Šta je novo?

Nov racunar CPU temp 105c!!!

CaptainCrash

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,101
Poena
275
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Problem, uzet u Gigi nov komp danas. Oni skopili itd...
Da li neko moze da pomogne, sta raditi?? Nalepnica je gore, mogu skinuti, stranice, komp nije za mene a taj neko se i pored toga plasi da ne izgubi garanciju i kaze da ne diram do od nedelje dok se ne jave ti iz servisa.

Kada se upali samo i ne radi nista temperatura je 80c,cim se pokrene Chrome ide od 95-105c!!!

https://ibb.co/fdWLNk9
https://ibb.co/KrVsb3G


Sta raditi... da li ima leka nesto u biosu, iz biosa....?
4e5f9c1d22976c36fe8936f07a9be333.jpg
9a7a5f134e15cb55dfd0808d4904312e.jpg


Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Reklamiraj, nije dobro stavljen kuler na CPU verovatno...
 
Laze Specy,skini drugi program pa vidi temp.HWmonitor,core temp itd pa vidi..ako se i dalje ponasa mozda hladnjak nije lepo lego..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Reklamiraj, nije dobro stavljen kuler na CPU verovatno...
Vidim sad po netu, mnogi kukaju na too high temp Ryzena... e sad, znaci nista ono da ja tocnamestam, ostajem bez garancije itd... moram cekati?

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
procitaj sta ti je napisano probaj drugi probram speccy laze.
 
Vidim sad po netu, mnogi kukaju na too high temp Ryzena... e sad, znaci nista ono da ja tocnamestam, ostajem bez garancije itd... moram cekati?

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Bez obzira na pisanja, ako je NOV, nosi reklamiraj, nemas potrebe da gubis garanciju...
I skini ono sto je kolega iznad rekao za cpu temp
 
Lagao Speccy, po tome ok temperature.

Koristi HWInfo za Ryzen-a (precizniji je od HWMonitora).
 
panicar si. ne znam i ko te nauci da u specy gledas temperature....
 
Msi afterburner i HWInfo ja koristim za pracenja Cpu-a i Gpu-a
 
Msi afterburner i HWInfo ja koristim za pracenja Cpu-a i Gpu-a
Brate mili... pa kome da verujem sada [emoji53]
Znaci ne moram se cimati za reklamaciju?
Da vidim u biosu??

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Isto smo ti rekli svi, HWInfo, ja sam dodao Msi afterburner(+Riva = guglaj) sa kojim mozes da pratis u igrama i u taskbaru tep.

Testiraj sam, vidi kako ce da se ponasa veceras npr. sa nekoliko tabova chroma, neku windowed igru itd... ako bude preko 70-80 reklamiraj, sam odluci



ps. (skrinshot na PrtScn dugme = paint = pa upload jer se bolje vidi nego kad slikas mobilnim)
 
Isto smo ti rekli svi, HWInfo, ja sam dodao Msi afterburner(+Riva = guglaj) sa kojim mozes da pratis u igrama i u taskbaru tep.

Testiraj sam, vidi kako ce da se ponasa veceras npr. sa nekoliko tabova chroma, neku windowed igru itd... ako bude preko 70-80 reklamiraj, sam odluci



ps. (skrinshot na PrtScn dugme = paint = pa upload jer se bolje vidi nego kad slikas mobilnim)
[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] OK... [emoji106]

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ugasio bi se na 90-95c, kakvih crnih 115 ?
 
Hwinfo za Ryzen (a i ostalo) i mirna glava.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Problem, uzet u Gigi nov komp danas. Oni skopili itd...
Da li neko moze da pomogne, sta raditi?? Nalepnica je gore, mogu skinuti, stranice, komp nije za mene a taj neko se i pored toga plasi da ne izgubi garanciju i kaze da ne diram do od nedelje dok se ne jave ti iz servisa.

Uzeo sam i ja sestrićima juče, samo R5 2600.
Dodao sam odmah i HDD 1TB, mislim, mali zagrejao ono što se zove nalepnica malo fenom i mrdnuli je da ne smeta sa strane.
Nalepnica ti je 21x9 mm neki DIN font (next, arabic...) na prvi pogled, običan samolepljivi papir.
Dislocirali je da ne smeta radi ugradnje HDDa i budućeg otprašivanja kompjutera. Inače je bilo kasno i gužva u radnji, ali momci bi odradili tu istu ugradnju bez problema.

Nije sad da nešto muvam ili drugom to savetujem, ali mi je situacija takva da mi je komplikovana zezancija oko nošenja u Nepo ili gde već za svaku sitnicu.
Komp kulturno sklopljen, to što piše lepo ubačeno, rutiranje kablova urađeno rutinski brzo i ružno, ali ne smeta a i ne diram zbog garancije, valjda im je to nešto kao potpis :) Nema providnu stranicu, kao da sam sam birao. Šta će mu ta skalamerija na stolu :)
 
Sto kupujete te gotove konfe, gde je tu draz saatavljanja [emoji16]

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Manje više za draž sastavljanja. Ja odmah u glavi vidim gomilu mogućih problema.
 
Pokrenuo sam HD sentinel i eco sta sa tamo pronasao.... sta mi je ciniti? DO NOT PANIC ili reklamirati??

Ne mogu Prtscreen jer nisam ulogovan na nalog a ovo svakako nije moj pc, tj jos danas je kod mene [emoji102]
c8b3492cd6359bf36fc17e9f99cf4668.jpg


Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Niko ti nece prihvatiti reklamaciju na ovo. SDD se testira u drugim programima, ne u Sentinelu.
 
Poslednja izmena:
Vec imas upis od pola terabajta pa je zato health spao na 99%, to ne znaci da je los vec da HD Sentinel vidi da je deklarisan na npr 100 TBW pa na osnovu upisa daje pretpostavku o preostalom veku trajanja.

Health ima smisla u HD Sentinelu za HDD, za SSD samo kao procena jos koliko upisa moze da izdrzi u teoriji.
 
Speccy je poznat da daje lazne informacije za cpu temp, msi afterburner il hw monitor pogledaj mada je najbolje da odes u bios i tamo vidis
 
Sto kupujete te gotove konfe, gde je tu draz saatavljanja [emoji16]

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Krenuo sam na tu varijantu, uželeo sam se, bar deset godina da nisam sklopio kompjuter a nasklapao sam lepu gomilu.
Ne vredi, kako sam god sabirao i oduzimao, novo ispadne skuplje ako sam sklapam. Što je najgore, jedina varijanta koju dobijem po sličnoj ceni je šverc komerc a jeftinije sa polovnom robom. Ko mi tek za njih garantuje osim par preporuka sa foruma.
Unutra je upakovano ono što piše na sajtu, pa kako ko voli neka kupuje.
Vlado, svojevremeno sam gomilu mogućih problema imao 99% uzrokovanih od strane korisnika kompjutera ili nekog paničara :) Čak mi i danas klinci naprave neku zezanciju pored svih uključenih blokada i podučavanja. Upravo sam im skidao permanent ban sa PUBG. ukrali im steam... realno, koji će meni to zezanje, ali moram zbog njih.

Ovako da se vratim na on topic: opusti se malo ako sve radi kako treba, ne štuca, ne resetuje se, ne smrzava, ne blokira... Neka ga voze, skaču po njemu, ima tri godine garanciju.
 
Novo ispadne skuplje jer u pre-built konfu ide horor napajanje, plasticno kuciste, najjeftinija ploca, najlosiji hard disk, najlosija izvedba grafike, memorija, itd.

Gotove konfe su ciscenje lagera, prodaju ono sto niko ko zna sta kupuje ne bi uzeo i stavio u PC :)
 
Novo ispadne skuplje jer u pre-built konfu ide horor napajanje, plasticno kuciste, najjeftinija ploca, najlosiji hard disk, najlosija izvedba grafike, memorija, itd.

Gotove konfe su ciscenje lagera, prodaju ono sto niko ko zna sta kupuje ne bi uzeo i stavio u PC :)

Apsloutno se slažam. Da ne pričam o tome da su jedno vreme bili aktuelni reparirani HDD ovi.
 
Nazad
Vrh Dno