Šta je novo?

Preporuka oko nabavke zvucne karte..

Markomaniax

Čuven
Učlanjen(a)
16.06.2008
Poruke
4,072
Poena
625
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X & scythe mugen 5
Matična ploča
Asus TUF B550-Plus
RAM
G.Skill Ripjaws V 2x16Gb kit
GPU
Red Devil AMD Radeon™ RX 6900 XT Ultimate 16GB GDDR6
Storage
M.2 NVMe Intel P660 1TB ; WDC 6TB 3.5 SATA III 256MB 7.200 Gold
Zvuk
Sound Blaster Z & Edifier 75w neki zvucnici
PSU
Corsair AX860i 80+ Platinum
Kućište
Lian Li Lancool II Mesh C RGB TG Snow edition
Monitor
ASUS TUF Gaming VG27AQ1A 170Hz
Miš & tastatura
Logitech MX Master 3 & Keychron V6 custom PBT Hot swap RGB Pro Braon lubed QMK
Ostale periferije
Xbox ONE joypad
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav narode.

Imam integrsian 7.1 CH HD Audio (Realtek ALC892 Audio Codec), ELNA Audio Caps , kojim nisam bas prezadovoljan i Creative SB X-Fi Surround 5.1 Pro eksternu zvucnu/DAC koju sada koristim a koja je nabavljena jos 2014. dok sam bio na laptopu.

Delimicno sam zadovoljan sa X-Fi Surround 5.1 Pro, ali imam utisak da kvalitet zvuka nije bas najujednaceniji, i da koju god stavku promenim u podesavanjima, manifestuje se iskljucivo softverski.

Uzeo bih nesto novo (nesto divlje :p ..) ili polovno ali dobro ocuvano, sa sledecim kriterijumima:

- da je PCI-e , max do 100 evra, bilo bi lepo da je ispod 80;
- da ima u sebi fino pojacalo za slusalice (potrebno je da mogu da teraju Senheiser Momentum sluske);
- koristio bih pre svega za Logitech Z323 2.1 sistem, slusanje flac muzike i igranje igara na win10 x64 pa bi bilo lepo da tu radi;
- mikrofon mi je bitan samo za skype i povremeno online igranje..

Zanimljivo mi deluje CREATIVE Sound Blaster Z kojem glavni problem bejase driveri (koji su sredjeni oktobarskim izdanjem), ali ako imate neku bolju ideju, ne samo za zvucnu vec i za zvucnike ,udrite..
 
Poslednja izmena:
SBZ imam vec godinama. Koji je to problem sa drajverima jer ja ih nisam primetio? Daleko su bolji nego drajveri prethodnih Creative karti koje sam imao (A2ZS, Xtreme Music) i zbog kojih sam kosu cupao.
 
taj logitech sistem već imaš?kao i sluške?

Da, da.

SBZ imam vec godinama. Koji je to problem sa drajverima jer ja ih nisam primetio? Daleko su bolji nego drajveri prethodnih Creative karti koje sam imao (A2ZS, Xtreme Music) i zbog kojih sam kosu cupao.

Gledam silni mucenici po stranim forumima pizdili zbog svakakvih problema sa njima (te mora ponovo instalacija nakon reboota, te se nasumicno disconektuju mic recimo , ili speaker out..)
Dakle preporucujes Predraze? Da li ima nekih stvari koje bih trebao da znam , tipa nesto ne radi u nekom rezimu i tako to?
 
Da, da.



Gledam silni mucenici po stranim forumima pizdili zbog svakakvih problema sa njima (te mora ponovo instalacija nakon reboota, te se nasumicno disconektuju mic recimo , ili speaker out..)
Dakle preporucujes Predraze? Da li ima nekih stvari koje bih trebao da znam , tipa nesto ne radi u nekom rezimu i tako to?

Ovo sto si naveo mi se nikada nije desilo. Odradjene bagove sam imao kombinaciji sa AM3 platformom. Npr kada se podigne sistem, morao sam u padajucem meniju Creative softvera ponovo da izaberem kartu koju imam. Medjutim, to nije bio problem sa drajverom nego neko podesavanje u biosu (fast boot zayebancija) ili neka nekompatibilnost sa istim. Na AM4 radi besprekorno.
 
E pa super onda, i ja imam AM4 konfiguraciju , i to me je jedino brinulo.
Nista narucicu SBZ , pa cemo videti kako cu proci :smoke:
 
Nazad
Vrh Dno