Šta je novo?

DAC za gejming?

Evo, ovde imas objasnjenje, od 2:39


Kao sto sam i mislio, zvuk ''ide'' istovremeno (kao i kod E10k, K3, X6) s tim sto je na K5 Pro u pitanju pre-out i zvuk moze da se kontrolise preko potenciometra dok je kod ostalih line-out i ne moze da se kontrolise na taj nacin. Nijedan od ovih uredjaja nema prekidac za izbor output-a, ili automatsko prebacivanje.
 
Hvala na informaciji.

Ukoliko je tako, to je još povoljniji scenario.

Da, u Sound Blaster Connect programu se prebacuješ sa jednog na drugo, nema potrebe da se bilo šta raskači. Ja sam tako povezala PC i PS4 i lagano prelazim sa zvučnika na slušalice. Pošto to često menjam u toku dana, mnogo mi znači ta opcija. E sad, iščitala sam temu i čini mi se da si hteo da kačiš 2.1 sistem. Na G6 može samo 2.0 i to aktivni zvučnici. Za njih ima optički izlaz. Ne znam da li ovo menja situaciju. :) Inače dac i pojačalo je u rangu sa Fiio K5 Pro, neki čak tvrde da je dac čistiji i bolji od tog Fiio. A pojačalo je dosta jako, meni su slušalice od 150Ω i na low gain ne prelazim preko 10% jačine. Vidim da ti treba za muziku i gejmig, pa bi ti ovo verovatno bila odlična kupovina s obzirom da je namenjen za audiofile i gejmere (2 u 1 :D ). Surround je fantastičan u igrama, bukvalno imaš 7 zvučnika oko glave i tačno može da se odredi odakle dolazi zvuk. Muzika isto ima koristi, puniji bas, čistiji zvuk, bolja separacija. Imaš dosta recenzija po netu, pa možeš da iščitaš. Jedino što mu je malo komplikovanija instalacija drajvera, Windows mora da se pokrene u bezbednom režimu, pa da se onda instalira.

Edit: Na sajtu za Fiio K5 Pro vam piše When using the line-out, disconnect your headphones.
 
Poslednja izmena:
Hvala vam svima na odgovorima!

Sad mi je sinulo samo jedno pitanje: šta sa mikrofonom da radim? Ako ugasim onboard zvučnu u biosu neću biti u mogućnosti da ga koristim, a kroz K5 Pro ga ne mogu koristiti. Any ideas?
 
Imaju oni zasebni što se kače na slušalice, mada ne znam da li to ima da se nađe kod nas. G6 ima i ulaz za mikrofon. :)
 
Nije problem uzeti taj što se kači na slušalice (tipa Antlion), ali mi nije jasno gde da ga povežem, tj kako? Pošto se više ne koristi integrisana zvučna kartica, 3.5mm ulaz na njoj u kom je sada mikrofon neće funkcionisati...
 
Poslednja izmena:
Inače dac i pojačalo je u rangu sa Fiio K5 Pro, neki čak tvrde da je dac čistiji i bolji od tog Fiio.

Ovde je lepo objasnjeno: https://soundnews.net/sources/dacs/creative-sound-blasterx-g6-review-audiophile-inside-a-gamer-body/

Ukratko, K5 Pro nudi malo bolji zvuk preko slusalica (cistiji + za nijansu bolje srednje) i mocnije pojacalo (ovo je najveca razlika), Creative zvuci malo bolje, cistije kada se povezu zvucnici. FiiO je malo bolji ''za audiofilsko'' preslusavanje (uz sluske), Creative za gaming (zbog DSP i podrske za mikrofon). U praksi su oba odlicna u tom cenovnom rangu i pitanje je koliki broj korisnika je uopste u stanju da primeti te minimalne razlike u zvuku, preko zvucnika i slusalica. G6 pojacalo je dovoljno za veliku vecinu slusalica, K5 Pro prakticno za skoro sve slusalice koje postoje, ili bar za ogromnu vecinu.

@bizzardo

E j6g, cini mi se da do sada nisi spominjao mikrofon :)
Zato sam ti napisao da dobro razmislis i predlozio combo U7 Mk2 (ili G6) + HX Cloud Alpha/Pro kao odlican gaming + hi-fi setup (oko 250 evra ukupno), to je primetan napredak posle integruse koja je gusila Senn slusalice, pa da onda vremenom procenis u kom ''smeru'' zelis da poboljsavas zvuk, da li gaming ili hi-fi (nisi hteo klasicne gaming sluske pa mi je delovalo da vise ides u hi-fi smeru). Zapravo, Cloud Alpha su jake na oba polja i mozda ih ne bi ni menjao, kao ni U7 ili jos bolje G6. FiiO je vise hi-fi sprava, naravno da je odlican i za (stereo) gaming, bez ikakvih emulacija/efekata (ili sve to kroz EqualizerAPO ili viper4windows programe, mada to i nije potrebni).
Ako ti je mikrofon bas neophodan onda mozda da probas kako preko K5 Pro zvuce neke od Hyper X Cloud slusalica (ako mic radi uopste sa klasicnim 3.5mm kablom ubodenim u DAC)
 
Poslednja izmena:
Ima na YouTube-u uputstvo. Očigledno ima neki Bluetooth adapter koliko sam primetila, nisam odgledala ceo, samo sam premotala na brzaka.
 
Znači zaje6ao sam se fino.

Pominjao sam mikrofon i ranije ali nisam uopšte razmišljao kako ću ga povezati.
Sada imam standalone mic koji ima 3.5mm ulaz, ali koliko kapiram, ne postoji nikakav način da ga više povežem sa kompom?

Jedino što mi pada na pamet je 3.5mm to USB adapter, ali ne znam da li bi to funkcionisalo.
 
Poslednja izmena:
Ovde je lepo objasnjeno: https://soundnews.net/sources/dacs/creative-sound-blasterx-g6-review-audiophile-inside-a-gamer-body/

Ukratko, K5 Pro nudi malo bolji zvuk preko slusalica (cistiji + za nijansu bolje srednje) i mocnije pojacalo (ovo je najveca razlika), Creative zvuci malo bolje, cistije kada se povezu zvucnici. FiiO je malo bolji ''za audiofilsko'' preslusavanje (uz sluske), Creative za gaming (zbog DSP i podrske za mikrofon). U praksi su oba odlicna u tom cenovnom rangu i pitanje je koliki broj korisnika je uopste u stanju da primeti te minimalne razlike u zvuku, preko zvucnika i slusalica. G6 pojacalo je dovoljno za veliku vecinu slusalica, K5 Pro prakticno za skoro sve slusalice koje postoje, ili bar za ogromnu vecinu.

Upravo tako, razlike su minimalne i neprimetne, zato i rekoh da su istom rangu. A za ono da je dac kod G6 za nijansu bolji sam pročitala u nekim komentarima korisnika oba uređaja, pa samo prenosim njihove utiske. :)
 
^ Nigde to nisam video, to su verovatno nagadjanja na osnovu merenja itd. DAC kao DAC sam po sebi ne znaci nista, implementacija je kljucna tako da na kraju G6 ima malo cistiji zvuk kada se povezu zvucnici a K5 Pro bolje, prirodnije srednje (malo cistiji zvuk i ravniji odziv) kada se povezu slusalice, sve ostalo su najminimalnije moguce razlike.

@ bizzardo

Pisao si kako te nerviraju gaming sluske, kako ces verovatno zameniti i 2.1 zvucnike, da neces gaming/hi-fi slusalice nego verovatno neke hi-fi/audiofilske (250Ω+) itd.. zato sam ti i savetovao da ne zuris, da se dobro informises pa tek onda da odlucis sta kupujes. Jos si uzeo i FiiO (verovatno) od klasicnog KP preprodavca, sa kineskim adapterom i bez validne garancije u srb, i to po samo malo nizoj ceni od primerka sa validnom, domacom garancijom, koju navodno ima na stanju prodavnica iz NS. Mozda i nemaju trenutno ali taman si mogao jos malo da sacekas i razmislis koji combo je idealan za tvoj nacin upotrebe, na osnovu svega sto si danas napisao meni deluje da je to ipak G6 ali bi onda verovatno morao da zamenis zvucnike, ili mozda postoji neki adapter, to ne znam.

A za mikrofon moguce da postoji neko resenje, kao sto je Anica navela ili da probas HX Cloud, ako mic. radi sa odgovarajucim kablom.
Postoje i ovakva resenja: https://hardwarecanucks.com/headphones/philips-shp9500-review/
Meet the $35 BoomPro by V-MODA, one of the best microphones I’ve tested in its class, which is why it’s easy to recommend. As long as your headphone has a 3.5mm jack, you’ll be able to use the BoomPro with it. It carries both the headphone and microphone signals. There’s an inline remote for volume and muting the mic, plus the low profile nature of the mic is just a bonus.

I initially wanted to run this pair with the ModMic Wireless and that is a great microphone, but that would skyrocket our total value for this contraption that we’re creating, and the BoomPro is just a better value overall. Plus, it replaces the default cable, therefore we’re not adding any bulk.
 
Poslednja izmena:
Nemoj stajati čoveku na muku. [emoji1] Možda može da vrati Fiio ako je prodavac iole normalan, ipak mu nije napravio nikakvu štetu, imao je već uređaj na stanju.

A što se tiče slušalica, bolje da zaobiđe te gejmerske i uzme neke hi-fi open back. Verujem da će biti bolje i za muziku i za igre. Ja sad ne bih mogla da se vratim na closed back.
 
Sve to stoji, samo sam zaboravio da napomenem da imam standalone mic koji sad ipak neću moći da povežem.

Mene sad jako zbunjuje šta da radim: Ako i uzmem druge slušalice koje imaju mikrofon, sve one idu na USB i mimoilaze FiiO što je obesmislilo kupovinu tog uređaja na prvom mestu.
Ovaj Antlion ModMic mi je jasno kako funkcioniše ali i on ima 3.5mm ulaz koji opet nemam gde da koristim.

Ništa mi nije jasno...

Ne znam da li da vratim čoveku ovaj uređaj, ako to ne uspe, nisam siguran šta mi je činiti...
 
Poslednja izmena:
@anicai
Pa nece open/semi-open back, closed-back su mu uslov od starta. I ja vise volim zvuk otvorenih slusalica ali imaju i zatvorene prednost, pre svega dosta bolju izolaciju a mozda mu je to bitno.

Ne stajem na muku nego mi je cudno da se zaleteo, posmislio sam da se radi o primerku K5 Pro koji je neko kupio u domacoj prodavnici pa ga menja iz nekog razloga, to moze da bude dobra kupovina jer onda mora da obori cenu a uredjaj svejedno ima domacu garanciju. Ovde je ispalo lose jer se radi u primerku sa AE, bez odgovarajuceg dela koji je morao da dokupi (200-300 din, nije strasno) ali je cena za takav primerak ipak visoka, u prevodu preprodavac je stavio 20-30 evra u dzep :) Plus sto ce se namuciti da ubaci i mic. u upotrebu, ako uopste nadje resenje. Zato sam mu predlozio da se dobro informise i da ne zuri ali juce je bas dodao gas sa kupovinom :D
 
Poslednja izmena:
Pa lepo sam se ispalio moram priznati.

Da li mi savetujete da kontaktiram prodavca i pokušam da mu vratim uređaj? Ne znam šta mi je drugo činiti...
 
@bizzardo Zar taj Antlion nije bežični? Ima samo adapter koji ide u komp koliko sam razumela, možda grešim. Pogledaj na YouTube-u, ima dosta tih klipova sa uputstvima.

@hsv.stoned To da, požurio je sa kupovinom. Greška je bila što nije pitao da li ima naš priključak, tad bi mu bilo jasno o čemu se radi.
 
Poslednja izmena:
Da li mogu da koristim eksternu zvučnu USB karticu samo za mikrofon, a za slušalice preko FiiO sve regularno?


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Možda i može, ali u tom slučaju onda verovatno možeš da ostaviš i integrisanu uključenu i da u nju prikačiš.
 
Postoji i ova priča:

cf738cc72abb3ead572caa49304e653f.jpg


I sve direktno u FiiO?


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Misliš u mikrofon, pa u line-in? Ja ne znam stvarno da li bi to funkcionisalo, ali možeš da probaš. [emoji1]
 
Misliš u mikrofon, pa u line-in? Ja ne znam stvarno da li bi to funkcionisalo, ali možeš da probaš. [emoji1]

Pa da, mic i slušalice u ovo, pa to u line-in.
Ili da jednostavno ne disablujem integralu i da preko nje djiram mic, ako je to moguće...


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
nikako majk u line in sem ako mikrofon ima preamp.

nema potrebe da gasiš integrušu,savršeno mogu jedna uz drugu da rade,imaš opciju da biraš playback device na taskbaru (samo klikneš zvučnik i otvori se pop ap meni) i detaljno u podešavanjima sve,nema razloga da recording/device in ne bude na integruši a playback taj dac,nije 1994ta.
 
Poslednja izmena:
Najbolje prvo da probaš na integrisanoj, pa ako ne radi, onda vidi sa ovim kablovima.
 
nikako majk u line in sem ako mikrofon ima preamp.

nema potrebe da gasiš integrušu,savršeno mogu jedna uz drugu da rade,imaš opciju da biraš playback device na taskbaru (samo klikneš zvučnik i otvori se pop ap meni) i detaljno u podešavanjima sve,nema razloga da recording/device in bude na integruši a playback taj dac,nije 1994ta.

Pa ček, ne kontam - kako drugačije da povežem ovaj mic što imam? On je 3.5mm a slušalice idu u DAC. Mic mora u matičnu ploču ili nigde, nema drugog rešenja.

EDIT: Ahaa vidim edit, “nema razloga da NE bude”. Ekstra!

Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se za doublepost ali pokušaću ovako kao što je Orchid savetovao.
Koliko sam upućen i vođen iskustvom, trebalo bi da radi kako treba u toj situaciji, osim ako ne dođe do nekakvog konflikta.

Stay tuned za detalje večeras oko 19h :D
 
@ anicai
Ma samo je trebao da pita da li uredjaj ima normalnu, domacu garanciju, gde je kupljen i to je to. Ali nema veze, neka resi problem sa mikrofonom, ostalo je ok.

@bizzardo
Izgleda da ti treba uredjaj kao Creative G6, zvucno je odlican, pojacalo za slusalice vise nego dovoljno jako, napaja se preko usb-a, + mic input koji ti je ocigledno presudan. Samo sto za mic input proveri sa Anicom, kako zvuci itd, ovde npr. kazu da postoji neki kao ''noise cancelling'' trip koji navodno kvari kvalitet zvuka.

Mozda na kraju nadjes resenje i za K5 Pro + mic.
Ovde ima objasnjenje za onaj v-moda mikrofon + kabl dodatak za sluske.

Meni mikrofon nije potreban, ako se nakanim da nekoliko sati nedeljno igram CS:GO, ako zatreba ''komuniciram'' preko tastature, ionako je sve to instant fps rostiljanje :) A cesto koristim i mute player opciju :d

nema potrebe da gasiš integrušu,savršeno mogu jedna uz drugu da rade,imaš opciju da biraš playback device na taskbaru (samo klikneš zvučnik i otvori se pop ap meni) i detaljno u podešavanjima sve,nema razloga da recording/device in ne bude na integruši a playback taj dac,nije 1994ta.

Moguce da ce sve raditi ok.
Ja uvek gasim integrusu u bios-u, navika :d
 
Poslednja izmena:
U najgorem slučaju ubrzaću proces kupovine RØDE NT-USB :d
 
@hsv.stoned Ja mikrofon ne koristim, pa neću moći da mu pomognem oko toga. Najbolje da pita tu na Reddit-u. Mislim da mikrofon radi normalno ako je uređaj u direct režimu, kad je isključen DSP. Ali nisam 100% sigurna, tako da bi najbolje bilo da to proveri na netu.
 
ja imam ponekad i 6-7 recording/input sprava simultano,okrpili su konačno mikser tamo negde još kod osmice,sad imaš i per app podešavanje za izlaz,npr brauzer na tv,igra na integruši,muzika na dac-u...ionako asio drajver je nezavistan od samog os-a,ako bi u fubaru postavio kao izlaz nebitno kako ti je os podešen gde da šalje signal.
 
Samo da ja mogu kroz DAC da čujem kroz zidove gde su mi protivnici u CSGO i da mogu preko integruše da se dernjam na ove moje de8ile kad preteraju i ja sam zadovoljan :d
 
Samo da ja mogu kroz DAC da čujem kroz zidove gde su mi protivnici u CSGO

Ovo je moguce i sa najjeftinijom Xonar DG kartom i dobrim slusalicama od 25-30$ (superlux/samson i sl.) :) Ali naravno, sto bolji DAC i sluske to je i pri gamingu kvalitet zvuka sve bolji samo sto se ne primeti toliko kao pri slusanju lossless formata.

Nego, pocni da trazis odgovarajuce slusalice i jos jednom razmisli da li bas moraju da budu closed-back, posto je izbor open/semi-open bolji i na nasem trzistu a i ''preko''. Sinoc sam gledao domacu ponudu, najvise ima raznih closed-back Audio Technica ali je pitanje da li su najbolji izbor u tom cenovnom rangu, i da li su optimalne za hi-fi + gaming upotrebu.
 
Nazad
Vrh Dno