Šta je novo?

Koji monitor od npr 24 - 26" a da je OK za vid?

dushanna

Poštovan
Učlanjen(a)
05.01.2018
Poruke
452
Poena
70
Potrebna mi je preporuka za monitor za desktop računar (već opisanih karakterisitka u naslovu). Puno sedim / radim za računarom, i bole me oči do te mere da npr. ne mogu više da radim na dobrom laptopu koji ima displej od 15,6 inča. Na desktop kompu imam dobar Samsung monitor od 22", ali sad mi i to smeta, mislim da mi je zbog vida potreban veći. HD naravno / najbolji za slike, boje / jer radim sa fotkama, videom itd. Ofkors, ne neki preskup, ne znam ni kako se cene kreću... i da li je uopšte monitor od npr 24 - 26 inča dobar za vid? Znači VID pod br.1. Hvala unapred...
 
i 29" je premalo za svakog ko je bio pa i na 22".tek 34" je pravi apgrejd,a pogotovo 1440p na toj dijagonali je kako zapravo treba.i sa 1080p može da se živi,nije baš toliko ppi loš.
 
Vidim da niko ne pise koja ce biti udaljenost od monitora a to je jedan od najvaznijih parametara koju dijagonalu uzeti. Takodje, ako je budzet tesan, preporucujem lenovo l27i-28, bio je manje od 20 000, a ima ips, fullhd, 75hz osvezavanje uz amd grafiku. Ne znam dal je flicker free, ali lako je probati

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
2k na 31,5" uz windowsovo krš skaliranje i nije baš za osobe sa problemom sa vidom.ovo pišem iz ličnog iskustva,na moju preporuku uzet qwfd8 da bi se ispostavilo da je ipak napor na 100 posto skaliranju a na većim procentima nije moglo da se pređe preko skaliranja.na kraju prodat i zamenjen 27" fhd.

27" 1080p je sweetspot,verujem da bi i bolji panel mogao da se nađe za te pare.ultimativna ergonomija za svaki rad na računaru je ultrawide jer skoro da menja dva monitora,a tu bi 34" 1080p bio faktički produženi 27" 1080p i ogromna vecina modela u ponudi je lg,IPS i flicker free.dodatni benefit koji slabo ko ističe su filmovi na 21:9 monitoru.

1440p na 32" ima istu gustinu pixela kao 1080p na 24"...dakle, oštrije nego 1080p na 27", što ti preporučuješ. Ne znam o čemu pričaš...

I ja imam 1080p 27" monitor i, dok radi posao, ne nameravam da ostanem na tome jer se vidi pixelizacija, preći ću na 1450p 32" ili na 27"...
 

@dushanna


evo ja kasnim neku godinu, ali bas sam moro da napisem, posto koliko ja vidim niko nije, sto se tice free sync-a, to ti je kao vsync, samo sto ga koristi AMD.
a va to ti je panel isto kao i amoled, ips...
a evo i u slucaju da ne znas sta je vsync, dacu prost primer. recimo tvoj monitor ima 60hz. ti u igrici imas 200fps. e onda ces verovatno primetiti ono kako bi ga ja nazvao kao da je slika nekako iseckana, a kad ukljucis vsync, on ce da stavi limit na tvoju igru da bude u 60 fps-a, i onda ce cak da radi bolje, tj ti ces bolje videti vrv jer se igra prilagodila monitoru.

nadam se da sam dobro objasnio
 
Nazad
Vrh Dno