Šta je novo?

Navigacija za kola

Froiibaad

Slavan
Učlanjen(a)
24.08.2007
Poruke
608
Poena
330
Budžet do 120jura. Da je ok vidljivost po danu, da se lako update-uju mape Evrope i da joj ne treba pola dana da uhvati signal.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Najbolje uzmi neki veći fon i kupi, recimo, na akciji Sygic. Ja sam platio 20 dolara Sygic sa lifetime mapama za celu Evropu. Znači doživotni update mapa (a ne moraš ni da juriš mape kao za IGO). Ima i srpski meni i srpski glas. Kao bonus dobio HUD (Head Up Display) https://www.youtube.com/watch?v=QB-bgbuyXAg . Odlična stvar za vožnju noću.Plus Sygic licenca važi za 3 uređaja tako da možeš da podeliš sa nekim kupovinu. Radi na principu, imaš S5, S6 i S7. Na sva tri instaliraš Sygic. Kupiš S8, instaliraš i automtski se deaktivira S5. Uzmeš S9 i automtaski se deaktivira S6. itd. Dodatna prednost fona što u njega može sim kartica sa netom, pa mogu da ti posluže i gugl mape. Recimo ja se u Grčkoj snalazio po Solunu samo tako sa gugl mapama. Našao sve od Mega Outleta, Ikea pa sve do Mc Donaldsa. Ja u Srbiji uzeo Vip prepaid karticu sa 12GB neta (za godinu dana) za 300 din. I za kraj, fon može da ti posluži za još 100 stvari. Da skratiš vreme uz igrice, film, TV ako negde čekaš. Da smiriš klince ako treba. Eventualno ako ti nestane baterija, imaš fon u rezervi itd.

Za pare, koje planiraš, imaš tipa Mi Max 2 i Sygic.
 
Svaki tablet koji ima GPS čip od 7 ili 8 inca sa 2gb rama će da radi odlično, ima mnogo dobrih a besplatnih navigacionih softvera koni se lako apdejtuju (mape takodje).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Igrom slučaja sam se bavio problematikom tableta. Zbog klinca koji visi non stop na svom. Kuka da pola igara koje rade kod sestre ne mogu kod njega. Nađi mi jedan tablet u rangu Mi Max 1/2 fona koji će biti u tom rangu cene. Znači SD 625/650 i 3/4GB mem. Nema. A ako koristi besplatan softver tipa Here ili GMaps, može da doda 10eu i za 130 eu da uzme Mi Max 3 (6.9 inča) koji nema pandana u svetu tableta, barem ne po toj ceni. Ima ih nekoliko na KP po toj ceni.

Nije da napadam da se uzme tablet, ali je bolje veliki fon.
 
Poslednja izmena:
Gde nalazite te cene na kp? Ja ne vidim nista slično u mojoj pretrazi.

Drugo, stvarno volim namenske uređaje. Da radi 1 stvari, ali da je radi dobro.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Ja imam fabričku navigaciju u kolima. Carminat (TomTom). Ne može da se poredi ni sa Sygicom, ni sa Here ni sa Gmaps. Jednostavno, na fonu imam redovan updejt.
 
Kakve to ima veze sa temom :)
 
Telefoni/tableti su sada mnooogo jači hardverski/grafički i teraju mnogo bolje navigacioni softver od navigacija.

A softver je uznapredovao, tako da (karikiram) baciti 12.000 za Garmin navigaciju ili neku drugu je čista ludost.

Ako malo udjete u temu, naćićete dobru besplatnu navigaciju, mape su sada ČAK I ZA ZEMLJE KAO NAŠA jako dobre i dosta detaljne.
Naravno, uvek nešto nedostaje dok se ucrta (autoput Miloš veliki npr - ma da ga negde već ima)

Koji softver i koje mape, to su sada nijanse i subjektivan izbor.

Ja volim da testiram i svašta probavam i instaliram i moja rang lista je:

1. Igo
2. Here/Sygic
3. Garmin
4. Ostali klonovi prethodnih.

I nijedna nije 100% tačna... ;) Ali sve dobro odradjuju posao.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kakve to ima veze sa temom :)

*mjau**mjau**mjau*, krenuo sa postom pa skratio obrazlaganje. Ušla šefica:) Elem, svi ste čuli da je došlo do pomeranja magnetnog pola zemlje. Ove godine čak 140km. Zbog toga su mnogi dobili obaveštenje od proizvođača navigacija da treba da updejtuju softver i mape (ja od TomTom). Meni je stvarno fabrička navigacija kreula da brljavi. Na putevima van grada ne, ali po gradovima samo pukne u radu. To na fonu ne može da se desi jer navigacioni programi imaju redovan updejt. Da ne pominjem koliko tek znači AGPS i mogućnost korišćenja neta preko sim kartice (više poi, gužve u saobraćaju i sl.). Možda se ponavljam, ali koja fabrička navigacija ima HUD?

Ja preferiram Sygic/Here zbog jednostavne instalacije mapa. Najjednostavniji menadžment mapa. Piše/brišeš mape po potrebi.
 
Poslednja izmena:
pa nije ludost ako ti trebaju garmin mape...

ja jos nisam video nista besplatno da ima garmin mape, ako vi znate za to daj podelite?

a ostalo si u pravu.
Možda nisam upućen, ali u čemu ili gde je Garmin bolji od nekih drugih navigacija?

Pitam ozbiljno, nisam ciničan, voleo bih da znam koja mu je prednost...


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
@blue: HUD imaju fabričke navigacije, ako u kolima postoji HUD.
Kad smo već kod HUD-a, interesuje me koliko je Sygic HUD upotrebljiv u real-time? Koliko shvatam, telefon leži ispred vozača i projektuje sliku na šoferšajbnu? Kako se vidi danju, da li smeta noću, itd...
Pozdrav
 
Moje iskustvo sa HUD je vrlo ok, odlično se vidi noću, danju malo teže.
Meni nije za grad gde ima puno skretanja već za vangradsku vožnju, noću...
Potrošnja baterije je upitna, ja sam imao jaku bateriju pa nije bilo frke i potrebna je neklizajuća podloga...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
HUD je noću vrlo upotrebljiv. Išao prvi put do Grčke sa njim. Sad već davne 2014. Telefon mislim da je bio ZTE Atlas 3.5 - naravno nakačen na punjač preko upaljača.
 
@sdeki, @blue: 'fala na odgovorima.
Pretpostavljam da i sam telefon (odnosno ekran) a i šoferšajbna imaju uticaj na upotrebljivost HUD-a.
Da ne gušim temu dalje, potražiću dalje u Sygic temi.
Pozdrav
 
Možda nisam upućen, ali u čemu ili gde je Garmin bolji od nekih drugih navigacija?

Pitam ozbiljno, nisam ciničan, voleo bih da znam koja mu je prednost...


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
U mapama.

Recimo kada radiš kao vozač ili tako nešto i treba da nadjes adresu "neka_ulica 32b" to je samo garmin znao gde se nalazi.
Da ne pominjem i mape van uobičajenih saobraćajnih puteva.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Bilo nekada
Davno
 
Što se brojeva tiče, mislim da su Open mape najbolje, a video sam da ih koriste i firme koje prate svoja dostavna vozila. Takodje, moje iskustvo sa brojevima na Open mapama je najbolje (ubedljivo najpreciznije)

Inače, skoro sam baš koristio Garmin sa najnovijima mapama EU i nisam primetio toliku preciznost što se brojeva tiče.

A i taj zastareli izgled i spartanska grafika (moje subjektivno mišljenje.)
ed55be50c44851a919566158628584e8.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
nebitna ti je grafika kada ceo dan trebas traziti adrese,
kada treba da nadjes "7 nova 39G" ugasio si ga, po pravilu: sto vece slovo to je teze:wall:
A BG je pun takvih adresa

ja lepo rekoh ako vi znate aplikaciju koja radi navigaciju a zna naci adrese sa slovima recite da znamo i mi.
 
Poslednja izmena:
Nije to pitanje navigacije nego pitanje baze podataka upisanih u map fajlove.

Inače Garmin je ostao garmin "samo" na polju outdoor activities mada i tu sada ima i bolju konkurenciju. Za standardnu upotrebu, odavno uzima mape od drugih (od Here naprimer).
 
Here mape u mazdi. Doduse u srb nisam probao. Probaj preko moba pa ces videti.

...riding on 720p...
 
Nazad
Vrh Dno