Šta je novo?

Tv 65+", obavezan HDMI 2.1, do oko 1200e

MarcusS

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2007
Poruke
2,224
Poena
425
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 & ID-COOLING XTS 224
Matična ploča
AsRock B550m STEEL LEGEND
RAM
2x16 GB Corsair Vengeance RGB PRO sl 3600mhz
GPU
Sapphire PURE 7700XT 12GB WHITE
Storage
M.2 Kingston KC3000 512GB + 2TB Toshiba + 4TB Seagate
PSU
Cooler Master Bronze 650w
Kućište
Zalman S5 White
Monitor
Benq Zowie XL2540K
Miš & tastatura
Logitech G910 spectrum & Logitech G PRO mouse
Ostale periferije
Logitech G PRO X
Mobilni telefon
Google Pixel 7 Pro
Pametni uređaji
Huawei Watch GT2 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ovako, dugo pikiram LG serije 9 zbog HDMI 2.1 što mi je neophodno kako bi preko HDMI arc opcije bacao na risiver loseless formate zvuka a sa filmova koje strimujem preko mreže.

LG 65SM9010PLA može da se uzme već za 1200ak eura kod Mađara.

Da li ima iskustva sa ovim tv-om kao i da li postoje alternative u ovom cenovnom rangu?

Vidim da ovaj ne podržava HDR+, koliki je to hendikep? Kao i da ima IPS panel.
 
Onda mu je bas pala cena, ja kada sam proveravao pred novu godinu 65SM8600 je bio 1300e, a 9010 preko 1500e..
Ja sam hteo njega, ali sam uzeo 8600 zbog meni prevelike razlike u ceni..

edit: Preko nekih kombinacija direktno od uvoznika nisam uspeo da dobijem 8600 za manje od 1200e, tako da mi je ta tvoja cena sumnjiva, da ne kazem predobra.
U svakom slucaju, uzeo bih ga na keca.

ps. mozda si ovo trebao da ubacis u temu sa LG televizorima..
 
Poslednja izmena:
I kako si zadovoljan kvalitetom i sl? Nano cell u poređenju sa "običnim" ledom? Pre svega me zanima gledanje filmova i video sadržaja u mraku i polumraku...
 
9010 je zbog FALD mnoooogo bolji od 8600, ako je to stvarno ta cena zao mi je sto nisam sacekao jos malo :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
U mraku eled nije najsrecnije resenje iskreno, fald je druga prica :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Koliko je hendikep nedostatak HDR10+?
 
Mislim da uopšte nije u ovom trenutku, a za budućnost ko zna.
Da li je HDR10, HDR10+ ili Dolby Vision sve zavisi od nekog da kazemo marketinga sta ce televizor podrzavati (kao npr DTS audio).

https://www.rtings.com/tv/learn/hdr10-vs-dolby-vision

Dolby Vision is arguably the most advanced HDR format from a technical standpoint, but although it has improved significantly, the lack of content is holding it back a bit. HDR10 has the distinct advantage of having more content available and being supported on the majority of TVs. HDR10+ almost matches the capabilities of Dolby Vision, but is extremely lacking in content
 
Pa savrsen tv od 65" za 1200e ne postoji, mora da se plati solidno vise ako neces ovo probijanje pozadinskog osvetljenja.
Ili da ides na SM9800 ili Samsung Q70/80. Ili se spusti na 55" da ostanes u budzetu.

Na mom je na primer ovaj blooming oko kursora jos izrazeniji zato sto ima jos manje dimming zona nego ovaj, ali opet, kol'ko para tol'ko muzike :)

Problem je kada udjes u taj cenovni rang gde ti malo fali do oleda, ili do top top lcd modela, i onda razmislis da li mi je mnogo da dam 2000e za televizor, meni je svakako bilo zato sam napravio kompromis :)


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Svestan sam da sam upao u nezgodnu zonu, no fora je što ovaj TV od 1200 kod nas košta 190.000, na popusti kao od 220.000 :)

Drugo, trenutno imam 55UH661V koji je pre 2 godine plaćen 800, ali su im cene znatno pale u poslednje vreme, a opet, nije da mi je slika nešto loša sa njim (osim HDR-a koji je katastrofa, mislim da dan danas ne znam kako to uopšte treba da izgleda kada izgleda dobro), predpostavljam da je ovaj bolji barem duplo :)
 
Poslednja izmena:
Gledaj ovako, ja sam uzeo 65SM8600 i soundbar SL4Y za ukupno 1150e, to tvoje je bas dobra ponuda i iskreno uzeo bih ga da sam znao da to moze da se nadje za te pare.

Ps. I dalje mi je sumnjiva cena, je l' si proverio ponovo? Jedini oglas na KP za taj 9010 mi je rekao da tv nije moguce naruciti :D

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Sve sam bliže da dignem ruke od 9010, apsolutno sve jedan iole ozbiljan revju su ga ispljuvali za crnu i rad u mračnoj sobi, a ja ga na taj način najviše i koristim - tj video sadržaj.

Dajte neke alternative, makar i 100, 200e više.....

Vidim da se hvali samsung od prošle godine RU8000 serija, u comtrade 190000, u tehnomaniji na nekom popustu 150.000... A vidim kod Mađara za 800e?! :)
 
Poslednja izmena:
@dakula74

Šacnuću ga sad...

@Alister

65 je... Proverio sam... Jako mi je primamljivo za tu cenu, samo da nađem da li ima barem 2.0 HDMI.
 
@dakula74

Šacnuću ga sad...

@Alister

65 je... Proverio sam... Jako mi je primamljivo za tu cenu, samo da nađem da li ima barem 2.0 HDMI.
 
HDMI 2.0 je 100% ...ako imas za te pare, nemoj mnogo da razmisljas, uzimaj ! :)

Ipak neću, pošto mi ne odgovara da nije 2.1 za loseless audio formate :( Tj 2.0 ne radi posao.

A ovo za 1300e?

Samsung QE65Q82RATXXH
 
Top, po kvalitetu slike klasa iznad SM9010.. Samo treba videti da li je pravi 2.1 hdmi, ili samo ima neki od feature-a...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Hdmi 2.1 više nije bitan :)

Sent from my EVR-L29 using Tapatalk
 
Taj model je jos bolja kupovina, jedino ako se ti odricu zarade totalno...cene nisu realne uopste :trust:
I za njega pričaju kao za 9010 da je crna u mraku siva i da je diming raspad.

Iskreno, trenutno sam pre da dam 200e više za Samsung iako su mi 3 poslednja tva bila LG.

Sent from my EVR-L29 using Tapatalk
 
obrisao sam sk95 jer nema 2.1

sk95 ima duplo vise zona tj 96, sm9 ima 48 tako da je sk95 u prednosti. za 1150e je odlicna kupovina, blooming ces imati i na q80r jer i on ima 48 zona ali u mraku ce q80r izgledati bolje zbog 3 puta veceg kontrasta ali opet tu je problem sa titlovima kod njih tj menjanje brightness-a kada se pojave titlovi u zavisnosti od scene.
 
I za njega pričaju kao za 9010 da je crna u mraku siva i da je diming raspad.

Iskreno, trenutno sam pre da dam 200e više za Samsung iako su mi 3 poslednja tva bila LG.

Sent from my EVR-L29 using Tapatalk

Ako samo citas tudja iskustva nista neces kupiti, pogledaj i uveri se sam kako izgleda neki od modela pa odluci ;)

mene kod Q80 brine jedino to za titlove (sto kaze MarkoZ), crna je dovoljno crna !
 
Ako samo citas tudja iskustva nista neces kupiti, pogledaj i uveri se sam kako izgleda neki od modela pa odluci ;)

mene kod Q80 brine jedino to za titlove (sto kaze MarkoZ), crna je dovoljno crna !
Nema se vremena za to, ovo su akcije koje se, mislim, menjaju na dnevnom nivou...

Sent from my EVR-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno