Šta je novo?

Garancija nasih operatera vs garancija u Madjarskoj

MeeJah

Cenjen
Učlanjen(a)
26.03.2013
Poruke
10
Poena
154
Planiram da kupim telefon, pa me zanima koji je postupak u slucaju koriscenja oba tipa garancija iz naslova?
Ono sto sam saznao za garanciju kod nasih operatera je da ne bi trebalo da bude problema ukoliko se radi popravka telefona, a garancija je na tudje ime.
Problem moze da nastane samo ukoliko je potrebno zameniti telefon, onda mora licno da se ode do poslovnice.
Kakva je procedura sa garancijom u Madjarskoj?
 
šalješ prodavcu,on to rešava.tu je problem jelte ako odmagli posle nekog vremena,i dosta je novijih koji pokušaju da se bave sa tim,i odustanu i ispare posle nekog vremena.ovi najpoznatiji (a to ćeš da vidiš po starosti naloga i ocenama) su tu već jaaaako dugo vremena i ne bih se sekirao ako uzmeš od njih.

ali po pitanju fonova imaš par ovih sa svojim kombinacijama,najčešće su i najjeftiniji i daju ti godinu dana garanciju.pošto meni ista ne znači sem ono da je ispravan po raspakovanju samo prošle godine sam uzeo 6-7 fonova sebi,porodici i prijateljima i samo sve preporuke,ako ti šljaka takva garancija.
 
Mada se dešavalo i da Mađaroni sa ogromnim brojem ocena ispare samo tako - Master PC Shop (bili popularni i ovde) - 1535 pozitivne pa zaređao 11 negativnih. I nestao.

master pc shop.jpg

Što se Vipa tiče, mislim da za reklamaciju treba da imaš samo očitanu ličnu kartu od lica od kog si uzeo fon.

Inače, moje iskustvo sa mađaronima maksimalno korektno. Uzimam od njih od 2009. Konzole, komponente za računar, telefone u skorije vreme. Do sada 2 TV-a na reklamaciji. Oba odrađena bez problema. Jedan TV odrađen mesec dana pred istek garancije. Kao što Orchard reče, šalješ prodavcu.
 
Poslednja izmena:
meni je iskustvo mnogo bolje sa mađarima nego sa našima,mislim da nikad nije bilo duže od 10tak dana,a ovi naši su me vrteli po mesec i po za neke gluposti poput fleševa...
 
Verujem... Je l' vazi Huawei garancija njihova kod nas? Da li moze da se iskoristi?
Na njihovom sajtu stoji:
HUAWEI provides the warranty set out in this document, in respect of this Huawei branded product and/or accessory ("Product(s)") purchased in a member state of the European Union, Iceland, Norway or Switzerland, to the consumer (the "Warranty"). If the Product is purchased in any of the countries referenced above, this Warranty is valid and enforceable in all of them, although, if the Warranty service is provided in a different country to the country of purchase, the service may be delayed.

Ovo tumacim kao da moze, tako da ako je neko pokusao, neka javi, bio bih mu zahvalan. :)
 
Мислим да се у овом случају "different country to the country of purchase" односи на само на друге ЕУ земље (+ Исланд, Норвешка и Швајцарска).
 
Nazad
Vrh Dno