Šta je novo?

Pomoc oko maticne ploce

limontus

Cenjen
Učlanjen(a)
05.05.2018
Poruke
727
Poena
115
Imao sam maticnu plocu Asus ROG Strike B350 F Gaming i crkla je i u servisu su mi vracene pare od cene te ploce.
Koju plocu da kupim dobru?
Imam procesor Ryzen 5 2600X.
 
Praktično svi i svuda preporučuju MSI B450 Tomahawk MAX. Ti možeš da uzmeš i "običan" Tomahawk (bez MAX) pošto ti procesor nije Ryzen 3000. Ja sam ovu MAX kupio pred Novu godinu, najniža cena je bila 13.900, tako da će ti i ostati nešto para.
 
MSI bukvalno najbolje b450 ploče. :)

Žalili su se na početku kad je izašao 3000 Ryzen i neMAX ploče nisu sve htele da rade sa Ryzenom 3000. MAX rade odlično.
 
Poslednja izmena:
necu da stedim novac
hocu dobru plocu

mozda zamenim i procesor uzmem rayzen 5 3600x ili jaci

https://www.techspot.com/review/1942-ryzen-9-3950x-b450-motherboards/


Ne postoje bolje B450 MB od MSI, Tomahawk Max je i dalje najbolja/najisplativija B450 ploca za 6c/12t i 8c/16t Ryzen cpu. Bilo je malobrojnih problema sa odredjenim verzijama bios-a, ram memorije i Ryzen 3xxx ali daleko je to od nekakve kriticne situacije, vecina problema je i resena novim verzijama bios-a. Ni ja ne volim MSI ploce, uvek sam ih izbegavao i birao Asus ali je cinjenica da su ovaj put napravili dobar posao sa B450 serijom dok Asus, GB fusere i to u cenovnoj klasi 100-150$. Zamalo da uzmem TUF B450 Plus, koja je ''ok'' ali generalno nema sta da trazi pored Tomahawk Max.

P.S.

E prodavnica ima Max verziju (14.490) iako po nazivu deluje da je u pitanju ''obicna'' Tomahawk. Neko nedavno napisa da tih non-max verzija ima samo po lagerima, da se uglavnom nabavljaju Max.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, desava se. Bitno je sta koji uredjaj ili proizvod nudi, odnos cena-performanse a DOA primeraka ili brzih kvarova je uvek bilo i bice ih.
Ako je bilo sta od hw dokazano odlicna ili najbolja kupovina (u datoj klasi) ja bih taj model ponovo uzeo i da prvi primerak crkne. Vlada951 verovatno misli da su Asus/GB B450 ploce mnogo bolje i kvalitetnije od MSI pa zato ne odustaje od ploca ta dva brenda.
 
Poslednja izmena:
Dosad sam uvek imao MSI ploce ovo je prvi put da preso na asus
nista ne razumem u video sta ovaj pise
Poslusacu vas i kupiti tu tomahavku max
 
Poslednja izmena:
uzecu od ove dve ploce jednu
1.ASUS RoG Strix B450-F Gaming
2.MSI B450 TOMAHAWK MAX
i zamenice mi u prodavnici procesor uz doplatu
uzecu procesor rayzen 5 3600x
dobre ove dve ploce za rayzen 5 3600x
 
Sta ce ti 3600X? Uzmi bre obican 3600,a razliku u lovi usmeri na drugu stranu. Ako nije tajna koliko ti traze da doplatis za procesor?
 
Poslednja izmena:
I ja isto, lik se sprda.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
gigatron
procesor je pod garancijom ima garanciju jos dve ipo godine
rekli su ucinice mi to jel sam skoro uzeo procesor kod njih
doplata 9000 din i nesto
taj procesor moj sigurno ce ugraditi u gotove konfinguracije koje sami sklapaju i nece oni izgubiti
 
To nema veze koja se kako pokazala na stari racunar ddr3 sam imao MSi plocu i tri su crkavale da bi mi cetvrtu MSI servis dao noviji cipset i ona je crkla posle tri ipo godine nije stvar da li je msi ili asus
vec pitao za dobru plocu koja ima lepo ispeglan bios i ne zeza
kupicu ja MSI B450 TOMAHAWK MAX ali ima mnogo malo usb prikljucka na njoj meni treba da prikljucim tastaturu i misa jel su mi usb konektori treba mi slusalice 7.1 koje su isto na usb treba mi za web cameru treba mi ekstremni hard za ups ona za stampac, ima 3 ili 4 usb kao da je pravili u 2009 godinu ne 2019 god
drugo ovde na forumu sam naso da ta ploca ima problema sa biosom i da se mnogi zale
clan Gulftown je pisao o tome evo i tema link
https://forum.benchmark.rs/showthre...kratki-review&highlight=MSI+B450+TOMAHAWK+MAX
ja nisam programer da sa novom plocom imam muke kako da je podesim ako zeza bios, ja to ne znam
samo se toga plasim i niceg vise ako me neko razume
nije meni bitno cija je ploca da li je pravi asus ili msi ili gigabayt ili pera ili zika vec mi je bitno kada je kupim da sklopim konfiguraciju i da sve lepo radi to mi je naj bitnije

i na stranim forumima nalazi citao gde ljudi imaju problema sa biosom gde im se komp gasi restartuje blokira itd
ne zelim nikog da vredjam nisam pametan zato i pitao i zatrazio pomoc od strucnih lica ovde koji imaju vise iskustva da me upute da ne bih pogresio

ok kazete da kupim MSI B450 TOMAHAWK MAX ok receno poslusacu ujutru idem i kupujem je
necu da pametujem

da pitam usus ima auru za led trake a msi koji program koristi
 
Poslednja izmena:
Kod MSI je program za LED RGB Mystic Light.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
bio sam u prodavnici i nemaju MSI tomaxavku max, imaju MSI X470 GAMING PRO
jedino gde je ima je gigatron i kosta 16000 din
da bi je bolja ova ploca MSI X470 GAMING PRO od tomaxavk max
 
Ja sam malopre u E**i-ju kupio dve (za burazera i mene) Tomahawk Max po 14.490din (na sajtu ima stoji Tomahawk ali su u pitanju Max modeli, kako se vec pricalo na forumu, isto vazi i za W**W**). Narucio sam ih pre tri dana, tek danas su stigle, imaju problem sa bazom jer spajaju sa Tehnomanijom i sve se pobrkalo (u magacinu W**W** imalo 14 na stanju, a u prodavnici nijedna i ne moze da se povuce).
 
Tomahawk MAX ima 5 USB portova, plus jedan USB type C, pa možeš da izračunaš da li ti je to dovoljno. Meni su priključeni tastatura, miš, štampač i dva eksterna, sve pozadi. Djalf i jurodivi su ti dali predloge šta da radiš ako ti je to malo.
 
u prodavnici gde sam kupio prvu plocu i koja se pokvarila odneo na reklamaciju i uvazena mi je reklamacija
e sad mogu odmah kod njih da izaberem bilo koju plocu ili da cekam 30 dana da mi vrate novac na racun
mnogo mi je da cekam 30 dana
oni imaju ove ploce koje bih ja uzeo
1 ASUS RoG Strix B450-F Gaming AMD AM4 B450
2 MSI X570-A PRO
3 MSI MPG X570 GAMING PLUS
imaju i skuplje i jeftinije od ovih ploca
na pominjem nemaju
MSI B450 TOMAHAWK MAX
sta da kupim od ovoga
koja je ploca dobra odove tri

hteo tomahavku max da uzmem, ali nemaju kazu mi to je stara ploca i nece je dobijati vise
dobijaju samo nove cipsete tako mi rekli u prodavnicu u petak
 
Poslednja izmena:
Drugari tatatatirci moj ne ljuti te se evo porucio sam MSi plocu na netu i stize mi prekosutra
sto se tice procesora u gigatronu me uslovljavaju da cekam da posalju na servis da ga provere sad je guzva da cekam odobrenje sa prostenjem tipe ga, ko ih sis
oglasicu ovde procesor da prodam dodati pare i uzeti rayzen 5 3600x ili rayzen 7 3700x mozda 3800x videcu ako budem imo para ili cek da pustim
 
usb c služi da nenjuriš i da se zlopatiš sa usb c na koji već podtip usb konektora,sve sem c i donekle A izlazi skroz iz upotrebe.pride je c najbolje i dizajniran.ako mene pitaš najbolja inovacija po pitanju konektora na tehnici ikad,polako liferujem sve sem c i A.
 
Nazad
Vrh Dno