Šta je novo?

DAC za gejming?

U FPS igrama su super međutim nema sile da ih koristim sa 4. stepenom bassa, to je jednostavno previše. 2 ili 3 su super, 3 je zapravo najbolja all around opcija, s tim što sada nosim na 2 i mogu ti reći da i tako fino zvuče.

Što se jastučića tiče, vidim da su lako izmenjivi, možda i naručim neke kožne čisto da vidim razliku :D Počeo sam previše da se unosim u ovo, vidim ja da ću bankrotirati :D

Što se open back slušalica tiče, da, to su ti modeli koje si već pominjao. Nema tu mnogo filozofije, ta 3-4 modela su alfa i omega koliko vidim, barem za ovaj cenovni rang.
 
Da ne otvaram novu temu, treba mi slušalice za gaming, fps najviše. Na kratko sam imao prilike da koristim sennheiser game zero, i shvatio sam koliko su superiornije u odnosu na moje cloud 2. Posle korišćenja game zero jednostavno moram da uzmem nešto tako slično. E sad, uzeo bih neke otvorene, izbor je pao na game one, ali posle malo čitanja, mnogi spominju hd598/599 da su veoma slične kao game one, dali neko ima iskustva sa ovim slušalicama i dali su bolje od game one? HD599 mi čak ispada jeftiniji od game one,tako da. Sta uzeti?

Послато са SM-G985F помоћу Тапатока
 
Navodno su HD 599 odlicne i za gaming ali dok ne probas neces znati da li ti u potpunosti odgovaraju.

Imas na YT razna poredjenja Senn hi-fi i gaming slusalica, npr. ovo:

 
Sehnheiser gsp 500, mogu se naci na akciji za oko 100e.

...Helios rising...
 
Videh negde prosle nedelje akciju, ne secam se gde.
Ja ih uzeo u januaru na amazonu:
3f75252c9fd122158f879a899b1692ff.jpg


...Helios rising...
 
U nekoj radnji ili online?

Послато са SM-G985F помоћу Тапатока
 
Amazon. Pardon, zaboravih napisati.

...Helios rising...
 
usled nedostupnosti fx audio x6, imate li preporuku za drugi dac + head amp do 100e max...? samo za slusanje muzike bi sluzio, nikakav gaming. za zvucnike microlab SOLO 6C, a slusalice su Samson SR850.
ili zvucna interna ako ima smisla?
 
Poslednja izmena:
krenuće opet debata,ali ja da imam 100e i ni dinar preko jurio bi stx ili zxr na oglasima.
 
pa, i ja razmisljam u tom pravcu, mozda zvucnu....imao sam xonar dg i bio prilicno zadovoljan dok nije crkla...
trenutno sam na integrali realtek alc887...primeti se razlika i na xonaru a i na audio interfejsima koje sam imao prethodno i prodao, focusrite scarlett i behringer umc 202hd
javio mi se clan foruma koji prodaje 3 godine star fx x6 za 65e...neka hvala :D
 
Poslednja izmena:
DAC za gejming, naravno blaster x3! Najbolji surround u igricama koje sam cuo je sa SXFI, a koristio/probao dosta njih kao CMSS-3D, SBX, RAZER, DOLBY, WINDOWS SONIC...juce igrao paladins, uzitak je bio vrhunski, prvi put u zivotu cujem kako meci prolaze ispred mene i udaraju u zid, dok smo cekali runda da pocne neko je pucao ispred mene znaci bilo je nesto neverovatno i samo cujes kako prolaze i udaraju u zid meci, koraci, govor heroja tacno cujes/znas ko gde je...
 
imam ponudu od madjara sa kp za ASUS Xonar U7 MKII: 80€
jel vredi te novce?
 
po meni ne,ali ja sam burr snob,većina foruma fura priču da je bitnije da izbaciš put analognog signala iz kućišta zbog navodnih smetnji/degradacije itd,koje ja u životu nisam čuo,a petljam sa audiom na računarima skoro 20g,i da sam D/A konvertor nije bitan nego elektronika (koje više i nema ali nema veze) od konvertora do linijskog izlaza/headphone ampa...

u prevodu ja na te akm ili koji su već u u7mkII ne bi dao pare,pogotovo što za iste mogu da uzmem stx ili zxr na oglasima.ako si u interfejs priči ja da sam ti dodao bi još nešto love i ganjao audient id14 na oglasima i sem burrova,ozbiljnog pojačala za sluške imao i ozbiljne preampove i a/d konvertore.

a po pitanju stx vs zxr mislim da je stx bolji za sluške,nisam preterano slušao i bile su malo namunjenije slušalice u oba slučaja,ali imaćeš snage i za mnogo ozbiljnije i zahtevnije od tih koje si naveo.stvar je šta naleti po oglasima.sad sam video stx II za 70e,no brainer ako mene pitaš...
 
ako si video gde i ja(KP) lik sto je okacio je iz CG...
ne znam kakva je opcija sa slanjem, ali kontaktiracu ga.
 
imam ponudu od madjara sa kp za ASUS Xonar U7 MKII: 80€
jel vredi te novce?

U principu vredi (posebno jer je trenutno tesko nabaviti X6 po starim, povoljnim cenama) ali ja bih pre dodao 20-ak evra za Creative SBX G5 (oko 100€ na KP), jer je zvucno malo bolji, pre svega zbog boljeg/mocnijeg pojacala za slusalice.
https://www.head-fi.org/threads/creative-g5-discussion-and-reviews.790796/
https://techaeris.com/2016/09/29/sound-blasterx-g5-review-amplify-enhance-headphone-audio/

To sto je gaming model u pitanju ne znaci da je los za ''hi-fi'' potrebe, prilicno dobro je ocenjen u tom smislu, a gaming funkcije i emulacije su samo bonus koji moze i ne mora da se koristi.
Samo treba proveriti mogucnosti/nacine povezivanja sa odredjenim zvucnicima.

G6 (oko 150€ na KP) je trenutno najbolji gaming + hi-fi DAC/AMP za te pare, isto vazi da je zvucno izuzetan, mozda za nijansu slabiji od FiiO K5 Pro (u smislu kvaliteta zvuka), dok je po pojacalu slabiji ali to ce retko ko i primetiti, mozda sa najzahtevnijim slusalicama. https://soundnews.net/sources/dacs/creative-sound-blasterx-g6-review-audiophile-inside-a-gamer-body/

FiiO K3 je otprilike isti rang kao G5, U7 (zvucno), samo sto nije gaming model ali je po funkcionalnosti takodje jedan od najboljih modela u klasi, testova je pun net, npr: https://soundnews.net/sources/dacs/fiio-k3-review/

Ko nije gadljiv na kupovinu preko KP, sa sumnjivo ostvarivom garancijom, trenutno mi deluje da je G5 najbolji izbor do 100€. Ja stvarno ne bih rizikovao da mi neko iz CG posalje kamen ili mrtvu STX kartu zbog ''30 evra ustede'' u odnosu na nov SBX G5 sa KP.

Za 150-180€ to su G6 i K5 Pro, s tim sto FiiO nikako da se pojavi na nasem trzistu, nestasica globalno traje duze od 6 meseci. I ja cu mozda morati da kupim G6, ako se K5 Pro ne pojavi u naredna 2-3 meseca.

Polovna STX moze da bude dobra kupovina ali po nekoj realnoj ceni. A sve ih je manje po oglasima, obicno se radi o kartama koje su koriscene bar 4-5 godina a stave im cene prakticno u rangu novog Creative SBX G6 modela, sto je nebulozno. Ne secam se kada sam poslednji put video STX u oglasima, sada ima ta jedna za 70€ ali je sam oglas ipak malo sumnjiv a nova kosta cak 210€, sto se bas i ne isplati pored novog G6 za 150€ ili K5 Pro koji ce kostati oko 180€ kada se ponovo pojavi na nasem trzistu (i to sa validnom, domacom garancijom, za razliku od ugarske za STX sa KP).
 
Poslednja izmena:
Svakako vise od kupovine nekoliko godina koriscene karte ili potencijalnog parceta dinarskog krecnjaka.
 
opanjkavaš čoveka koga ni ne znaš niti si sarađivao sa njim samo da bi ispao u pravu na internetu.svaka čast.
 
^
Ja stvarno ne bih rizikovao da mi neko iz CG posalje kamen ili mrtvu STX kartu zbog ''30 evra ustede'' u odnosu na nov SBX G5 sa KP.

To je samo moje misljenje, na osnovu razlike u ceni polovne karte i novog uredjaja, a s obzirom stanje po oglasima na Balkanu, moze da se kaze i zdrava logika. Svakako je mnogo manja sansa da bude prevaren ako robu naruci od najpoznatijih KP preprodavaca, isto tako je manje verovatno da ima bilo kakve probleme sa potpuno novim uredjajem u odnosu na nekoliko godina staru/koriscenu kartu iz susedne drzave.

Na kraju, neka radi sta hoce, to je slobodna procena.
 
Poslednja izmena:
 
imam ponudu od madjara sa kp za ASUS Xonar U7 MKII: 80€
jel vredi te novce?
Sa zakasnjenjem: to je cena, i ja sam ga toliko platio.
Ne mogu reci da je nesto extra inferiorniji u odnosu na GSX 1200 koji koristim, osim sto je sve sw regulisano dok je kod Sehn hw.
I to je prednost, jer kod Sehn imas to sto imas a kosta 3-4x vise a kod U7 mozes u sitnice da podesavas.
Mislim da je ok cena kada se sve sabere.

...Helios rising...
 
Sta je bolje za gaming (ali i filmove i muziku) asus sonar AE ili creative SBX G5?...... Slusam na isk hp580 slusalicama
 
Vezano za STX iz CG.
Ko hoće, neka pročita novi, izmenjeni oglas. Čovek je sada napisao šta nije u redu sa kartom, i dodatno je spustio cenu, ali je neko veoma lako mogao da se opeče i onda bi verovatno dobio odgovor prodavca ''e izvini, radila je na windows 7, mislio sam da je neki bag na windows 10''. Da li bi prihvatio reklamaciju ili ne.. to je neka druga tema ali svakako se radi o nepotrebnoj komplikaciji pri kupovini.

Inače, K5 Pro se odlično pokazao, i kao hi-fi sprava a i za igranje reli i FPS naslova. Pun pogodak, posebno na našem skromnom tržištu gde je i dalje nemoguće naći sličan uređaj, sa domaćom garancijom, i u okviru ove cene.
Sitne mane postoje i ovako, subjektivno, nervira me što dizajn uređaja, osvetljenje i završna obrada (coating kućišta) nisu drugačiji. Ne kažem da su loši, daleko od toga (mnogi čak i hajpuju sve to), nego nisu po mom ukusu. Mada sam se već i navikao.
 
Poslednja izmena:
Vezano za STX iz CG.
Ko hoće, neka pročita novi, izmenjeni oglas. Čovek je sada napisao šta nije u redu sa kartom, i dodatno je spustio cenu, ali je neko veoma lako mogao da se opeče i onda bi verovatno dobio odgovor prodavca ''e izvini, radila je na windows 7, mislio sam da je neki bag na windows 10''. Da li bi prihvatio reklamaciju ili ne.. to je neka druga tema ali svakako se radi o nepotrebnoj komplikaciji pri kupovini.

Inače, K5 Pro se odlično pokazao, i kao hi-fi sprava a i za igranje reli i FPS naslova. Pun pogodak, posebno na našem skromnom tržištu gde je i dalje nemoguće naći sličan uređaj, sa domaćom garancijom, i u okviru ove cene.
Sitne mane postoje i ovako, subjektivno, nervira me što dizajn uređaja, osvetljenje i završna obrada (coating kućišta) nisu drugačiji. Ne kažem da su loši, daleko od toga (mnogi čak i hajpuju sve to), nego nisu po mom ukusu. Mada sam se već i navikao.

druze, na kraju sam uzeo domaci earmen donald dac, ali sutra mi stiže i fx audio x6 pa cu verovatno njega da zadržim zbog ulaza za slusalice. ne verujem da je drasticna razlika na zvucnicima microlab solo 6c ali videcu
 
FiiO DAP-ovi mogu da se koriste isto u USB DAC modu sa računarom ili čak telefonom preko OTG kabla, imao sam M3K, sad imam M3 Pro i M3 Pro ima mng bolji amping, ali ono meni sa IEM-ovima ne pravi nikakvu razliku uzeo sam ga samo jer je na tač, samo mora da se update firmware, onaj sa kojim dolazi u domaćim radnjama ima ogroman input lag u USB DAC modu
 
@Orchard ne mogu da nadjem post u kom si spominjao audient id14 da je odlican ...konvertor chip da mu je vrhunski i dr. pa da napisem da sam izmedju ostalih recenzija poslusao i tebe
Prodao sam Scarletta, ni Behringer UMC 202HD mi nije u posedu vise. Presao sam na Audient ID14. U odnosu na navedena dva, ogromna razlika u kvalitetu zvuka. (Burr Brown konverteri i kvalitetnija pretpojacala). na ID control panel mi je trebalo malo vremena da se naviknem ali je odličan sa dosta opcija..iskreno, cini mi se da je zvuk sada kvalitetniji nego li kad sam koristio dakove, fx x6, earmen donald dac....hm...u rangu je sa loxjie D10 kog sam takodje prodao,na microlab solo 6c kao i na Samson SR850 ...svira za 10-ku. I kompletniji uređaj..... izgleda da nije sve u Khz i sample ratu, posto ID14 ide do 96Khz 24Bit---...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno