Šta je novo?

Šta je $30-50 jeftinije od Xiaomi-ja a da ima isti hardver (Snapdragon SoC) i da nešt

Keops

Slavan
Učlanjen(a)
25.12.2002
Poruke
691
Poena
320
-"o neće crći za 3 meseca" (to je nastavak naslova, Tapatalk mi odseko "nešto") [emoji3]

= U moru [emoji336] brendova iz Kine, 'el postoji neki koji je povoljniji od Šaomija, a da fura Snapdragon SoC?
a ne Mediatek. Od Mediatek-a bežim ko [emoji49] od krsta. Možda grešim dušu tj grešim sigurno, nemoguće da nisu uboli neki pristojan SoC
& da ima "solidan" XDA community?

solidan = root + LineageOS za taj konkretan model, ništa drugo.
...pa da to lepo pazarim online, kod braće (Kineza) [emoji630][emoji3590][emoji630]

Kad kažem povoljniji, mislim na to da nov Snapdragon 6xx (ili 7xx, ili nemoguće 8xx) fon košta od 100 do 140 dolara, npr. ( Manje je bolje. )

To "povoljnije" drugim rečima može i ovako: Da fon košta bar $30 do 50 manje spram Xiaomija, za isti hardver.
...jer se, jelte, Xiaomi već probio na svetskom tržištu. A ja jurim konja u usponu [emoji3]

I to takvog da je brend ([emoji206].) tj. model pouzdan u smislu da nešto od hardvera neće crći za 2-3 meseca! — J3biga, mora' naglasim to; takva je većina tih manje poznatih brendova. Nešto ne radi u startu a kamoli za 2-3 meseca [emoji6] Međutim, s hiperprodukcijom koju rade, nemoguće je da i oni nekad nešto ne ubodu kako treba?

Ionako smo odavno prihvatili Kinu kao sasvim solidan izvor, kad se probere.

Mislim da Umidigi & Doogee otpada, iako i oni imaju po koji Qualcomm (u moru Mediatekova), padaju na kriterijumu: "drži vodu dok majstori ne odu"?

El vam pada na pamet neki brend/model?
RealMe možda? Koji ?

Kamera nebitna skroz.
Bitan samo SoC/RAM (bar 4GB) + XDA + cena. (+ pouzdano , koliko to može biti.)
Meni je i Xiaomi nepouzdan — ima loš Quality Control a i podrška postaje sve gora kako kreće hiper-manufaktura modela.

Ali bar ne crkava ništa od hardvera - te dve godine! (koje smatram prosečnim životnim vekom.)
Sent from my brain to my fingers, interacting with my Android phone; not via Tapatalk.
 
Poslednja izmena:
Pogledaj na KP ponudu polovnih Google Pixel/XL (4Gb/32Gb, SD821) prve generacije, bilo ih je za 120-140 evra. Znam da si napisao da ti kamera nije bitna ali u ovom slucaju dobijas i odlicnu kameru. Jedino stanje baterija moze da bude problem jer oni ni u startu nisu imali neku sjajnu autonomiju.

Od modela sa novijim, SD835 cipsetom i normalnim softverom (i kakvom-takvom xda podrskom) do 150 evra mozda naleti neki htc U11, Xperia XZ premium ili XZ1, s tim sto htc ima bolju xda podrsku.

Evo sad vidim na KP, htc U11 (primerak iz vipa, oko 2 godine star) - 150 evra. Prodavac iz BG, odes, pogledas/probas telefon, oboris cenu za 10€ i to je to.
 
Poslednja izmena:
Za one koji hoce dobar, pouzdan a nov telefon, svakako.

Ipak, ja bih pre uzeo polovan U11, Xperiu XZP pa cak i Pixel XL mk1 ali da moram da kupim nov telefon onda bi to bio A3 ili neki MIUI Saomi za 150-160€. Nisam ni znao da im je cena (A3) toliko pala.

Evo sad gledam na KP, A3 kosta oko 165e u proseku, to je to, nema sta da trazi dalje, neka prosiri malo budzet za nov A3.
 
Poslednja izmena:
kakvih 165e,čak i ovi najtraženiji prodavci sa kp će dati za 150,tolika je konkurencija.pre nove sam dva komada uzeo za 300e,dečko se polomio da mi donese jer je znao da me gubi kao kupca na bilo kakav problem i da ću samo da zovem sledećeg sa liste...
 
kakvih 165e,čak i ovi najtraženiji prodavci sa kp će dati za 150,tolika je konkurencija.pre nove sam dva komada uzeo za 300e,dečko se polomio da mi donese jer je znao da me gubi kao kupca na bilo kakav problem i da ću samo da zovem sledećeg sa liste...
Utoliko bolje. Onda A3 definitivno, osim ako ne zahteva brzi cipset i 300ppi+ displej.

Sent from H8266
 
slažem se da je mi8 lite super telefončić,da sam mogao išao bih onaj dan da kampujem da ugrabim jedan,našao bi se već neko da ga poklonim,ali i da je 100e polovan ne bi imao poente pored a3.
 
Mislim da svi nudite ono sto covek nije zeleo. Pogotoovo ne polovne gpixel 1gen ili htc i sony proverene brendove. Za Xiaomi i on zna kao sto je napisao i sigurno se vec nagledao da je MiA3 bestbuy...
Ono sto ja mogu da preporucim kao "slabije" a brenodve u usponu su svakako Realme najpre, Oppo, Vivo a da imaju SD i da mogu da se nadju neki od modela jeftinije. Trziste je izgleda takvo da je Xiaomi pojeo mnogoo manjih igraca u Kini i da jednostavno manje poznatijii brend sa SD ne postoji.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
nema realme-a sa traženim specifikacijama za te pare.i oppo će da se pomuči da nađe polovan u klasi,a to je besmisleno kupovati pored a3.

ako je tu problem količina romova za igranje,ili nikako ne može da se pređe preko 720p,jedino pokofon polovan da juri...
 
Zvanicni se nalaze ovde:
https://download.lineageos.org/
Da bi telefon imao zvanicnu podrsku, mora ROM da bude "utegnut" sto nije uvek slucaj sa nezvanicnim verzijama.
Pa na tom sajtu nema ni xiaomi mi9t ni mi9t pro a imaju "zvanicnu" podrsku. Mislim da je bila neka rec oko nekog koda ili tako nesto koji xiaomi koristi a nemaju pravo, pa je lineage morao da ih izbaci sa zvanicne stranice. Bilo je to jos pre jedno 3-4 meseca. Uglavnom rom se skida sa xda ili telegram stranice za lineage

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
jedino poko ima logike kupovati polovno,zbog lakoće servisiranja.kad tom miksu oslabi baterija biće cimatanja...

ovako za iste pare kupiš nov neraspakovan a3 i ne sekiraš se ič ni oko čega.
 
Nema očigledno ništa ozbiljno jeftinije od Xiaomija da je vredno isprobavanja. Eno tema o manje poznatim kineskim telefonima već dugo bez ikakve aktivnosti. Ja ako bih 'rizikovao' nešto to bi bio Meizu Note 9, ali on se ne uklapa nikako u OP-ovu listu želja.
 
Naručio danas Realme 5. Od mađarona sa KP. 140eu nov. Mnogo mi se sviđaju specifikacije. 6.5 inča, 4/128, SD 665, baterija 5000mah. Kontao sam da ima isti čipset kao Redmi Note 8/8T ali i veći ekran sa nižom rezolucijom. Zbog niske rezolucije igre bi trebalo da rade znatno bolje nego na Redmi Note 8/8T. Dodatno, baterija ima monstruozni skor na GSM Areni a i po YT testovima.

https://www.gsmarena.com/battery-test.php3

Skor 144h. Primera radi moj P20 Pro ima rejting 89h, Redmi note 8T 108h, Redmi Note 8 Pro 114h, Mi Max 3 115h. Znači 2 dana full korišćenja komotno.

Pošto sam par dana ranije već nabavio Redmi Note 8T napraviću neko malo poređenje telefona kada mi stigne Realme 5.
 
Poslednja izmena:
Ne bih preporucio brend jeftiniji od Xiaomi -a.

U toj cenovnoj kategoriji A3 je dobar izbor ali postoji jedan mozda i malo bolji za iste novce:

Xiaomi Redmi Note 8T 4/64 za 160e kod domacih prodavaca sa oglasa

6.3" LTPS / 1080x2340 / SD665 / 4GB / 64GB / 48Mpx / 4000mAh / dual Nano-SIM + zaseban slot za microSD
 
RN8 6.3" LTPS / 1080x2340 / SD665 / 4GB / 64GB / 48Mpx / 4000mAh / dual Nano-SIM + zaseban slot za microSD
R5 6.5" IPS / 720 x 1600 / SD665 / 4GB / 128GB / 12Mpx / 5000mAh / dual Nano-SIM + zaseban slot za microSD

Za decu ipak mislim da je bolji Realme 5. Veći ekran. Manja rezolucija a isti čipset. Logikom stvari trebalo bi da omogući bolji rad zahtevnih igara. MONSTRUOZNA baterija. Sem kapaciteta i rezolucija ekrana utiče na trajanje iste.S obzirom da uzimam najmlađem članu porodice, on fon ne nosi izvan kuće tako da ni veličina nije problem.

Naručio fon silom prilika jer mi je kupovina fona za jedno dete napravilo domino efekat.
 
Poslednja izmena:
Sve je to ok i malo egzotike nije na odmet sada kada je xaiomi postao Mainstream, ali retko kome ta baterija od 4k neće izdržati ceo dan, a uveče i onako ide na punjač. Opet danas-sutra rezervni deo ćeš uvek pre naći za xaiomi nego za realmi.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Na aliju ima sve:) Uvek prvo pogledam koliko košta ekran na aliju. Iskreno, hteo sam da uporedim. Lako ja prosledim dalje. Iskreno, jedva čekam da stigne danas.

Posle mi sledi još jedna kupovina. Najstariji klinac zapeo za Razer Phone 2. Ima ga na kp polovnog za oko 180eu. Ne znam koliko je to pametna ideja s obzriom da na aliju nisam našao rezervni ekran. Doduše, razumem ga. Mali je napaljenko za video igre, a za njega je Razer veći nego što je nekima IPhone.
 
Poslednja izmena:
Stigao Realme. Oduševilo me što sem silikona (standardna praksa kod Xiaomi) ide i fabrički zalepljena folija. Tako da taman imam zaštitu dok ne pristigne staklo sa Alija.

Prvi nedostatak (prepostavljao sam da će ih biti) nema za izbor Srpski jezik. Može hrvatski. Ali ne može hrvatska da se stavi za region. Tako da sam išao na English (US) Region Other. Interfejs mi je prirodniji nego na Xiaomi. Ima fioku za aplikacije (kao i kod Samsunga). Sviđa mi se što ima malo preinstaliranih aplikacija, a onih koje ima može komotno uninstall (ne kao kod većine samo mogući Disable). Tu mislim naročito na google aplikacije. Odmah išao uninstall Photos, News i sl.

Ekran definitivno bolji na Redmi Note 8T.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno