Šta je novo?

Nov racunar CPU temp 105c!!!

Slazem se i sa jednim i sa drugim clanom. Ja sam krenuo da mu mabavim polovno i nasao i5, fino kuciste i Rx580 msm 8 GB i desi se da pri stizanju PC kuler nije bio pricvrscen. Kaze covek "serviser je napravio propust". Sazvacem to, ja ga namestim i sredim win10, programe, igre... pokrenem igru krene lepo, crn ekran. i ni makac. Drugu isto tako i dok sam otosao na cigaru i vratio se, dim iz kucista, gledam kroz providnu stranicu a ono se topi kabal od napajanja blizu ulaza u graficku(pisao sam ima tema u AMD kartama). Zovem coveka on nervozan! ON NERVOZAN, ja kao spricer...
Na kraju kad je video da nisam nepismen i da sam i sam sklapao delove i komponente, pristane da vrati novac i pored toga sto je naglasio 30 DANA GARANCIJA.
Na kraju ga nazovem i kazem mu kad je preuzeo PC i kad je platio otkup na sta da obrati paznjukja zaista nisam video, nisam obracao paznju jer samcmislio da zna sta radi i on i njegov "serviser" a dao mu savet koji su meni ovde na forumu dali). Zahvalio mu se i rekao da mi je samo drago sto je kartica u redu i sve ostalo bitnije... on mi kukao kako memorija jedan stap nije u redu... strasno.
Imao sam najbolje namere ali je brat odlucio da kupi sklopljen, nov sa garancijom jer ja sta sam sklapao, on se prvo uklapao pa onda i nije, na kraju sa 60-65k je spalo slovo na 35-50 i na kraju sam mu nasao za 45k.
Rekao sam mu isto to, ovde procesor valja, graficka, tek da mogu da igraju novije igre. na medium podesavanjima, ploca najjeftinija, hdd samo ssd 250gb,kuciste malo kao kutija od cipela, napajanje no name... al *mjau**mjau**mjau*a.... Nekada su Madjari bili povoljni a sada vidim da je samo mozda graficka kod njih jeftinija, ostalo sve jeftinije u Emi(ratima) [emoji849]


Tako da, kad uhvatim vremena za sebe sklapacu, novo ili polovno a za druge(ne sklapam).. meni svejedno. Da sam za novac sklapao i zezao se pa da ne zalim, ovako em dzabe em ja da budem yebena stranka na kraju. Mani...
[emoji51]
d53a5e67225e986f8e524b5bd04b866e.jpg


Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Dodjes na forum,kazes imam toliko novca sta je najbolje za to i ljudi ti sastave,kakve bre crne gotove konfe
 
Oko cene tvrdim da su Madjari dosta povoljniji od naših kod mene je bila obrnuta situacija od @CaptainCrash samo graficka mi je bila cena tu negde a ostalo dosta povoljnije.Mnogo se više isplati da sam sklapaš konf makar i u našim prodavnicama jer za isti novac dobijaš mnogo više
 
Oko cene tvrdim da su Madjari dosta povoljniji od naših kod mene je bila obrnuta situacija od @CaptainCrash samo graficka mi je bila cena tu negde a ostalo dosta povoljnije.Mnogo se više isplati da sam sklapaš konf makar i u našim prodavnicama jer za isti novac dobijaš mnogo više
Ajde daj mi link sa KP od nekog Madjara za koga mislis da je najpovoljniji da uporedim cene ako nije problem?

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
i ne treba ti niko,vidiš ocene i starost naloga i sam možeš da zaključiš.
 
@ CaptainCrash

Pogledaj cene u IPON-u.

Pogledaj na KP ko iz Subotice i NS ima najstarije naloge i najvise ocena...
 
To nije dozvoljeno.
Zasto nije dozvoljeno da mi posalje bilo ko, bilo sta na PM [emoji4]?
Ma znam to za starost. nalog, nekada sam saradjivao sa onim Fantas.... aka.... jos u, vreme kada su se pojaviki FX procesori 6xxx i 8xxx i sve je bilo [emoji108]

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Vidiš da sve znaš i sam :)

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Nisam mogao print screen, vec ovako....zna li neko sta bi mogao biti problem... sa plocom?
[emoji849][emoji53]
Ostalo sve ok [emoji17]
5a0406611b41689ab8b78e85b6bb154d.jpg
dbfb6542b01adac7e6bfb1f216ea2100.jpg


Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Izgorela ti je ploca :smoke:
 
Oko cene tvrdim da su Madjari dosta povoljniji od naših kod mene je bila obrnuta situacija od @CaptainCrash samo graficka mi je bila cena tu negde a ostalo dosta povoljnije.Mnogo se više isplati da sam sklapaš konf makar i u našim prodavnicama jer za isti novac dobijaš mnogo više

Nije pravilo. Prvo treba napraviti spisak želejenih delova, a zatim uporediti cene. Ja sam uzeo ploču, procesor i napajanje preko Mađara. Što se rama tiče kupio sam kod nas. Razlika u ceni je bila 500 dinara. Obratiti pažnju kod kupovine Kingstona da su neke prodavnice počele da daju garanciju samo 5 ili 3 godina umesto uobilčajnih 10.

@CaptainCrash

- da li je procesor lepo legao
- koliko si naneo paste ?
 
Ili je crkao senzor pa tako pokazuje.
Sta to znaci ako je crkao senzor? Radi i bez njega, temp nije merodavna samo? Kako u aidi64 da vidim temp ploce, ima sve zivo samo to nema, nasao sam samo za procesor?

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Nije pravilo. Prvo treba napraviti spisak želejenih delova, a zatim uporediti cene. Ja sam uzeo ploču, procesor i napajanje preko Mađara. Što se rama tiče kupio sam kod nas. Razlika u ceni je bila 500 dinara. Obratiti pažnju kod kupovine Kingstona da su neke prodavnice počele da daju garanciju samo 5 ili 3 godina umesto uobilčajnih 10.

@CaptainCrash

- da li je procesor lepo legao
- koliko si naneo paste ?
Nisam ga ja namestao. On lepo radi oko 40c.Zar ne bi on imao visoku temp da nije lepo namesteno sve? i3 4xxx serija. Samo kad se upali vent. se zavrti na maxim pa se vrati u normalu posle par sekundi.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Temperatura ploče, konkretnije H81 chipseta, se u aidi64 vidi kao PCH Diode.
 
Poslednja izmena:
Evo jos nekih slicica, pa bi me zanimalo misljenje...

Razliciti programi su u pitanju, to je bez grafike, zamenjena pasta.... posle cu da bocnem grafku [emoji2960]
Izvinjavam se na slikanju telefonom, jer ovde nemam podatke za forum a mrzi me da kopam pass po mailu ili da yrazim novi, lakse mi je ovako [emoji17][emoji53]

Zanima me i neki dobar programcic kako bi testirao sad ovo ovako(samo da ne radi 24h pod maximalnim opterecenjem) a posle isto to kad ubacim grafku Nvidia,ako nije problem i sta konkretno da odradim od testova i koliko vremenski, ako on ne radi sam dok zavrsi. Hvala [emoji120]
2336c27110685bb4965b3a6839b6b291.jpg
dd65a488a4172f117def3a49fe50a300.jpg
827884d13428e781c7e1dab85c384617.jpg
59d5fce465ed37c474bb587a3d3dfcff.jpg
1face5a76ff861e4831d4a9648b6df4a.jpg





I sta mu dodje to AUXTIN1 i AUXTIN2 sto prikazuje 115c?Da nije nesto ostalo (ne) povezano na ploci? Ima samo mesta na ploci za ASPIDF OUT LPC DEBUG TPM... cak mi se. cini da tu fale 2 iglice, kao 2 pina [emoji53][emoji53][emoji53][emoji53]

Ima 3 reda... prvi manji i 2 duza... u prvom je drugi sa leve strane a u zadnjem 2 sa desne strane. Da nije do toga? [emoji15]

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
7b03e06cd17033fabd1584ad143046db.jpg
 
Poslednja izmena:
lepo su ti ljudi rekli, aida64 još na prvoj strani.
 
Da ne pocinjem sad novu temu, zasto mi u Speecy prikazu da je 4GB graficka?
Koji program predlazete za testiranje grafike i uopste celog sistema?
b9c4e63d34f88eabdacde5840a84d282.jpg


Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
zato sto je to krs od programa.

unigine valley/heaven grafika,aida64 ostalo,HWINFO monitoring,hdd sentinel,hdd tune,hddscan za diskove...sergei strelec usb za prvu pomoc,dijagnostiku i zilijardu drugih stvari.
 
zato sto je to krs od programa.

unigine valley/heaven grafika,aida64 ostalo,HWINFO monitoring,hdd sentinel,hdd tune,hddscan za diskove...sergei strelec usb za prvu pomoc,dijagnostiku i zilijardu drugih stvari.
Hvala, isprobacu kada dodjem sa posla veceras...

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Nazad
Vrh Dno