Šta je novo?

generički gamepad

hybrid

Poštovan
Učlanjen(a)
10.08.2017
Poruke
268
Poena
80
Pozdrav,skoro sam uzeo nov racunar i naravno odmah instalirao 5,6 igrica:d.Imam problem sto neće neki genricki gamepad da prepozna skoro ni jedna igrica,probao sam i sa nekim rešenjima koje sam našao po tjubu ali bez pomoći.U pitanju je neki acme gamepad.Radi mi samo na pesu i nekom assasins creed-u.Da li ću morati da kupim neki kvalitetniji gamepad ili ću i sa njim isto da prodjem i da li ima neko rešenje.Ovde nisam uspeo da nadjem ni jednu temu vezanu za gamepadove
 
Probaću ovo što je djalf stavio,ovaj emulator mi ne šljaka što je dzoni postavio,to sam i našao po tjubu i pratio ona uputstva i ništa nisam uspeo ili sam negde pogrešio u postavkama ali ne verujem.Dzoni da li tebi radi sa tim emulatorom?
 
Dok sam imao generički gamepad sa direct inputom, radio odlično.

Sada sa Xbox One S kontrolerom nema potrebe za time na Win 10-ci (sve radi out-of-the-box, jer je xinput).
 
Poslednja izmena:
probah ovaj XOutput bas za fh4, negde gresim ili nece...obicni twin gamepads prepoznati u programu al u igri se nista ne desava...
 
Mora da se podesi, u polju Game Controllers kliknuti na Edit (slika 1). U sledećem prozoru (slika 2) se namešta koje će dugme/d-pad na tvom kontroleru odgovarati dugmetu/d-padu na emuliranom x360 kontroleru. Nakon toga se u prvom prozoru klikne na Save configuration da ne bi ovo radili svaki put, i nakon toga pokrene emulacija klikom na Start u polju Game Controllers.

Ako je uradjeno sve po uputstvu sa Githuba i ovo je podešeno onda ne znam u čemu je problem, probao sam na dva kontrolera i radi u FH4 i GTA 5 :)
123fbb6936c8340809a36a73fbd84693.jpg
593d9cd96ff80254c1855ceba0b41d75.jpg


Sent from my MI A3 using Tapatalk
 
ja sam skinuo stariju verziju u kojoj nisam nikako mogao namestiti axes, a ova nova nigde nisam imao exe fajl uopste da pokrenem program....
 
Mnogi novi gejmpedovi imaju Xinput podršku, što znači da ih sistem vidi kao da su pravi Xbox kontroleri. I to jako dobro radi, nema potrebe za podešavanjem niti za bilo kakvim dodatnim softverom.

A nedavno sam preko x360ce osposobio neki stari Genius gejmped i radi besprekorno. Probaj ponovo sa x360ce, bitno je da kreirani dll fajl staviš u isti folder gde je exe fajl igre koju želiš da igraš. Nije dovoljno da jednom pokreneš program, mora da se podesi za svaku igru. I posle ga više ne pokrećeš.
 
Može li i generički volan da se podesi sa ovim Xoutput?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Meni nije uspelo sa ovem programom,tj nisam uspeo da skinem(nadjem VIGEM),bas mi je nezgodno oko svega toga jer mi jetrenutno računar povezan sa fox 32 tv koji nije čak ni fhd i oči će da mi iscure dok podešavam sve.Da sam znao da treba Xinput podrška našao bih neki gamepad,tj sad ću da vidim šta ima najjeftinije da se nadje:d
 
Redragon Saturn G807 za 1800 dinara, ako ti ne smeta što je žičani. Ima prekidač za Xinput i DirectInput (X i D). Držiš ga na X i sve radi kao pravi Xbox kontroler, nema nikakvih dodatnih podešavanja. Solidno je precizan, radi i vibracija.
A bežična varijanta od iste firme Redragon Harrow G808, za još jednu crvenu preko. On nema prekidač za izbor inputa, ali je fabrički podešen već na Xinput tako da i on radi bez dodatnih podešavanja, drajvera itd. Možda je i malo precizniji od onog žičanog. Solidan mu je domet, odziv, baterija dugo drži.
Možda možeš i nešto jeftinije da prođeš sa nekim drugim modelima i firmama, ali ove gejmpede imam i govorim iz ličnog iskustva. Generalno sam zadovoljan šta pružaju za svoju cenu.
 
izmenjao sam ds3,ds4,xbox360,one i imao par tih jeftinijih generičkih,i na kraju zadržao ds3 koji sam platio 1500din pre neke 3-4 godine na kp u lokalu,i dao cca 400din na csr 4.0 bt adapter i to radi perfektno tolike godine čak i zloupotrebe.ds4 je daleko pipljiviji,a trigeri na xboxu mi nikad nisu ležali.

ubeđen sam da bi ds3 preživeo čak i nuklearnu katastrofu,prosto kvalitet naročito u poređenju sa svim tim do 30tak evra nije ni za poređenje...
 
Hvala vam na preporukama,uzecu ovaj red dragon.Nisam ni znao da treba za gaming xinput.Nije neka jaka cena ni za wireless samo mi deluje malo glomaznije.Videcu sutra dal ima neko na stanju pa da vidim koji cu
 
Hvala vam na preporukama,uzecu ovaj red dragon.Nisam ni znao da treba za gaming xinput.Nije neka jaka cena ni za wireless samo mi deluje malo glomaznije.Videcu sutra dal ima neko na stanju pa da vidim koji cu
Pazi, nije baš moranje za gejmped da bude sa Xinput podrškom. Ako je ima, dobro je, to znači da će na kompjuteru raditi kao pravi Xbox kontroler, bez dodatnog softvera.
Ali programčići poput x360ce rade upravo to da obične gejmpede (koji nemaju Xinput podršku) učine da funkcionišu kao da imaju.

Na tvom mestu bih se još malo pozabavio podešavanjem već postojećeg gejmpeda, ako ti on već odgovara. Probaj opet x360ce, velika je šansa da ćeš uspeti da namestiš. Nedavno sam bratu podesio neki socijalni stari Genius i u svim igrama koje smo pokušali vidi se (i radi) kao Xbox kontroler (naravno, ni blizu tog kvaliteta, ali radi).
Nisi ni napisao koji gejmped zapravo imaš?

A što se tiče Redragona, nije bežični glomazan. Možda tako deluje na slikama. Ali je zapravo malo manji od žičanog (uži je).
 
Imam neki acme od 700 kinti(liči na joypad od sonyja) , a trebaće mi još jedan zbog pesa i fife pošto ovaj radi na pesu(fifu još nisam instslirao). Tako da mi treba u svakom slučaju još taj jedan
 
Juče mi je stigao crveni zmaj odlučio sam se za model bez žice.Ja sam prezadovoljan,isprobao odmah na forzi i gta sve šljaka out of box,bukvalno nema nikakva podešavanja ni drajveri.Čak mi sad i vibracija radi:D.Hvala puno na preporuci @star-duster da sam znao šta je "problem" odmah bi ga rešio
 
Pa nije loš uopšte.Nije to neki top model al realno nisam ja ni neki gejmer:D,voleo bih samo malo da su drugaciji analozi uradjeni,baterija drzi bas bas dugo.Ja sam generalno super zadovoljan.Jos jednu "manu" bih naveo da nisam uspeo da prebacim na directinput zobg drugog gamepada zbog igranja pesa u dvoje.Ova firma me podseca na a4tech nekada ,solidni proizvodi po korektnoj ceni
 
U svemu se slažem sa onim što si napisao. To je to. :)

EDIT: Inače, uporedi naše kompjutere u delu "moja mašina"! :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno