Šta je novo?

Šta je $30-50 jeftinije od Xiaomi-ja a da ima isti hardver (Snapdragon SoC) i da nešt

Keops

Čuven
Učlanjen(a)
25.12.2002
Poruke
691
Poena
620
-"o neće crći za 3 meseca" (to je nastavak naslova, Tapatalk mi odseko "nešto") [emoji3]

= U moru [emoji336] brendova iz Kine, 'el postoji neki koji je povoljniji od Šaomija, a da fura Snapdragon SoC?
a ne Mediatek. Od Mediatek-a bežim ko [emoji49] od krsta. Možda grešim dušu tj grešim sigurno, nemoguće da nisu uboli neki pristojan SoC
& da ima "solidan" XDA community?

solidan = root + LineageOS za taj konkretan model, ništa drugo.
...pa da to lepo pazarim online, kod braće (Kineza) [emoji630][emoji3590][emoji630]

Kad kažem povoljniji, mislim na to da nov Snapdragon 6xx (ili 7xx, ili nemoguće 8xx) fon košta od 100 do 140 dolara, npr. ( Manje je bolje. )

To "povoljnije" drugim rečima može i ovako: Da fon košta bar $30 do 50 manje spram Xiaomija, za isti hardver.
...jer se, jelte, Xiaomi već probio na svetskom tržištu. A ja jurim konja u usponu [emoji3]

I to takvog da je brend ([emoji206].) tj. model pouzdan u smislu da nešto od hardvera neće crći za 2-3 meseca! — J3biga, mora' naglasim to; takva je većina tih manje poznatih brendova. Nešto ne radi u startu a kamoli za 2-3 meseca [emoji6] Međutim, s hiperprodukcijom koju rade, nemoguće je da i oni nekad nešto ne ubodu kako treba?

Ionako smo odavno prihvatili Kinu kao sasvim solidan izvor, kad se probere.

Mislim da Umidigi & Doogee otpada, iako i oni imaju po koji Qualcomm (u moru Mediatekova), padaju na kriterijumu: "drži vodu dok majstori ne odu"?

El vam pada na pamet neki brend/model?
RealMe možda? Koji ?

Kamera nebitna skroz.
Bitan samo SoC/RAM (bar 4GB) + XDA + cena. (+ pouzdano , koliko to može biti.)
Meni je i Xiaomi nepouzdan — ima loš Quality Control a i podrška postaje sve gora kako kreće hiper-manufaktura modela.

Ali bar ne crkava ništa od hardvera - te dve godine! (koje smatram prosečnim životnim vekom.)
Sent from my brain to my fingers, interacting with my Android phone; not via Tapatalk.
 
Poslednja izmena:
Ipak je na Xiaomi/Redmi telefonima ispeglaniji interfejs u odnosu na Realmi. Sistem boluje od sitnih boljki, koje generalno nisu ozbiljne ali mogu smetati. Počev od nedostatka našeg jezika, problema sa starijim WiFi ruterima (zabeležio 2 od 15tak), sve do fluidnosti u radu telefona. Ipak, ono što mi je najbitnije, radi očekivano dobro. Igre, čak i zahtevnije, lete. Baterija kida. Daću tačne procente sutra.
 
Screenshot_2020-01-30-21-58-58-28.png

26 sati rada. 7 sati SOT-a. Od toga oko 6 i po gejming, malo yt i surf. 40% baterija.
 
Ja konačno završio sa kupovinom telefona. Krenuo da uzmem klinki zbog uspeha u školi pa na kraju napravio domino efekat. Uzeo celoj porodici telefone. Žena dobila Redmi Note 8T, klinka Xiaomi Mi A3 a najmlađem klincu otišao Realme 5. I za ovaj zadnji mogu reći da sam najprijatnije iznenađen. Najviše njega kradem naveče (kad stavim moj na punjenje). Idealan mi je za surf netom pošto uvek koristim desktop mod. Benchmark forum, KP i sl. na njemu izgledaju odlično. Čak sam se navukao i na igre - igram Tennis Clash i Clash Royale:). Najbolja nam je fora naveče, kad završimo sa svim obavezama.Popakujemo se u dnevnoj sobi iospred TVa, povežemo Realme 5 sa TVom preko mira casta, i pikamo igre preko velikog ekrana. Fon ide od ruke do ruke kako ko pogine.

Definitivno sam trebao da uzmem Note 8 Pro jer mi ekran te veličine (Realme 5) leži samo tako, ali ja nisam hteo da menjam svoj P20 Pro, a ostalim ukućanima je delovao ogromno. Realme 5 je isto gabaritan, ali ga je dobio najmlađi član porodice koji ga ne vuče nigde van stana.

S obzirom da je Mi A3 stigao prekjuče, nisam stigao da ga pošteno iščačkam, ali uskoro ima da napravim neki presek ova tri telefona jer su iste cene okvirno, a svaki sa svojim prednostima i manama.
 
Napiši baš poredjenje izmedju 8T i Mi A3, dvoumim se koji da uzmem majci za rodjendan. Sa Mi A3 imam dosta iskustva, sa 8t ne, ali mislim da je bolja varijanta zbog LCDa i FP pozadi a ne ispod ekrana.
 
Ja konačno završio sa kupovinom telefona. Krenuo da uzmem klinki zbog uspeha u školi pa na kraju napravio domino efekat. Uzeo celoj porodici telefone. Žena dobila Redmi Note 8T, klinka Xiaomi Mi A3 a najmlađem klincu otišao Realme 5. I za ovaj zadnji mogu reći da sam najprijatnije iznenađen. Najviše njega kradem naveče (kad stavim moj na punjenje). Idealan mi je za surf netom pošto uvek koristim desktop mod. Benchmark forum, KP i sl. na njemu izgledaju odlično. Čak sam se navukao i na igre - igram Tennis Clash i Clash Royale:). Najbolja nam je fora naveče, kad završimo sa svim obavezama.Popakujemo se u dnevnoj sobi iospred TVa, povežemo Realme 5 sa TVom preko mira casta, i pikamo igre preko velikog ekrana. Fon ide od ruke do ruke kako ko pogine.

Definitivno sam trebao da uzmem Note 8 Pro jer mi ekran te veličine (Realme 5) leži samo tako, ali ja nisam hteo da menjam svoj P20 Pro, a ostalim ukućanima je delovao ogromno. Realme 5 je isto gabaritan, ali ga je dobio najmlađi član porodice koji ga ne vuče nigde van stana.

S obzirom da je Mi A3 stigao prekjuče, nisam stigao da ga pošteno iščačkam, ali uskoro ima da napravim neki presek ova tri telefona jer su iste cene okvirno, a svaki sa svojim prednostima i manama.

Ajde molim te kad isprobas Mi A3 ostavi utiske, pogotovo me interesuju slike sa ovim telefonom. U dilemi sam oko kupovine, budzet oko 160 eura. Vidim i ove redmi not 8 i 8t lepo izgledaju, priblizno su istih karakteristika, ali kazem mene najvise interesuju slike. Volim u svakoj prilici fotkati bilo sta. Nisam profesionalac ali kazem volim dobru sliku. Ako ima i nekih drugih predloga, slobodno pucajte.
 
Mi A3 vs Note 8T

1. Egronomija na strani mi a3. Lepše leži u ruci, bolje staje u džepove. Predobar osećaj tokom korišćenja istog. Čak mi odgovara otisak prsta ispod ekrana jer mi je navika sa p20 pro da otključavam fon sa palcem (napred).
2. Fluidnost sistema na strani Mi A3, pošto je isti čipset verovatno zbog ekrana manje rezolucije i čistog androida. Mada nijansa u pitanju.
3. Kamere podjednake u svim uslovima. Urađene slike lepše deluju na Mi A3 zbog Amoleda.
4. Baterija podjednaka. Možda za nijansu bolja na Note 8T.
5. Ekran je potpuno različito iskustvo na oba. Amoled sa mi a3 daje živahne boje. Bolji je tokom korišćenja u aplikacijama (fejs, instagram, novine i sl.) Ali je lošiji prilikom surfa pogotovo ako surfujete kao ja u desktop modu. Tu mi a3 mnogo zamara oči. Generalno mu je ekran mnogo mračan. Meni lično više odgovara 8t ekran.

Da biram između njih uzeo bih 8t samo zbog jeftinijeg ekrana. 20 vs 80 dolara na aliju. Inače podjednaki telefoni.
 
Ja mia3 dan
IMG_20200218_152341.jpg
Ja n8t dan
IMG_20200218_152405.jpg
Ja mia3 portret dan
IMG_20200218_152351.jpg
Ja n8t dan
IMG_20200218_152415.jpg
 
mia3 hodnik kontra od sijalice
IMG_20200219_185107.jpg
n8t hodnik kontra od sijalice
IMG_20200219_185121.jpg
mia3 hodnik sijalica iza
IMG_20200219_185148.jpg
n8t hodnik sijalica iza
IMG_20200219_185130.jpg
 
mia3 ulica noc
IMG_20200219_185422.jpg
n8t ulica noc
IMG_20200219_185405.jpg
 
Iskreno, toliko su razliciti ekrani da sam tek po prebacivanju na laptop mogao da uocim razliku. Mislio sam da su slike sa N8T svetlije zbog njegovog svetlijeg ekrana. Mnogo su usrali ekran na Mi A3. Premracan je. Jos ako se stavi na auto brightness, tu mu je kraj. Zato sam okacio slike.
 
GCam na bilo kojem i mirna bačka. Ja nisam instalirao jer je jedan ženin (8T) a jedan ćerin (Mi A3) i ne želim da im bilo šta komplikujem. Ja da biram između ova dva modela ne bih znao koji da uzmem. Mi A3 mi je fluidniji u radu, lepše leži u ruci i zaključili smo bolja kamera. Ali mi je ekran premračan. N8T mi je odličan tokom surfovanja u desktop modu (veći ekran i rezolucija) i generalno svetliji ekran.

Iskreno, od svih telefona što sam uzeo porodici, najviše vremena provodim na Realme 5. Najbolji ekran za surf u desktop modu (veliki ekran, izdužen ekran). Baterija brutalna. Jedino što me nervira stari usb ulaz pa mora na mestu za punjenje da držim i stari kabal. Ovako su svi ostali telefoni na Type C. Dodatno, što se puni 2 i po sata, tako da ga obično punimo noću. Verovatno ću ga zameniti sa Redmi 8 Pro.
 
Ja sam se isto lomio između note8 i a3 i uzeo a3

Ekran mi je delovalo svetlije na n8, ali sad mi je najbolja stvar na a3 baš taj ekran.
Fotke su odlične.

Meni kod a3 zapravo jedino smeta android sve drugo je perfektno.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Danas sam bio u Telenoru i video Mi A3, i stvarno mi ekran izgleda mracno, u podesavanjima sam morao osvetljenje da pustim do kraja da bi bilo normalno. Ali opet ove slike koje su ovde postavljene pokazuju da su one bolje nego na N8.
 
Hmmm. Boje jesu življe, (međutim, to je verovatno još više veštački), ali je nivo detalja veći (oštrije) na N8. Gledano na povećem monitoru, slike kolege @blue.
Pitam se kako bi izgledalo sa GCam ili nekom drugom eksternom aplikacijom na oba...
 
Nazad
Vrh Dno