Šta je novo?

LC Power LC420H-12 Bronze, LC6350 ili nesto drugo do 5000 za office masinu?

Solesoslav

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poruke
4,685
Poena
485
Rodjacima je neko Chieftec 600w napajanje sa vanilla 80+ sertifikatom crklo i sa sobom povuklo HD5750. Oni ne koriste racunar za neke napredne stvari, samo office i povremeno Photoshop i Ilustrator.

Procesor u masini je prastari i5 760, ima 4GB RAM, 1 hard disk i graficka ce da bude ili nova R7 240/GT730 ili HD6450 sa oglasa.

LC Power LC420H-12, LC500H-12 i LC6350 imaju 80+ bronze sertifikat, ali koliko je to merodavno za pouzdanost? Nisam video druga napajanja koja u tom cenovnom rangu imaju sertifikat, a da su dostupna u prodavnicama, ali dajte predlog, mozda sam prevideo nesto.
 
Vidi neko normalno sa zastitama da ne bi opet povuklo nesto xD od komponenti,i da koristi dc dc regulaciju..Ne treba ti puno snage,400w otprilike bi bilo vise nego dovoljno..Pogledaj na kp sta ima od cooler master mwe bronze ili v1,v2 ili bequiet system power 9 ,oba od 500 i 550 w su nesto oko 50 evra,ako je to mnogo,pogledaj od 400w koliko je bequiet mislim da koristi istu platformu kao i 500w.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Sta je najjeftinija varijanta iz domacih prodavnica?
 
Nem pojma nisam gledao sta ima po domacim radnjama,uglavnom su krsevi kad pogledam.Ako naletis na hexu 85+ moze i ona.Cini mi se da u E. jedino sto valja za slicne novce je CM mwe white ,moze i ona ako je v2. a mislim da jeste. Edit;Zaboravi za ovaj Gigabyte PB moze i on,kosta u tvom budzetu negde.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Mislim da taj gigabyte nema zapravo.
 
Previše je to ulaganja za krš komp. Dok ti uzmeš napajanje od 4-5-6 hiljada i grafičku od 2-3 hiljade, za te pare si već mogao da kupiš kompletnu brend mašinu sa sendi i5icom, možda i da ti pretekne za SSD.

Dakle ili neko polovno napajanje za 10-15e, ili novo FSP SP300-A od 3000din uz neku najeftiniju polovnu grafičku čisto da baca sliku, sve preko toga bacanje para.
 
Poslednja izmena:
Previše je to ulaganja za krš komp. Dok ti uzmeš napajanje od 4-5-6 hiljada i grafičku od 2-3 hiljade, za te pare si već mogao da kupiš kompletnu brend mašinu sa sendi i5icom, možda i da ti pretekne za SSD.

Dakle ili neko polovno napajanje za 10-15e, ili novo FSP SP300-A od 3000din uz neku najeftiniju polovnu grafičku čisto da baca sliku, sve preko toga bacanje para.

Pazi, slazem se da ne treba ulagati ne znam koliko u star racunar, ali nezgodna je situacija ovde. Rodjaci su u pitanju i sa jedne strane oce da prodju sto jeftinije, a sa druge strane nije ni resenje da se uzme neko no name napajanje ili polovno i da im za manje od 2 godine opet nesto ode i da me proklinju i pricaju da sam ih zajebao.

E sad, sa druge strane, ta tvoja racunica nema smisla. Zasto bi, umesto da im uzmem novo napajanje i polovnu graficku, uzimao polovnu Sandy Bridge i5 masinu koja je samo 1 gen novija tako da ima jednak rizik da crkne kao i njihova trenutna masina? Ne vidim po kom racunu se to isplati i jos kako nekako si u tome izracunao da ce da pretekne za SSD?
 
Pa valjda ce nekad da menjaju konfu,tj i dalje da koriste pc u buducnosti,pa ce im ostati ok napajanje.Jeste da moraju da puknu 50 evra,sta ces..npr ovaj mwe ima 5 god. garancije sa kp.Mozda ce da ustede 20 evra i kupe krs neki nije resenje..a toliko potrosis danas kad predjes ulicu.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Pa izbor se svodi na jedan od ona 2 Anteca od 400 i 450w, na Cooler Master MWE i na FSP Hexa 85+. Pogledacu par opisa veceras, ali primam preporuke. Graficka ce vrv biti polovna gt710/gt720.
 
Nista od toga, ja toplo preporucujem THERMALTAKE Smart BX1 450W preko madjara za ~5500 din, ili 550w za ~6000 din. Thermaltake kida sa novim serijama sa 5 godina garancije (SMART RGB/BX1/GX1/PX1). Unutrasnja konstrukcija GX1/PX1 serije na primer je skoro identicna kao Corsair RMx serije (2-3 ne-kriticna dela u napajanju su jeftinija/drukcija samo). BX1 bi trebalo da prati taj trend isto, ali nisam siguran.

Nece jos dugo biti ovih BX1 po ovim cenama kod madjara, sad su jeftinija od Smart RGB modela (koji su jedan korak ispod), + ce brze da se prodaju, jer deljenje informacija od recenzija ovih serija preko drustvenih mreza dostize kriticnu masu :)
 
Poslednja izmena:
Nista od toga, ja toplo preporucujem THERMALTAKE Smart BX1 450W preko madjara za ~5500 din, ili 550w za ~6000 din. Thermaltake kida sa novim serijama sa 5 godina garancije (SMART RGB/BX1/GX1/PX1). Unutrasnja konstrukcija GX1/PX1 serije na primer je skoro identicna kao Corsair RMx serije (2-3 ne-kriticna dela u napajanju su jeftinija/drukcija samo). BX1 bi trebalo da prati taj trend isto, ali nisam siguran.

Nece jos dugo biti ovih BX1 po ovim cenama kod madjara, sad su jeftinija od Smart RGB modela (koji su jedan korak ispod), + ce brze da se prodaju, jer deljenje informacija od recenzija ovih serija preko drustvenih mreza dostize kriticnu masu :)
Kazite mi koje su razlike izmedju navedenih napajanja koje sam predlozio i vaseg?Zasto vam se vise svidja BX od MWE ili SP9?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
SP9 i MWE su inferiorna, BX1 je mnogo bolje odradjeno interno, bolje komponente, bolji ventilator od MWE (tu negde sa SP9), verovatno efikasnije, al to nisam gledao, za bronzana ova dokle god je u 80+ Brozne standardu to je dovoljno. Duza garancija 5g naspram 2/3 godine za ova druga 2.

Nisam nista gledao detaljno za MWE, ali iz secanje, SP9 je imao problem sa hold-up vremenom, Riple-om, i jos nekim sitnicama, to je bolje na BX1 isto.

Ovo sam pricao u odnosu na MWE White V2, u odnosu na Bronze V2, hm bronzano ima 5 godina, znaci bolja izrada, i moguce pristojno napajanje, moracu da bacim pogled na neku recenziju, ali znajuci cooler master, tu sigurno ima nekih sitnih-srednjih boljki, thermaltake je proveren.

Takodje opet ovo je iskljucivo za V2 modele, V1 su gori, i prilicno sam siguran da Thermaltake-ova serija ima DC-DC konverziju, a sva stara V1 MWE ispod 650W nemaju DC-DC nego anticku grupnu regulaciju.

Bacih malo pogled, obecavajuca kineska kompanija za V2 verzije white i bronze (sva su DC-DC sad), ali dok ne izadje review od Aris-a Grka, necemo znati koliko dobra.

Svejedno Thermaltake opet sije po ceni i duzini garancije.
 
Poslednja izmena:
SP9 i MWE su inferiorna, BX1 je mnogo bolje odradjeno interno, bolje komponente, bolji ventilator od MWE (tu negde sa SP9), verovatno efikasnije, al to nisam gledao, za bronzana ova dokle god je u 80+ Brozne standardu to je dovoljno. Duza garancija 5g naspram 2/3 godine za ova druga 2.

Nisam nista gledao detaljno za MWE, ali iz secanje, SP9 je imao problem sa hold-up vremenom, Riple-om, i jos nekim sitnicama, to je bolje na BX1 isto.

Ovo sam pricao u odnosu na MWE White V2, u odnosu na Bronze V2, hm bronzano ima 5 godina, znaci bolja izrada, i moguce pristojno napajanje, moracu da bacim pogled na neku recenziju, ali znajuci cooler master, tu sigurno ima nekih sitnih-srednjih boljki, thermaltake je proveren.

Takodje opet ovo je iskljucivo za V2 modele, V1 su gori, i prilicno sam siguran da Thermaltake-ova serija ima DC-DC konverziju, a sva stara V1 MWE ispod 650W nemaju DC-DC nego anticku grupnu regulaciju.

Bacih malo pogled, obecavajuca kineska kompanija za V2 verzije white i bronze, ali dok ne izadje review od Aris-a Grka, necemo znati koliko dobra.
To sto koristi grupnu regulaciju nikom nista?Daleko je taj TT u odnosu na mwe i system power 9.Nista posebno ne nudi taj psu,verovatno ste gledali na pogresnom mestu testove..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
To sto koristi grupnu regulaciju nikom nista?Daleko je taj TT u odnosu na mwe i system power 9.Nista posebno ne nudi taj psu,verovatno ste gledali na pogresnom mestu testove..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Vidim da ste editovali post pa bih voleo ako imate link sa testom psu-a?Gde god sam pogledao pisalo je grupna regulacija,stara platforma..Naravno volim da pogledam npr na JG sajtu,forumu..manje na ltt al opet ok su.Ne bih voleo neki placen test da gledam.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Googlaj Smart RGB BX1 na Nikkitech, i eteknix isto rade prilicno dobre review-ove, ta 2 su glavna gde sam pogledao za nove thermaltake-ove, i po malo sa foruma raznih sto izadje na googlu.

Smart GX1 je DC-DC 100%, za BX1 ne mogu da nadjem da nigde da li je grupna ili DC-DC, da li sam nasao ranije na forumu, ili samo pretpostavio da su GX1 i BX1 dovoljno slicni, pa iz toga doneo zakljucak ne znam. Ako je to ono na sta si mislio.

Malo saveta, cak i ako je manje verodostojan forum, sajt, prati i uporedi ko pise konkretno, na primer Jon Gerow na linustechtips je originalni osnivac johnnyguru sajta (koji godinama unazad ne radi recenzija tamo).

Cisto da ne dodje do zabune Smart RGB (ne bronzano) je grupno regulisano, ali Smart RGB BX1 i Smart BX1 (Bronzana) su druga napajanja.

https://linustechtips.com/main/topic/1082938-is-this-gold-psu-wo-ocp-okay/

Iz diskusije iznad se vidi da je GX1 serija DC-DC.
 
Poslednja izmena:
To su dva potpuno razlicita napajanja,Troughpower i Smart bx1.A i cene su im poprilicno van te cenovne klase.Nema OCP,OTP..Koristi grupnu regulaciju.Na ovoj strani Stefan Payne ima par citata u vezi bx1 https://linustechtips.com/main/topic/631048-psu-tier-list-old/page/250/ .I bx1 i bx1 rgb je isto los,verovatno da su identicni.Verovatno ste pomesali oznake ili ste lose culi,sve u svemu nijedan od ta dva nisu zanimljiva uzimavsi u obzir njihove cene.
 
Da, razlicita su, to sam napomenuo 2 puta vec :) BX1 i BX1 RGB jesu identicni. Nista ja lose nisam cuo, niti sam pomesao same oznake napajanje, slobodni ponovi to i treci put, i koliko god hoces, ali ni jedan broj ponavljanja nece uciniti istinom.

Jos jednom cu ponoviti, ... GX1 je prilicno slican RMx platformi, koristi isto CWS osnovu, BX1 nisam nasao detalje niti potvrdu da li je blizi GX1 Toughpower, ili najeftinijim Smart RGB (niti da li je DC-DC ili grupna). Na ona 2 review sto sam spomenuo iznad izgleda ok.

Da ne bih spekulisao napisah iznad da sam pretpostavio da je BX1 bronzani slicniji Toughpower GX1 zato sto ima 5 godina garancije (jednostavno zdrav razum, ako mu daju 5 naspram 3, to sugerise slicnost sa skupljim a ne jeftinijim.

Da li je moja pretpostavka tacna ili ne, ne znam. A za mesanje meni vise lici da su Stefan Payne i ovi na Linustechtips pomesali oznake ili lose culi/videli. Van onog jednog komentara od Stefan Payne za grupnu, nema konkretno odvojenih i napisanih thermaltake smart i bx1 samo <750w i >750w, a da li to vazi samo za starije ili i za novije, ne moze da se proceni. Nema konkretnih razloga, misljenja niti cinjenica sta je previse lose kod njih isto.
Nece biti prvi put da su napravili kiks za najeftinija/delimicno losa napajanja, vidi se da ih nervira da daju odgovore ili o njima razmisljaju, sto se ide jeftinije to vise gresaka imaju (+ u dobar deo slucajeva to tehnicki nisu *greske*, nego jednostavno postaje licno misljenje, da li je prolazno napajanje po kvalitetu ili ne, neko jednostavno ima vece standarde).

Ako dam Stefan Payn-u "the benefit of the doubt", i da kazemo hipoteticki da jeste grupna, to nije bas idealno, i neko drugo za slicnu cenu bi mozda bilo bolje (Gigabyte odlicni onaj na primer). Ali jos uvek ima 5 godina garancije, i sasvim je solidno, zbog cega jos uvek smatram da je veoma pristojan izbor za cenovni rang (ista cena kao MWE white V2, samo bronza + 2 godine garancije). Oskudevam da preporucim MWE White samo zato sto ima DC-DC jer dok ne vidim barem jedan review ne znam da li je i ostalo dobro.

Takodje da dodam nesto sto primetih za MWE Bronze V2 i MWE White V2, modeli iznad >550w imaju ventilatore na 2400 obrtaja i na cybenetics testovima su se jako neslavno proveli po pitanju buke. <550w i ispod modeli imaju ventilatore na 1500 obrtaj i odlicno su se proveli po pitanju buke. Samo po tome ne bih preporucion 600w i iznad modele.
 
Poslednja izmena:
Da, razlicita su, to sam napomenuo 2 puta vec :) BX1 i BX1 RGB jesu identicni. Nista ja lose nisam cuo, niti sam pomesao same oznake napajanje, slobodni ponovi to i treci put, i koliko god hoces, ali ni jedan broj ponavljanja nece uciniti istinom.

Jos jednom cu ponoviti, ... GX1 je prilicno slican RMx platformi, koristi isto CWS osnovu, BX1 nisam nasao detalje niti potvrdu da li je blizi GX1 Toughpower, ili najeftinijim Smart RGB (niti da li je DC-DC ili grupna). Na ona 2 review sto sam spomenuo iznad izgleda ok.

Da ne bih spekulisao napisah iznad da sam pretpostavio da je BX1 bronzani slicniji Toughpower GX1 zato sto ima 5 godina garancije (jednostavno zdrav razum, ako mu daju 5 naspram 3, to sugerise slicnost sa skupljim a ne jeftinijim.

Da li je moja pretpostavka tacna ili ne, ne znam. A za mesanje meni vise lici da su Stefan Payne i ovi na Linustechtips pomesali oznake ili lose culi/videli. Van onog jednog komentara od Stefan Payne za grupnu, nema konkretno odvojenih i napisanih thermaltake smart i bx1 samo <750w i >750w, a da li to vazi samo za starije ili i za novije, ne moze da se proceni. Nema konkretnih razloga, misljenja niti cinjenica sta je previse lose kod njih isto.
Nece biti prvi put da su napravili kiks za najeftinija/delimicno losa napajanja, vidi se da ih nervira da daju odgovore ili o njima razmisljaju, sto se ide jeftinije to vise gresaka imaju (+ u dobar deo slucajeva to tehnicki nisu *greske*, nego jednostavno postaje licno misljenje, da li je prolazno napajanje po kvalitetu ili ne, neko jednostavno ima vece standarde).

Ako dam Stefan Payn-u "the benefit of the doubt", i da kazemo hipoteticki da jeste grupna, to nije bas idealno, i neko drugo za slicnu cenu bi mozda bilo bolje (Gigabyte odlicni onaj na primer). Ali jos uvek ima 5 godina garancije, i sasvim je solidno, zbog cega jos uvek smatram da je veoma pristojan izbor za cenovni rang (ista cena kao MWE white V2, samo bronza + 2 godine garancije). Oskudevam da preporucim MWE White samo zato sto ima DC-DC jer dok ne vidim barem jedan review ne znam da li je i ostalo dobro.

Takodje da dodam nesto sto primetih za MWE Bronze V2 i MWE White V2, modeli iznad >550w imaju ventilatore na 2400 obrtaja i na cybenetics testovima su se jako neslavno proveli po pitanju buke. <550w i ispod modeli imaju ventilatore na 1500 obrtaj i odlicno su se proveli po pitanju buke. Samo po tome ne bih preporucion 600w i iznad modele.
Ovde je u startu bila prica bx1 vs mwe vs SP9,ne zanima nas TT TP...i tu nema sta da trazi bx1,kad dodje na red da uporedimo TP sa napajanjem iste cenovne kategorije to cemo uraditi..Duzina garancije nije merilo koje napajanje je kvalitetnije ,narocito kad tu garanciju daju uvoznici,pa cak i sami proizvodjaci,ali je svakako lepo i bolje imati duzu garanciju.Da koristi dc dc stavili bi oni na oficijalnom sajtu preko pola strane info,slabo informacija,slabo testova,niko ga ne preporucuje..Licno meni je dovoljno sto sam video..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ovde je u startu bila prica bx1 vs mwe vs SP9,ne zanima nas TT TP...i tu nema sta da trazi bx1,kad dodje na red da uporedimo TP sa napajanjem iste cenovne kategorije to cemo uraditi..Duzina garancije nije merilo koje napajanje je kvalitetnije ,narocito kad tu garanciju daju uvoznici,pa cak i sami proizvodjaci,ali je svakako lepo i bolje imati duzu garanciju.Da koristi dc dc stavili bi oni na oficijalnom sajtu preko pola strane info,slabo informacija,slabo testova,niko ga ne preporucuje..Licno meni je dovoljno sto sam video..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Izmedju ostalog mwe ima 5 god garancije

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno