Šta je novo?

Proba rama - pomoć

Alekzzz

Cenjen
Učlanjen(a)
19.09.2014
Poruke
466
Poena
115
Kolege forumasi, da li neko ima plocu koja podrzava ddr3 na 1333 , imam dva štapa 2x4gb i hteo bih da ih testiram?

Imam plocu sa dva slota ali ne znam da li ram nije dobar ili slotovi na matičnoj (probano vadjenje baterije i ostalo).

Plus ako ima neko dve iste da probam slotove na mojoj.

Ako je neko u mogucnosti da mi isproba ta dva stapa memorije, bio bih mu zahvalan (Zemun-Nbgd) ?
 
Poslednja izmena:
jel radi uopšte,ili neće sa oba štapa?1333mhz nije problem.
 
jel radi uopšte,ili neće sa oba štapa?1333mhz nije problem.
Radi jedan stap Silicon power (imam 4gb x 2) , i jedan Kingston (samo jednu 4gb) .
Ali kad stavim dva SP nece. E sad da li je slot ili taj ram , to ne znam...
Probao kod druga, kod njega ne radi ni jedan SP, a kod mene radi.
 
jedino što mi pada još na pamet da sam možeš da uradiš je da staviš taj sp koji radi,ručno uneseš tajminge po spd profilu i digneš napon memorije za 5mV (znači ako je na 1.5v ti digni na 1.55v) i vidi dal' će da radi.

u međuvremenu valjda ti se neko javi sa ddr3 platformom u tvom lokalu.
 
Nisam toliko strucan sto se tice tih stvari.

Jedan Sp radi, a drugi ne, pa izvadim da probam na drugu plocu, nece taj sto je radio da radi, a drugi da :smash:
A kingston (acr..) radi bez problema.
Probana oba stapa SP na z77 ploci,, ne rade :crash:, kod mene radi jedan trenutno.
Probana dva kingston-a na 1600 1.65 - ne radi.

Totalna konfuzija.

Ploca je Fujitsu d2990 (pise u mojoj konfi)
 
Ili ako neki ima 2x 4gb ili 2x 2gb na 1333 da probam moja dva slota da li su ispravna.

Ja imam 4gb Kingston ACR512X64D3U13C9G , i 2x 4gb Silicon power (jedan stap izgleda crkao), pa nemogu da isprobam slotove ...
 
Svaka ploca podrzava 1333 pogledaj manual ploce za konkretan model ali da taj takt svaka podrzava
Ako si sa NBG pusti privatnu poruku imam msi 760gm-p21 fx mozemo da probamo
 
Nazad
Vrh Dno