Šta je novo?

DAC za gejming?

Jedno pitanje, da ne otvaram novu temu?
Da li je velika razlika, izmedju Xonar U7 i U5?
Hteo bih da uzmem, jedan od ta dva modela, i verovatno uparim sa Cloud II.
Iskljucivo me gaming zanima, ne slusanje muzike.
 
Zar Cloud II nema svoj DAC koji obezbedjuje 7.1 surround? Ili si mislio da ga izbacis i vezes sluske direktno u stereo rezimu?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Da, uzeo sam Cloud Alpha S, umesto II, pa bih hteo nesto ozbiljinje, od tog dac-a, koji se dobija sa slusalicama.
Zato se dvoumim.
 
Pa kupi U7, malo je skuplji a sigurno je bar malo bolji (imas cak i domace testove, U5/U7 prve generacije, U7 se bolje pokazao, logicno).

Zar Cloud II nema svoj DAC koji obezbedjuje 7.1 surround?

Ima ali nije bolji ni od najjeftinije DG karte a kamoli od U7 i slicnih DAC/AMP.
 
Zato pitam, mislim da si ti bas napisao, da je solidna nadogradnja, bas sa Cloud slusalicama.
Nisam nesto prezahtevan, ali nekada sam koristio DG i cini mi se, da je i to dosta bolje zvucalo, nego sto je sada, sa ovim sto dolazi uz slusalice.
Da li mozda ima jos nesto dobro, ali da je do 80e?
 
Pa U7 je toliko, ne?

...riding on 720p...
 
Jeste, nego, mislio sam, da li jos nesto moze da se nadje, za taj novac, a da valja, ili da je bolje od U7?
 
Nema. Pogledaj pocetak teme i bice ti jasno :)

...riding on 720p...
 
Od tih gaming modela imas jos G5, za 20-25 evra vise u odnosu na U7 (gledao sam cene na KP). G6 je jos bolji ali kosta oko 150 evra.
https://us.creative.com/p/sound-blaster/sound-blasterx-g5
https://www.head-fi.org/threads/creative-g5-discussion-and-reviews.790796/


G5 ima primetno nizu izlaznu impedansu od U7 (2.2Ω vs 21-22Ω) sto itekako moze da utice na zvuk slusalica
Prema tom pravilu HX Alpha S slusalicama bi vise odgovarao G5 ali niko ne moze da garantuje kako ce se visoka izlazna odraziti na zvuk tvojih slusalica, npr. vidim da u nekim testovima kazu da im bas nije bas mnogo jak (i pored podesavanja preko slajdera) pa je moguce da visoka izlazna pojaca bas i da se ispostavi da je to dobro u slucaju tih slusalica ali je isto tako moguce da poremeti srednje ili visoke i stvori nekakvu ''nervozu'' u zvuku..

Na kraju, to ne znaci da ce svako moci da cuje razliku izmedju G5 i U7, ali u tom nekom smislu G5 deluje kao sigurnija i bolja kupovina. Samo proveri kakva je situacija sa drajverima (oba uredjaja) za windows koji koristis.
 
Poslednja izmena:
Ih, sada sam u novoj dilemi, i vise idem ka tome, da kupim G5.
Moracu jos danas da razmislim, pa da se odlucim.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
@bizzardo

CS i dalje drze cenu, COP+ 17.880 din ''na snizenju''. Jesi isao uopste da probas neke sluske u Pl....?
 
Ljudi, uzeo U7, polovan, odavde sa foruma.
Karta je ok, cim sam je povezao, pustio sam neki klip, i zvuk je tu.
Problem je, sto nece da instalira drajvere, izbacuje da uopste ne vidi uredjaj.
Sta da radim, i da li ima resenja?
Hvala.
 
Probao i to, nece.

Edit:
Problem resen.
Skinuo kabl, sa stampaca, i instalacija prosla, tako da, problem je bio u kablu.
Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav. Imam Sennheiser GSP 300 slušalice. Koristim ih samo za gaming na Ps4 Pro. Imam utisak kao da mi fali detalja u zvuku ne znam kako da objasnim to ili samo tražim razlog da kupim dac. U ove stvari se ne razumijem, ali volim kad igram da čujem detalje, da imam potpuni doživljaj.
Dvoumim se izmedju Asus Xonar U7 koji košta 74e i Soundblasterx G6 koji je 118e. Razlika nije mala skoro 50e. Da li je G6 bolji, i je li bolji toliko stvarno. S obzirom da igram na Ps4 Pro koji je dac bolji da se implementira sa konzolom?

I imate li preporuku za neki drugi dac možda?
Živim u Austriji tako da mi je većina stvari dostupna kojih možda nema kod nas.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,

koristim FiiO K5 Pro i zanima me sledeće: Da li bi neki headset kao što je Logitech G PRO X ili HyperX Cloud Alpha Pro mogao da se koristi u potpunosti sa njim (i slušalice i mikrofon koji dolazi sa njima)? Pitam iz razloga što K5 Pro nema ulaz za mikrofon, a koliko sam razumeo, konektor na oba headseta je četvoropolni (4 pole) 3.5mm jack, kada se koristi bez USB dongle-a koji dolazi uz njih.

Oba headseta dolaze sa tim kablom i sa kablom koji se račva u 2 pojedinačna 3.5mm jack-a, jedan za slušalice drugi za mikrofon. Ta opcija mi ne odgovara jer K5 Pro stoji maltene metar i po daleko od I/O shielda na matičnoj ploči, gde bih uključivao mikrofon, pa me zanima da li bi mikrofon radio kada bi se preko jednog 3.5mm jacka uključio u K5 Pro ? (taj inicijalni 4 pole 3.5mm koji dolazi uz slušalice) ?

Nadam se da sam uspeo da objasnim kako treba.

EDIT: Koliko vidim, to izgleda nije moguće.
 
Poslednja izmena:
Produžni kablić napraviš\kupiš za mikrofon pa će onda da dobaci do ploče.
 
Produžni kablić napraviš\kupiš za mikrofon pa će onda da dobaci do ploče.

Ovo ima smisla, ne znam kako se ja toga nisam setio :D

@bizzardo

CS i dalje drze cenu, COP+ 17.880 din ''na snizenju''. Jesi isao uopste da probas neke sluske u Pl....?

Izvinjavam se na kasnom odgovoru, nikako nisam stigao, a onda je krenula cela ova situacija sa vanrednim stanjem i to će morati da sačeka.
Takođe, izvinjavam se zbog spama u inboxu, toliko sam izgoreo kad sam shvatio koliko sam zakomplikovao sebi situaciju sa slušalicama da sam čak razmišljao i da prodam K5 Pro. Sada vidim da za tim nema potrebe.

EDIT: Za sve koji su pratili ovu temu, verovatno ću uzeti ovih dana DT 770 Pro 80Ohm, jer je nemoguće doći do Custom Studio modela a situacija u zemlji je takva da se i ne zna kada će to biti opcija.
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se na doublepostu, ali koji bi bio dobar izbor za oko 200€ semi-open slušalica? Fidelio X2 su 300€ u domaćim radnjama, to je već puno trenutno, mada možda za ubuduće i ne bude.
 
Opet se vracamo na pocetak :)

Imaju na stanju Custom Studio (23880 din), vec smo zakljucili da su to zvucno i funkcionalno malo bolje slusalice od DT 770, i sto je najbitnije - mozes da podesavas jacinu basa preko slajdera a tu je i izmenjiv kabl.
Ako hoces neki klasican gaming headset onda npr. HX Alpha Pro.

Fidelio X2HR su pre 3-4 nedelje bile na snizenju 24990 din, trenutna cena je nerealno visoka, s obzirom da su krajem 2019. (u vreme BF i praznika) kostale 99$ ili 119$.
Za X2HR, HD 599, HD 58x mnogi kazu da zvuce sjajno u kombinaciji sa K5 Pro, isto vazi i za HE-4XX (imamo potvrdu i ovde na forumu). U principu ne verujem da je veliki broj slusalica koje nece zvucati odlicno na K5 Pro.

 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se na propustu, nisam uopšte video da su Custom Studio na stanju, onda one ostaju kao numero uno izbor :)

Fidelio X2HR su oko 36k, to je baš, baš previše, iz tog razloga sam i pitao.
Možda kad prođe ovaj haos razmotrim i neke sa Dropa, verujem da su to veoma kvalitetne slušalice (a i imamo potvrdu za neke od njih ovde na forumu).
 
Btw zna li neko da li radi Player radnja ili samo online dostava? Ne odgovaraju na mejl, pa ako neko zna nek javi :)
 
Pozdrav svima i izvinjavam se za quadruple post:

Uzeo sam jutros beyerdynamics Custom Studio, nove, iz dobro poznate domaće radnje! (veliki shoutout za njih, izašli su mi u susret da ne čekam kurirsku službu nedelju dana, već sam samo sačekao njihovog kolegu ispred radnje pošto živim u blizini, zna se ko je pravi igrač ! ;) )

Prvo što sam primetio je koliko imaju warm sound, kada slušam .flac osećam se kao da sam se potpuno "utopio" u zvuk.. Osećaj je neverovatan iskreno, to je verovatno i delom zbog toga što su u pitanju closed-back slušalice. Što se tiče poređenja sa onim slušalicama iz oglasa, mislim da sam demistifikovao zašto su se ponašale onako: kabl koji je došao uz njih nije bio identičan mom kablu (ili se barem ne sećam da je bio), ja sam dobio 3m coiled kabl, što je idealno jer je kabl dosta kraći kada se ne razvuče do maksimuma (pritom coiled kabl meni kao laiku deluje dosta kvalitetnije, a i izmenjiv je!)

Bass slideri su strava, 3. i 4. su slični ali ja ih držim na 4. slajderu, bass gruva i izuva ali nije veštački upumpan i zvuči sjajno. Prva dva podešavanja slajdera su više za studijsku upotrebu, pretpostavljam, pošto se ne razumem u materiju dovoljno. Glavna razlika između Sennheiser HD515 i Custom Studio (osim naravno tipa samih slušalica) se ogleda u impedansi: HD515 sa 50ohm se lakše "guraju", dok Custom Studio jednostavno mora da se koristi sa amp/dac-om. Na K5 Pro sam morao malkice da pojačam zvuk, na nekih 13h-14h da bih dobio jednaku glasnoću kao na HD515, ali to je i za očekivati jer Custom Studio imaju impedansu od 80ohm.

Ostaje da se odradi burn in sa .flac fajlom preko noći i da se testiraju u gejmingu, ali inicijalne impresije - impresioniran sam, vrede svaki dinar! Topla preporuka!
 
Bass slideri su strava, 3. i 4. su slični ali ja ih držim na 4. slajderu, bass gruva i izuva ali nije veštački upumpan i zvuči sjajno.

Bas zbog ovoga sam i ''zapeo'' da bi trebalo da uzmes BD CS slusalice (uz prethodnu probu, ako je moguce) a ne neke sa slabijim basom i bez podesavanja.
Cim CS drzis na najjacem, 4. nivou, to znaci da bi ti, bar u pocetku, vecina ostalih slusalica imala ''slab bas''. Ali kapiram da ces vremenom preci najverovatnije na 3. slajder, odnosno malo bolje izbalansiran zvuk :)

Prvo što sam primetio je koliko imaju warm sound, kada slušam .flac osećam se kao da sam se potpuno "utopio" u zvuk..

Verovatno je i do slusalica ali i do samog K5 Pro (AKM ''Velvet'' DAC + TI AMP hardver).

Da te CS dobro i dugo sluze, sad u potragu za sto boljim open/semi-open sluskama :D
 
Poslednja izmena:
Bas zbog ovoga sam i ''zapeo'' da bi trebalo da uzmes BD CS slusalice (uz prethodnu probu, ako je moguce) a ne neke sa slabijim basom i bez podesavanja.
Cim CS drzis na najjacem, 4. nivou, to znaci da bi ti, bar u pocetku, vecina ostalih slusalica imala ''slab bas''. Ali kapiram da ces vremenom preci najverovatnije na 3. slajder, odnosno malo bolje izbalansiran zvuk :)



Verovatno je i do slusalica ali i do samog K5 Pro (AKM ''Velvet'' DAC + TI AMP hardver).

Da te CS dobro i dugo sluze, sad u potragu za sto boljim open/semi-open sluskama :D

Nakon nekoliko dana aktivnog korišćenja smanjio sam na 3. slajder, zvuk je neuporedivo bolji :) Što ti kažeš, definitivno je prirodniji.
Kada kažeš da bi mi ostale slušalice imale slabiji bass (barem inicijalno), da li to znači da te slušalice imaju bass u rangu BD CS na 1. ili 2. slajderu? Prvi slajder je skroz ravan, drugi ima primese bassa i moooožda bih se i navikao vremenom, ali to već nije izvesno.

Što se open i semi open slušalica tiče, već sam krenuo u potragu u rangu od 200-300€ :D Sad čitam thread ponovo da vidim da li sam nešto propustio i aktivno guglam :)
E da, jedna napomena: Iako su Custom Studio zatvorene, poprilično se čuju sa strane kada su pojačane iznad 50%, ali verujem da je to bilo za očekivati.
 
To i jeste velika prednost za BD Custom seriju (posebno za najbolje izbalansiran CS model), svako moze da podesi i menja jacinu basa u skladu sa licnim afinitetima i zanrom koji slusa. Ali i za filmove, igre, tu ''za stepen'' jaci bas cesto znaci.

Kada kažeš da bi mi ostale slušalice imale slabiji bass (barem inicijalno), da li to znači da te slušalice imaju bass u rangu BD CS na 1. ili 2. slajderu? Prvi slajder je skroz ravan, drugi ima primese bassa i moooožda bih se i navikao vremenom, ali to već nije izvesno.

Slusalica ima na hiljade i sve imaju neki svoj ''potpis'' (pa je malo glupo procenjivati) ali recimo da je jacina basa uglavnom u rangu 2. i 3. na CS modelu (sudeci po grafiku frekv. odziva), bar kada su closed-back modeli u pitanju.
Ali je fazon sto CS imaju malo bolje ''pokriven'' raspon basa, vis kopaju u sub-bass i izgleda nemaju preterano napucan mid/high bass, sto je dobro.

Kako su se pokazale u FPS igrama?

E da, jedna napomena: Iako su Custom Studio zatvorene, poprilično se čuju sa strane kada su pojačane iznad 50%, ali verujem da je to bilo za očekivati.

To je najvise zbog jastucica, nebitno da li je velur u pitanju (ili neki slican materijal), takvi jastucici prakticno uvek losije izoluju od koznih (ili ''koznih''), tako da i zvuk vise curi kroz njih. A i nije isto kada se zvuk pojaca preko 50% na telefonu i na K5 Pro :D

Što se open i semi open slušalica tiče, već sam krenuo u potragu u rangu od 200-300€ Sad čitam thread ponovo da vidim da li sam nešto propustio i aktivno guglam

Gledaj (mass)drop ponudu, HD 58X, 6XX, HE-4XX i sl. Vec sam ti poslao ovaj link ali evo da i drugi vide, dobar uporedni test koji moze da pomogne pri izboru: https://audiofool.reviews/2019/02/12/massdrop-200-shootout/
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno