Šta je novo?

Athlon 240GE ili Pentium G5400

djokosrb

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.06.2010
Poruke
2,690
Poena
240
Sastavljam racunare za firmu u kojoj radim, budzet po racunaru je oko 22-23k. Standardna Office varijanta nista preko toga, sa ssd-om od 240-256gb, 4GB rama, MS kuciste sa "napajanjem"...

Prvo sam sastavio sa Pentiumom onako na prvu, a onda videh da ima i ova athlon na koji sam totalno zaboravio, i jeftiniji je 1500 dinara, a posto se svaki dinar gleda jer ide vise racunara, uzeh i njega u razmatranje. Na sve to platforma je objektivno bolja za nesto vise kasnije, mada je to gimmick nikada nece biti potrebno. Sam pentium je u nekim office taskovima kao nesto brzi po testovima, sto je opet bezveze pokazatelj.

Sta vi kazete?
 
To i ja gledam. Plus tamo gde je odluceno da se kupi maticne za intel su jos 1k skuplje, tako da pentium combo izadje 2.5k vise po racunaru.
Bice Athlon, samo da vidim dal zele da odrade bios update na A320 ploci.
 
Sad i A320 ploce u najvecem broju slucajeva dolaze sa biosom za 3xxx seriju, tako da to ne bi trebao biti problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da, videh sinoc na nekim modelima kod nas da je takav slucaj. Ali ono nek oni provere sta je tu, jer ja neki Athlon ili Ryzen prve generacije nemam pri sebi :d
 
Na sta konkretno mislis?

Msm ne znam sta tu ima da boli glava, office i google mape ce se koristiti i to je to. A na AMD solucija gledam i kao veci moguce upgrade kasnije, kada se budemo sirili na neke druge svere. Lagano ovde mogu da bocnem R5 2600 npr.
 
Konkretno mislim na lakšu konfiguraciju sistema, zatim kompatibilnost sa softverom i pojedinim hardverom. Još uvek su sveže rane iz prošlosti zbog AMD procesora i grafike :D

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Drugim recima nista, sto je sad relevantno:d

Na kraju je uzet ipak Pentium jer u nijednoj radnji gde je odluceno da moze da se uzme, nemaju i nece u skorije vreme nabavljati athlon.
Hvala svima na odgovorima.
 
Nazad
Vrh Dno