Šta je novo?

Dobra,osrednja ili losa?

Coja6

Poznat
Učlanjen(a)
13.01.2020
Poruke
0
Poena
40
Pozdrav svima!! Totalno sam nov na forumu upravo sam se registrovao mislim da sam pogodio mesto gde pisem ako ne,ne osudjujte:):)
Elem,upravo sam sastavio jednu konfiguraciju za neki gaming pa me zanima vase misljenje sta mislite o tome,da li se isplati,da li ce gurati neke jace igrice,na koliko FPS-a i da li vredi toliko:)

Konfiguracija je sledeca:
Intel I7 860 2.80Ghz,Turbo speed 3.46-Znam da je jako star,penzionisan i slab za ovo vreme ali uparen sa
AMD Radeon RX570 4gb
8Gb DDR3 RAM memorije
120GB SSD
500GB HDD
Monitor LG Flatron 22'' LED IPS FULL HD 5ms odziv

Zanima me sve sto mislite o ovome,da li vredi ili menjati koje komponente i zbog cega,da li ispunjava neke osnovne norme za noviji gaming recimo Red Dead Redemtion 2 na normal u full HD-u na koliko fps-a itd...sve ovo ovako skockano ce me izaci oko 350e sa monitorom.
 
Bolje kupi najjeftiniju AM4 plocu i Ryzen 1200 nego taj i7, posle kad dodjes do para imas prostor da ides napred, sa tom intel generacijom je maltene nepostojeci put napred.
 
Pošto su procene zabranjene, predlažem ti da otvoriš topic "šta da kupim za 350e", dobićeš daleko bolje predloge. Ovo je baš baš loše, platforma je previše matora, CPU slab, cena preterana.

Isto tako nema razloga da uzimaš 22" (odnosno 21.5") monitor, kad su 24" Full HD po 50e da biraš.

U principu bih se složio sa kolegom gore:

- AM4 ploča, ne nešto preskupo, novo 50-75e
- Polovan Ryzen 1200/1400/1600, 40-80e
- DDR4, nov ili polovan, 8-16gb u rasponu od 25-65e
- Polovan RX570/580/GTX1060 3gb/GTX1060 6gb, 70-100e
- 250gb SSD, nov, 30e
- Napajanje novo ili neko pristojno i ne mnogo staro polovno, 30-50e
- Kućište novo, tipa MS Industrial Voyager 15e
- 24" Full HD monitor, polovan, 40-50e

U najslabijoj je to 300eur, a daleko bolje, novije i sa više potencijala od onog što si ti sastavio. Cene su ili iz radnji ili za polovno sa KP.

Evo npr poređenje taj I7 870 vs Ryzen 1200 u igrama, sa karticom tog ranga: https://www.youtube.com/watch?v=YYOqnKwBvUc
 
Poslednja izmena:
Nacelno se slazem da je znacajno bolje odraditi upgrade CPU/MOBO/MEM zbog sveukupnog boljitka - usb3, pcie nove gen, vise protoka za HDD-ove, brza memorija - sveopste sistem je znacajno "zivahniji" i savremeniji ... Ipake je to 10+ god platforma - znam do skora sam ja bio na slicnoj prici. Medjutim ono sto iz licnog iskustva mogu reci je da za vecinu igrica - narocito u full HD-u ako i7-860 moze da se klokuje na 4-4.2ghz - sto je u mom slucaju bilo izvodljivo - on nije znacajan bottlneck za samu RX570.

Na stock clockovima/turbo boost-u opet izvodljivo/igrivo je sve ali ipak je to bas bas stara platforma.

Valjda poenta price je -ne moras da juris/zuris - ako imas OK hladjenje - probaj blagi OC - i strpljivo cekaj na neki komplet da se prodaje ovde po oglasima. Skoro je otisao npr AM4 komplet sa sve r7-1700x i memorijom za neke bas male pare - bas ovde na forumu. A kao sto covek rece - ta kombinacija posle moze lako da se nadogradi sve do sadasnje trece generacije.
 
Mislim da nisi razumeo postavljača teme, on još uvek nema tu i7 konfiguraciju nego tek razmišlja da li da je kupi za 350e, a tu postoji samo jedan odgovor a to je ne.
Sad možemo mi da diskutujemo da li je on i dalje upotrebljiv ili nije, al to nije pitanje, pitanje je da li je dobra kupovina za te pare.
 
Poslednja izmena:
naročito nije za cilj a to je rdr2,ako se sećam dobro i za 720p treba šest modernijih jezgara na preko 4ghz da to priđe 60fps (a valjda nećemo da pravino kompromise tu).
 
Nazad
Vrh Dno