Šta je novo?

CoolerMaster ERGOSTAND IV - previse bucan?

Condor

Slavan
Učlanjen(a)
05.05.2009
Poruke
1,192
Poena
245
Nisam siguran da li postujem na pravom mjestu, ali nadjoh neke starije teme ovdje, pa kontam da je to-to.

Naime, prije par dana sam kupio gore pomenuto postolje za laptop, CoolerMaster NotePal ERGOSTAND IV, ali buka ventilatora je nepodnosljiva, doduse, ne toliko glasna koliko iritantna, cak i na nekih 50% brzine okretanja ventilatora (a uopste nisam neki audiofil koji sve registruje i kome sve smeta). U principu, nisam siguran da li je ovo kod mene pravilo ili izuzetak? Da li jos neko ima slican problem (ako nekim cudom ima ovo postolje ili barem onaj model od generaciju ranije)?

Volio bih samo da uporedim sa nekim drugim, cisto da vidim jesam li ja lud (i previse ocekujem) ili je ovaj moj primjerak falerican. Ne bih da se cimam sa reklamacijom ako nema vajde...

Inace, ovo je zali Boze para, ukoliko mu je ovo projektovano ponasanje u radu (srecom pa sam dobio neki popust na osnovu sakupljenih bonus bodova u jednoj radnji, inace bih se upucao da sam platio punu cijenu). :(
 
Poslednja izmena:
Od vise osoba sam cuo da je jako bucan, nije do tebe. I ja sam hteo da ga kupim za laptop ali sam odustao bas zbog buke.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Auh, bedak, kupio sam ga jedino zbog tisine, racunajuci da cu sa potenciometrom moci podesiti fan tako da ne bude preglasan a pritom da koliko-toliko ohladi laptop (koji se inace prilicno grije u nekim situacijama zbog priorode posla koji radim). Jos sam pregledao YouTube, sto za ovaj (doduse, samo unboxing, nema review-a dobrog), sto za starije modele i nigdje govora da su uzasno bucni.

Poredjenja radi, losiji (tj. bucniji) je od jeftinog S-Box CP-12, koji sam kratko koristio prije nego sam nabavio ovaj CM. Odavno nisam gore utrosio novac, ali sva steta bila u tome. ;) Ljudi, ako vam je iole bitna tisina, zaobidjite ovaj model u sirokom luku!

@Lanikor Hvala puno za potvrdu, nazalost pa se nisam prethodno dovoljno dobro informisao kao ti.
 
Probaj da vratis ako je uzet danas, ako je uzet preko neta imas 14 dana da vratis bez razloga :)

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Uzet je licno, nazalost, i to prije 3 dana, tek sam ga danas isprobao na poslu. :( Nema veze, sta je tu je.
 
Sve je to ok, ali postavlja se pitanje zasto sam ga onda uopste kupovao. :D

A inace, kod mene ga prilicno dobro ohladi... Laptop ima metalno kuciste, pa vjerovatno mu puno znaci kad odvuce temperaturu sa bilo kod dijela (ne bih se uopste izlagao trosku da ne pomaze u dobroj mjeri).
 
Nazad
Vrh Dno