Šta je novo?

Bežična tastatura i miš

daxyco

Slavan
Učlanjen(a)
24.06.2009
Poruke
3,088
Poena
365
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Treba mi preporuka za kupovinu jeftinog kompleta tastatura+miš, samo bežični dolaze u obzir, ništa specijalno mi nije potrebno, nisam gamer, standardan rad je u pitanju. Da rade na AA i AAA baterije (računam da praktično svi ispunjavaju to), i da je povoljno, nije da mora da bude do neke cifre ali ne bih da dajem previše novca kad taj računar koristim do jednom nedeljno. 20-30e bih dao, a naravno ako vredi, i nešto preko.

EDIT: zaboravih, tastatura mora imati numerički deo, layout EN ili YU, svejedno je.
 
Poslednja izmena:
Da, ipak su Logitech wireless kompleti najpouzdaniji. Ali su cene nerealno visoke, npr. MK320 combo sam platio oko 3k din pre 8 godina, sada MK330 (prakticno isti combo) kosta 6000-7500 din.

Tastatura iz MK320 kompleta je dosta dobra, pre svega mislim na kvalitet i stabilnost bezicne konekcije, ovo mi je najbitnija karakteristika i to je jedini razlog zasto i dalje koristim tu tastaturu. Kvalitet plastike i izrade je ok, mogla je plastika da bude kvalitetnija ali i ova je ok. Mana mogu da budu plasticne ''nogice'' (pucaju). Karakteri na nekim tasterima su se brzo izlizali (cak i na tasterima koje nisam cesto koristio) a neki stoje i dalje netaknuti i pored ceste upotrebe, to je dosta cudno. Tastatura nije previse bucna mada vremenom odredjeni tasteri polako menjaju zvuk. Tastatura poseduje dovoljan broj multimedijalnih tastera, fale najosnovnije led lampice, i to je to, ipak je kvalitet/stabilnost konekcije najbolja karakteristika.

Mis je jedva upotrebljiv i to je najveca mana vecine bezicnih kompleta. Po dimenzijama je minijatura, dobar samo kao prenosivo resenje (za laptop npr.), izradjen je od plastike prihvatljivog kvaliteta, klikovi su izdrzljivi ali bucni, skrol je jos grublje odradjen i jos bucniji. Vec 5 godina nije u upotrebi ali se secam da mu je trajanje baterije bilo ok i duze od Bloody R7 bezicnog misa. Ali na svim drugim poljima bukvalno nema sta da trazi pored R7, pocev od ergonomije do preciznosti u radu.

Ne znam koliko je konkurencija napredovala ali mislim da za 20-30 evra moze da se kupi samo korektna tastatura, uz neki manji i los mis, cisto da posluzi ponekad. Ispod Logitech MK330 mislim da ne bih nista drugo kupio ali je cena nerealno visoka, jedino tastatura tu vredi. Ako budzet dozvoljava, mislim da je bolje kupiti odvojeno, dobru bezicnu tastaturu i mis bar u rangu R7 ili Rapoo.
 
Poslednja izmena:
Uzeo bih I odvojeno, ali bih voleo da idu na isti adapter bar. Pogledaću tih par marki šta nude, Rapoo, A4 tech, Redragon... Ne odgovara mi mali miš, baš nikako.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Nemoguća misija za navedeni budžet. Najjeftiniji Logitech sa većim mišem je K545 model ako ga imaju na stanju, prava stvar je MX900 ali taj je već ozbiljno skup. MK540 budžet kombo ima ok tastaturu i očajnog miša. Ja sam odavno prešao na kombo Logi tastature, i Rapoo miša, MX master mi je u principu jedini aktuelan, a Rapoo nudi vrhunsku kopiju za sirotinju.
 
Koristim dva razlicita risivera/adaptera (Logitech i A4 Bloody) i sve radi bez ikakvih problema i ''sukoba''.

Zaboravio sam da napisem da MK320 tastatura ima fantasticnu autonomiju, 2 AAA baterije traju oko 2 godine a da uopste ne gasim tastaturu na prekidac. Nikada nisam ni uspeo da procenim tacnu autonomiju bas zato sto se i ne secam kada sam menjao baterije, mozda 4X za 8 godina upotrebe.

Ako budes kupovao odvojeno (sto je svakako bolje resenje) verovatno ce ti trebati oko 3k din za dobru Logitech/Rapoo bezicnu tastaturu i jos oko 4k din za R7/70 (ili malo vise za M750/S).




Sent from H8266
 
Uzeo bih I odvojeno, ali bih voleo da idu na isti adapter bar. Pogledaću tih par marki šta nude, Rapoo, A4 tech, Redragon... Ne odgovara mi mali miš, baš nikako.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
Za taj budžet i zahteve nema nijednog rešenja. Marathon M705 miš Logijev je ~35 evra na oglasima, on i neka pristojna tastatura sa unifying risiverom će te izaći oko 8000 ili više.
 
M705 je prilično kratak miš, pitanje da li će odgovarati. Ja sam izdržao mesec dana na poslu, i zamenio ga posle toga, iskopao M500 (nije bežični) u nekoj arhivi.
 
Poslednja izmena:
Neću sigurno toliko davati da koristim taj komp jednom u nedelju dana (ili ređe). Uzeću neki komplet pa javljam kako sam prošao.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Pogledja Dell KM636, nekoliko sličnih wireless kompleta godinama već rade kod kuma u office-u bez problema i sasvim su korektni. Inače i HP i Lenovo imaju slične za ~4000din.
 
Izbegavaj Genius, ja sam se na poslu "usrecio" jeftinim kompletom gde tastatura baguje ako kucas brzo (prestane da kuca). Konkretno, KB-8000X. Sreca u nesreci jeste da ne kucam puno, pa nije preveliki problem, ne moram da se cimam da trazim novu.
 
Neću sigurno toliko davati da koristim taj komp jednom u nedelju dana (ili ređe). Uzeću neki komplet pa javljam kako sam prošao.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
Prevideo sam ovaj detalj, u tom slučaju MK235 ili MK270 su puna kapa.
 
Izbegavaj Genius, ja sam se na poslu "usrecio" jeftinim kompletom gde tastatura baguje ako kucas brzo (prestane da kuca). Konkretno, KB-8000X. Sreca u nesreci jeste da ne kucam puno, pa nije preveliki problem, ne moram da se cimam da trazim novu.
Hvala na savetu, i o tim najjeftinijim markama sam razmišljao ali cu preskočiti, navikao sam brzo da kucam.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno