Šta je novo?

WiFi extender

antec

Cenjen
Učlanjen(a)
31.01.2010
Poruke
729
Poena
180
Pozdrav ljudi,

Treba mi neka preporuka za wi-fi extender.
Kuća je na dva sprata, ruter na prizemlju, trebalo bi da dobacim nekako do tog drugog sprata.
Trenutno telefon hvata jednu crticu na drugom spratu ali ume da se izgubi konekcija.
Extender bi bio na prvom spratu.
Znači da bi morao da primi i pošalje signal kroz jednu međuspratnu konstrukciju, jedan plafon blokira prijem drugi predaju.

Imate li neke preporuke?

Ne mogu trenutno da vučem kablove nažalost.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Testirali smo extender i radi, i to onaj osnovni TP-link-ov model. WPS konekcija, samo je potrebno kroz panel za ruter prvo omogućiti WPS (SBB, Cisco 3928 tj. Technicolor). Kao prelazno rešenje je skroz ok, baca full signal gore za divno čudo. Što se prijema tiče nisam merio ali odokativno na oko 75% je dolazni signal. Odradiću speed test kad stignem.

Sad gledam šta ću sa električnom instalacijom.

Hvala svima na odgovorima.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Jel može i meni preporuka za neki jeftiniji a da provereno u praksi dobro radi i ne zabada ne zaglupljuje se (što mi se često dešava s jeftinim ruterima pa moram da resetujem, izludeću). Nisam nikad koristio te repetitore, jel se jednostavno podešava? Treba mi za brata, na delu stana najudaljenijem od rutera je očajan signal a u hodniku je ok pa treba premostiti i dobaciti dalje bežično bez razvlačenja kabla.

Antec, koji si ti tačno model uzeo?

Brat je spazio na fejsu neki koji bombastično reklamiraju, za 1700 dinara, ali mi to nešto ne uliva poverenje, reko bolje da pitam prvo šta provereno radi. Jel imao neko iskustva s ovim?

viber_image_2020-02-15_14-20-15.jpg
 
Ne znam šta je najjeftinije, ja sam posle ovih krševa kupio za matorce Ubiquiti AC AP LR, i on radi kao zmaj od marta prošle godine. Jedino je bučan, ali sad je u hodniku i ne smeta nikome. Tako da sam kupio sad još jedan, pa da rešim mrežu i u tazbini. :) Jeste skup, ali je odradio posao, oni jeftini su bukvalno bili bačen novac.
 
Jel može i meni preporuka za neki jeftiniji a da provereno u praksi dobro radi i ne zabada ne zaglupljuje se (što mi se često dešava s jeftinim ruterima pa moram da resetujem, izludeću). Nisam nikad koristio te repetitore, jel se jednostavno podešava? Treba mi za brata, na delu stana najudaljenijem od rutera je očajan signal a u hodniku je ok pa treba premostiti i dobaciti dalje bežično bez razvlačenja kabla.

Antec, koji si ti tačno model uzeo?

Brat je spazio na fejsu neki koji bombastično reklamiraju, za 1700 dinara, ali mi to nešto ne uliva poverenje, reko bolje da pitam prvo šta provereno radi. Jel imao neko iskustva s ovim?

Pogledajte prilog 281450
Uzeli smo u Tehnomaniji neki entry model, ne mogu sad tačno da se setim oznake, nisam kod kuće da proverim. Za divno čudo ok radi a namerno sam uzeo najosnovniji da bih proverio na šta to liči. Editovaću posle sa modelom.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Naručio sam već onaj range extender za 2500 din, nadam se da će raditi ok. Prodavac mi reče da je to bolji izbor i da su ruteri koji imaju repeater mod skuplji od toga.
 
Pa ne bas, ja sam uzeo TP Link WR840N u outletu u WW za 990 din, a i ovako na novo kosta tipa ~2000-2500 din.

Radi bas kao extender i upravo sam povezan na njega.

Podesio sam mu automatski reset svakig jutra u 5 i za nezahtevnu upotrebu sa par uredjaja se pokazao super.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ja uzeo Tenda N301 za sprat, 1700din regularna cena bila, kao ekstender sa lan izlazom za eon box, odlično radi posao. Mislim da nije restartovan od kada je pušten u rad pre 5-6 meseci

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
da se nadovezem sa pitanjem i komentarom.
ista je prica. dupleks. na jednom nivou(gore) je sbb tehnikolor ruter. a na donjem nivou signal je slab .uglavnom se ne gubi ali je slabo.

da li kupiti neki jaci ruter da bude u gornjem nivou pored sbb rutera i da on radi bezicno(i koji model da uzmem ako neko ima preporuku)?
Ili mi je dosta i neki ripiter da obavi posao?
ne znam i dal sbb ima bolji wireless ruter od ovog tehnikolor krsa :D
 
Može li jedno glupkasto pitanje pošto sam neupućen u problematiku. U prizemlju imam sbb ruter i lan kabal koji ide do sprata. Da li mogu da kupim još jedan ruter(wifi) uštekam kabal u njega i da na spratu imam dobar net ili to tako ne funkcioniše kako sam ja zamislio?

Šta je najbolje da nabavim da bih i na spratu imao dobar signal kao u prizemlju, voleo bih da iskoristim taj lan kabal jer smatram da će veza biti bolja nego sa klasičnim wifi extenderom.
 
Da li neko ima iskustva sa ovim (navodno donet iz Nemacke).
Dvoumim se izmedju njega i Tende A9,kod Tende su antene 2x3dbi a kod ovoga 2x5dbi.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    42.6 KB · Pregleda: 10
  • 2.jpg
    2.jpg
    41.9 KB · Pregleda: 7
  • 3.jpg
    3.jpg
    93.9 KB · Pregleda: 8
Može li jedno glupkasto pitanje pošto sam neupućen u problematiku. U prizemlju imam sbb ruter i lan kabal koji ide do sprata. Da li mogu da kupim još jedan ruter(wifi) uštekam kabal u njega i da na spratu imam dobar net ili to tako ne funkcioniše kako sam ja zamislio?

Šta je najbolje da nabavim da bih i na spratu imao dobar signal kao u prizemlju, voleo bih da iskoristim taj lan kabal jer smatram da će veza biti bolja nego sa klasičnim wifi extenderom.
Upravo tako kako si zamislio. Pogledaj u temi za rutere koji bi mogao da kupiš.
 
Nazad
Vrh Dno