»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 18 PrvaPrva 12345612 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 16 do 30 od ukupno 263

Tema: DAC za gejming?

Member Avatar korisnika lepi kokan
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        5.116
      2. Moja mašina
        • CPU: i5 2500k + LC cc-120 p/p
        • MoBo: GB z77
        • RAM: 12 gb ddr3/1600
        • VGA: RX 570
        • MON: Benq 2411 (TN)
        • HDD: SM2263XT nvme + smsng F3
        • OPT: optiarc ad5260s
        • Case: LC 8650 Ozeanos + Revoltec Sixty1 + Inform Guard 600A Stby
        • SND: EMU20K1 / Microlab M890 + Takstar HI 2050
        • TV: LG 47LV4500 (IPS)
        • INET: DSL
        • Ostalo: canon mp270 и Лоџитек даљинaц што баца кроз зид :zgran:
      3. Citat Citiram korisnika: Orchard Pogledaj poruku
        stx ima korektne i fabričke,a naročito modovani su super,mislim da i creative ima okej modovane.
        to su auzentech.
        stx je za nijansu bolji od dx i ds (wolfson) a za dve nijanse bolji od dg, koja je petostruko jeVtinija (dole nato).

Ali xonar pci express kartice koriste pci-pci ex brejkaut čip koji eventualno degradira zvuk, takođe tu su i emi smetnje iz kućišta, diskutabilno napajanje kompjutera ...
        i to sve rezultuje definitivnim izborom eksternog daca.

lično ne bih savetovao kupovinu jeVtinijeg (d. n.) od topping d10, prvo, ess sabre dac unutra, drugo pušta sve prisutnije DSD i PCM 384 formate.
        nema headamp, to mu je jedina falinka u odnosu na fx6
        Аласка је срце Русије !

Banned
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        2.598
        a ovde se priča isključivo o kombinaciji sa sluškama,i to na budžetu i za gejming otud moj predlog za kartu.audiofilija je neka posve druga priča...

Member Avatar korisnika lepi kokan
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        5.116
      6. Moja mašina
        • CPU: i5 2500k + LC cc-120 p/p
        • MoBo: GB z77
        • RAM: 12 gb ddr3/1600
        • VGA: RX 570
        • MON: Benq 2411 (TN)
        • HDD: SM2263XT nvme + smsng F3
        • OPT: optiarc ad5260s
        • Case: LC 8650 Ozeanos + Revoltec Sixty1 + Inform Guard 600A Stby
        • SND: EMU20K1 / Microlab M890 + Takstar HI 2050
        • TV: LG 47LV4500 (IPS)
        • Ostalo: canon mp270 и Лоџитек даљинaц што баца кроз зид :zgran:
      7. sluške + budžet - isključivo xonar DG(X)

kad kapne lova, dobar dac + dobar headamp + dobro napajanje.
        Аласка је срце Русије !

Member Avatar korisnika hsv.stoned
        Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        22.692
      9. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen™ 7 2700/LC-CC-120
        • MoBo: MSI B450 Tomahawk Max
        • RAM: Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 @3200MHz (CL16)
        • VGA: Sapphire RX 580 Pulse 8GB GDDR5
        • MON: AOC I2481FXH AH-IPS
        • HDD: Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750AALS 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
        • OPT: Samsung SH-222AB DVD/RW
        • Case: Cooler Master Mystique 632s Black & Silver | Cooler Master G550M
        • SND: FiiO E10K & DAC-X6 | Fostex TR-90| PreSonus HD7| ATH-CKX9 | SFR DT6|Sony MH750|Pioneer M390| 2.1 50W
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Sony Xperia™ XZ2 | Logitech MK320 wireless combo/A4 R7 bloody
      10. Dobra je to kombinacija ali samo ako je budzet bas limitiran. Izmedju te niskobudzetne opcije i $100+ DSD DAC+AMP ide X6 bez mnogo razmisljanja, dovoljno je bolji od DGX da opravda ulozen novac a nije mnogo losiji od uredjaja iz klase 100-120$ (osim sto nema hi-res/DSD nalepnicu).

@zeko

Odlicno ako postoji resenje, U7 je solidan uredjaj na papiru pa bi bilo glupo da ga drajveri upropaste.
        S obzirom da je (uz dobre slusalice) i najjeftiniji Xonar DG/X sasvim dobro resenje za gaming onda U7 mora da zvuci jos ubedljivije u svakom smislu. S obzirom na nisku impedansu i visoku osetljivost, GSP 300 sluske bi trebalo da grme i na medium-gain podesavanju U7. Sledece resenje bi bio Sound BlasterX G6 DAC, kazu da je za igre malo bolji od K5 Pro (zbog raznih podesavanja i emulacija) dok je K5 Pro bolji za ''audiofilske'' potrebe, ima primetno mocnije pojacalo i malo bolji zvuk generalno (srednje tonove pre svega).
        Menjao hsv.stoned : 12.01.2020. u 20:45
        Sony XZ2 & ATH-CKX9/SFR DT6
        Spiral out, keep going

Moderator Avatar korisnika DukeLander
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        9.508
        Ako smem da pitqm, da li je iko od vas probao gsp 300? Odigrao par partija nekog fps ili sl?

...riding on 720p...
        “Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.” - Marcus Aurelius, Meditations

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        9.508
        Stigao U7. Prijatno iznenadjen radom vec sa win drajverima.
        Posle instalacije asus drajvera probao na brzaka muziku koju sam pravio pa tacno znam sta treba da se cuje + Spotify + brza partija Tarkova.
        SpeaKa jeste fin dac ali pored u7 extremno odskace sa mutnim zvukom.
        Tarkov je poznat da se ljudi zale na zvuk, pogotovo je nejasno da li zvuk dolazi spreda ili pozadi. Iznad ili ispod tebe se uvek culo kao da je izvor pored tebe.
        Sa U7 savrseno mogu da odredim pravac zvuka, cak da li je iznad ili ispod mene sto je sa integrusom ili SpeaKom bilo ne zamislivo.
        U autu sam cuo ali mislio da se tripujem par pesama sa Spotify sa jedva primetnim sumom u pozadini. SpeaKa izgleda eliminise te sumove koji se savrseno cuju kod U7, kao i kristalno cisti visoki i srednji, mislio sam da su sluske problem posto im je namena gejming jelte...
        Zadovoljan sa U7, nije nesto jeftin ali je vrlo praktican, prateci sw takodje dobar, dosta opcija a jednostavan. Videcemo da li ce bagovati.

...riding on 720p...
        “Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.” - Marcus Aurelius, Meditations

Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        22.692
      14. Moja mašina
        • HDD: Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750AALS 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
        • SND: FiiO E10K & DAC-X6 | Fostex TR-90| PreSonus HD7| ATH-CKX9 | SFR DT6|Sony MH750|Pioneer M390| 2.1 50W
      15. Odlicno, javi kako zvuci combo U7 + GSP 500

I naravno, test klasika:
        https://www.audiocheck.net/audiotests_index.php
        https://soundcloud.com/tmayne/virtual-haircut
        Spiral out, keep going

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        9.508
        Dobro zvuci, zadovoljan sam.
        Otisao na Sehn sajt da vidim accessories cene i vidim u outlet-u tested & approved retourware GSX 1200 za 60e.... nisam odoleo, uzeo sam ga pa cemo videti kakav je, posto svakako sleduje 30 dana prava povracaja.

...riding on 720p...

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        9.508
        Stigao juce GSX 1200.
        Nisam imao puno vremena za testiranje ali na prvu:
        Za igre je bolji od U7. Preciznije se locira zvuk kao i udaljenost, takodje cistiji zvukovi za gejming.
        Za muziku losiji. Ne mnogo ali je zvuk nekako "prenapucan" za muziku. Tu je U7 bolji i cistiji. Doduse gsx i nije predvidjen za muziku, ali i to ipak dosta fino odradi.
        Prednost je sto je sve hardverski. Nema nista od softvera, sve je u uredjaju. Mana sto se nista ne moze podesiti tipa eq vec samo mogucnost biranja fabrickih preset-a. Ali sa gejmingom kao prioritet, logicno da je tako.
        Izrada fenomenalna kao i integracija sa win, senzor udaljenosti ruke da aktivira osvetljenje, touch preset tasteri, volume, par finih podesavanja centriranja zvuka, tu nemam nikakve zamerke.
        U7 preko sw podesavanja je dosta blizu sa gejmingom + bolji za muziku.
        Ako se uzmu redovne cene u obzir, U7 je cisti pobednik.
        90e naspram 250e. Za toliko vise para gsx ne daje toliko vise, cak ni za gejming. Sreca pa sam ga jako jeftino kupio ali iako je fenomenalan za igre i jako lepo parce hw, razmisljam se kojeg da se oslobodim

...riding on 720p...
        Menjao DukeLander : 22.01.2020. u 18:09

Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        22.692
      19. Moja mašina
      20. Napisao si X6 umesto U7
        Spiral out, keep going

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        9.508
        Ha, citao nesto o X6 i zaglavio... hvala na ispravci.

...riding on 720p...

Newcomers Avatar korisnika blackmore1911
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        331
      23. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i7-7700K Kaby Lake DELIDDED @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy EVO Elite Edition
        • MoBo: Asus PRIME Z270-A
        • RAM: Kingston HyperX Predator Black (2x8GB)3466MHz DDR4 CL16
        • VGA: Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
        • MON: Alienware AW2518HF [240Hz] || LG 24GM79G [144Hz]
        • HDD: Samsung 850 EVO 2.5" 250GB || Western Digital RED Enterprise NAS 1TB @ 5400 RPM
        • Case: Lian Li PC-O11 Dynamic + Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
        • SND: FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
        • LAP: HP EliteBook 840 G2 + Asus F555L
        • Ostalo: Razer Deathadder Elite w/ Steelseries QCK Heavy, Razer Huntsman Elite
      24. Pitanje u vezi X6 i X7 - vidim da je cenovna razlika ogromna, a da li je zapravo tolika i u performansama?
        Pisao sam već da želim amp/dac za sadašnje slušalice (Sennheiser HD515) mada planiram da kupim beyerdynamic DT 770 Pro (80 ili 250ohm, verovatno 250, navodno su best buy do €200, mada bih se možda protegao i do €300, samo da su closed).

Prvenstveno sam mislio da uzmem X6, pa vidim da se preporučuje Asus Xonar STU, pa sam onda naleteo na X7, pa sam dobio preporuku za iFi Zen DAC, pa evo sad ni sam ne znam šta mi je činiti
        Ne bih prelazio neki budžet oko 200€ za amp/dac, nije set in stone ali eto nek bude tako recimo.

Šta bi bio neki best buy za amp/dac do €200-tinak evra? Toliko dobrih proizvoda a ja se u ovo razumem ... da ne kažem koliko, samo dovoljno da spomenem Maricu

EDIT: a vidim da se preporučuje i Schiit Stack (Magni+Modi), pa ako imate nekakvih iskustva sa tim, bilo bi kul da me prosvetlite.
        Menjao blackmore1911 : 30.01.2020. u 09:46 Razlog: schiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit
        A bug is never just a mistake. It represents something bigger. An error of thinking that makes you who you are.

Member Avatar korisnika jurodivi
        Na forumu od
        Aug 2011
        Poruka
        2.308
      26. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 1600AF + Thermalright Macho Rev. C
        • MoBo: MSI B450M Mortar Max
        • RAM: 2x8GB Patriot Viper Blackout 3600 C17
        • VGA: Asus Strix 1080Ti
        • MON: BenQ GW2750 27" 1080p VA
        • HDD: 850 EVO 120 GB + Crucial P1 1TB + Toshiba P300 3TB + ext. Hitachi 4TB
        • Case: Raijintek Thetis w/ 3x Arctic P12 + ThermalTake SPS-630M
        • SND: SMSL SD-793II + Takstar Pro82
        • Ostalo: MS Sidewinder X6 + CM Xornet II
      27. Best buy za 200€? Ako možeš da naručiš iz inostranstva, Schiit Magni 3, JDS Atom i Liquid Spark se najčešće pominju kao best buy pojačala za 100$, i neki dobar DAC za resto para...Modi 3 nije loš, navodno.
        Eto, možeš da uzmeš Modi + Magni stack i završiš posao. Ili Topping DX3 Pro kombo koji ima i Bluetooth, ako ti treba (i lako se nabavlja s Aliexpressa).
        Menjao jurodivi : 30.01.2020. u 12:43

Member Avatar korisnika shin-bojan
        Na forumu od
        Oct 2004
        Poruka
        7.815
        Ja koristim Schiit Uber 2 stack godinama i prezadovoljan sam.
        Verujem da je treca serija jos bolja.
        Demographic, gives what you want

Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        22.692
      30. Moja mašina
      31. - vidim da je cenovna razlika ogromna, a da li je zapravo tolika i u performansama?
        Vecito pitanje u tech, a posebno hi-fi svetu..

Aibo je testirao i X6 i X7, kaze da X7 zvuci jasno bolje ali da nije siguran da li je ta razlika u skladu sa 3X visom cenom. To je generalno problem u hi-fi, neko bi za takvu razliku u zvuku dao i 10X vise novca, neko nece ni primetiti razliku (iz bilo kod razloga) i smatrace da je bacio novac, itd.

Izbor DAC/AMP uredjaja je ogroman, pa i u tom cenovnom rasponu 150-200$ ili 200-250$. Od chi-fi sprava do modela dobro poznatih brendova.

I ja trazim takav uredjaj, izbor se svodi na FX DAC-X7, ifi Zen DAC, Topping DX3 Pro, SMSL M7, FiiO K5 Pro (naravno, tu su i razni Asus, Creative, Fostex itd.)
        Posle odlicnog iskustva sa X6 odmah sam pomislio na DAC-X7 ali je jedno vreme imao odredjene QC probleme (nisu svi primerci bili pogodjeni, naravno, verovatno je to reseno). I uopste mislim da ne bih dao 200-250$ za chi-fi uredjaj bez validne garancije, bez obzira X6 godinama radi kao sat.

Neki zakljucak je da X7 i iFi Zen zvuce odlicno, toplo i fluidno. Zen nema bas neko preterano mocno pojacalo, u rangu malih FiiO modela, ili malo jace (X3, A3, E10k i itd). X7, DX3 Pro, K5 Pro imaju vise ''snage'' ali je i Zen dovoljan za veliki broj slusalica.
        SMSL M7 na papiru deluje odlicno ali malo ima informacija o tom modelu, osim malobrojnih (pozitivnih) komentara sa neta.
        Topping MX3 Pro deluje odlicno ali koliko videh, bilo je i problema sa kontrolom kvaliteta.
        FiiO K5 Pro takodje deluje odlicno, DAC i sve ostalo u rangu konkurencije ali uz malo neutralniji zvuk u odnosu na X7, Zen, M7 i mocnije pojacalo (cak 1.5W @32Ω, uz 3 podesavanja gain-a - 0, 6, 10dB), sposobno cak i za zahtevne planar magnetic slusalice.

Zvucno ne verujem da ima vecih razlika izmedju ovih uredjaja, svi su odlicna kupovina u toj klasi ali zbog mogucnosti kupovine u SRB i validne garancije mislim da cu ipak naruciti K5 Pro (trenutno nemaju na stanju).
        Jedino sto me ''koci'' u toj odluci je mogucnost da razlika u kvalitetu zvuka ne opravdava razliku u ceni u odnosu na X6 i E10k koje trenutno koristim. A vidjao sam razne utiske, od onih koji tvrde da K5 Pro primetno bolje zvuci od oba, do onih koji kazu da definitivno zvuci bolje ali ne tako drasticno (sto je verovatno realnost). Zbog toga sam gledao i ponudu malo skupljih uredjaja (350-400$) i tu je tek haos, ponuda je ogromna ali samo ''preko'', na domacem trzistu je neuporedivo slabija. A da placam 350-400$ za uredjaj bez validne 2 god. garancije + dazbine a da pritom ne znam da li cu biti zadovoljan zvukom.. nisam siguran da je to pametno. Videh FiiO Q5 na ''snizenju'' za 36k din ali to je ipak prenosivo pojacalo, sa ugradjenom baterijom, nisam bas siguran da je pametno koristiti takvu spravu kao klasican, desktop DAC+AMP, koji bi stalno bio povezan sa PC (sta li bi se desilo sa baterijom?).

Schiit Stack vazi za odlican combo, sto novija verzija to bolje.

Slusalice pazljivo biraj, ne zaleci se. Ponuda je sjajna, najbolja ikada pa za 200-250$ mozes da biras, od klasicnih, dobro poznatih modela do raznih (cak i flagship), u (mass)drop verziji, po snizenoj ceni (150-300$). Tu su i planar magnetic ali najcesce u open ili semi-open verziji, za ti hoces closed-back sluske.

DT770 Pro jesu provereno dobre slusalice ali su ipak vise za specificne studijske potrebe, samo u tom smislu i jesu jedne od najboljih do 200$.
        Za slusanje muzike bih pre kupio Fostex TR-80 ili neke slicne closed-back. Koristim TR-90 i mogu da poredim samo po secanju sa DT770 Pro (Fostex imaju dosta bolje srednje) ali ovde imas sveze poredjenje i utiske (TR-80 i DT770 Pro).

Najbolje bi bilo kada bi mogao da probas slusalice pre kupovine ali za pocetak je dovoljno i da pokupis osnovne info. sa neta, pa onda napravi listu sa sluskama koje bi ti najvise odgovarale.
        Menjao hsv.stoned : 30.01.2020. u 14:37
        Spiral out, keep going

Strana 2 od 18 PrvaPrva 12345612 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •