Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T ili Redmi Note 8 Pro dilema

blue

Čuven
Učlanjen(a)
12.03.2002
Poruke
2,873
Poena
785
Moja oprema  
Laptop
HP 250 G7
Tablet
Realme Pad
Mobilni telefon
Huawei P30 Pro 6/128
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Klinki planiram da uzmem drugi fon. Najbitnija mi kamera i gejming. Zanemarite amoled kod mi 9t. Mi 9T mi dođe oko 50eu skuplje. Vredi li te razlike ili ne?
 
za neko point and shoot fotkanje nije tolika razlika,možda bi joj se više dopali dodatni moduli na 8p ...gejming pro je bolji.plus,nema stakla da se sekiraš,dete je dete.

u svakom drugom scenariju 8p nema šta da traži pored mi9t sem u ovom.
 
Kakvi moduli na 8p?
 
Verovatno mislio na presetove za kameru. Zna li neko može li jedan ili drugi fon da poteraju Fortnite?
 
Cene na KP nisu normalne. Polovni RN8P 180 do 200 eu a novi u logicu 200. Isto i za ostale Xiaomi telefone. Cene polovnih jedva nešto niže nego kod mađarona/logic i sl. radnji. Xiaomi jednostavno postao max tražen i cene podivljale.

Što se mene lično tiče, alternativa mi je da kupim ili novi RN8P za 200 u Logicu ili polovan Mi9 (ne T) od drugara. Star 5 meseci al bez garancije.
 
Sa tim kvazi prodavničicama ako ne dobiješ fiskalni možeš da se slikaš. Džabe manja cena ako se nešto desi da mora da se šalje u servis, a da to nije neki njihov lokalni ćumez.
 
Ja sa Logicom nisam imao problem do sada. Ni od mađaron sa kp ne dobijaš fiskalni. A ni sa njima nisam imao problem.

Što se samog fona tiče, uzeću RN8P. Ekran za njega na aliju oko 20eu. Za pripadnike Mi serije oko 100. I na to treba obratiti pažnju.
 
Ne dobiješ tačno je, ali aparat nije kupljen u Srbiji pa je logično da ne možeš ništa drugo nego da se nadaš da ne rikne.
 
Razlike u cenama kp i radnje sa fiskalnim su 10 hiljade pa i više. A ljudi kažu tih 10,000 ćemo sigurno pametno potrošiti a zvaničnu garanciju ako zatreba pitanje je dali će nam je i prihvatiti ako zatreba.
I ja se razmišljam izmedju rn8 pro, mi 9 se i mi 9t. Razlike u cenama su po 20-30 evra i to čoveka pravi neodlučnim.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
rešavane su reklamacije kod mađara za daleko skuplje stvsri od telefona,neretko daleko brže i lakše nego ovde,uostalom imaju teme na forumu pune primera.što se tiče logic-a i sl prodavaca sa kp,takođe imam samo najbolje iskustvo,što za domaće maloprodaje tehnike nikako ne mogu da kažem.
 
Razlike u cenama kp i radnje sa fiskalnim su 10 hiljade pa i više. A ljudi kažu tih 10,000 ćemo sigurno pametno potrošiti a zvaničnu garanciju ako zatreba pitanje je dali će nam je i prihvatiti ako zatreba.
I ja se razmišljam izmedju rn8 pro, mi 9 se i mi 9t. Razlike u cenama su po 20-30 evra i to čoveka pravi neodlučnim.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka

Meni je bez problema rešena garancija za Mi8 u G********.
Tražio sam novac nazad i dobio (posle 11 meseci od kupovine).
Zanima me samo da li je @blue (i ostali) imao reklamacije u Logic-u i ako jeste u kom roku i kako su rešene?
 
U Logicu nisam imao. Kod mađara sam imao. Uvek rešene bez problema. Doduše ne nejbrže s obzirom da robu prebacuju ponovo preko grane, pa čekaju tamo, pa preuzimaju kad idu po turu, ali najduže mesec dana da sam čekao.

Imao reklamacije u Gigatronu - rešeno bez problema. Isto u Vipu i MTS-u (nravno, ugovori na moje ime). U Gigatronu sam naleteo na njihov "čuveni" Nepo servis. I tu nisam imao problema.
 
Poslednja izmena:
Završena saga. Ispao mi glanc nov Redmi Note 8T za 120eu. Uzeo njega. Proverio prvo da li radi Fortnite (on mi je reper za sve fonove). Vidim da je izašao update koji omogućava igranje na Redmi Note 7 i 8 (a 8T je valjda isti kao Note 8). Drugo dete dobiće Redmi Note 7 (110eu) i to je to. Najniže što sam našao nov Redmi 8 Pro bilo mi je 170eu. Ovako sam sa 230eu pokrio oba deteta.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno