Šta je novo?

NOV SSD Kingston A400 480GB - Loseg Zdravlja od starta?

gordije

Slavan
Učlanjen(a)
10.10.2007
Poruke
201
Poena
319
Kupio sam nov SSD Kingston A400 480GB i sve sam podesio pre instalacije kako treba ... AHCi , Sata kabl od harda je ubacen u sata 3 na maticnoj ploci... U HD Sentinelu je sve ok 100% ali u programu Kingston SSD Manager-u je SSD Wear Indicator 99% ? Dali da ga vracam dok je pod garancijom ? Maticna ploca je GA-P67A-D3-B3,procesor i7 2600... :wall:

Nova 3.jpgSlika 4.jpg
 

Prilozi

  • NOVA.jpg
    NOVA.jpg
    551.6 KB · Pregleda: 173
Imaš stari Sentinel koji ti ne vidi koliko je TB upisano na disk, instaliraj najnoviju verziju i tu ćeš videti o čemu se radi, da li si kupio disk koji je već radio ili si ti već "napumpao" par stotina GB
 
PowerOn hours 9 sati. Jel proslo 9 RADNIH sati racunara od ubacivanja SSD?
Drugo, spare sector count 100%, sve je ok.
Sad je na 99% jer si upisao izvesnu kolicinu podataka i kad budes proveravao za 3 meseca i dalje ce biti 99%.
Ne primenjuj logiku koja za hdd sa 99% vec znaci da se nesto desava...
 
Imam isti ssd samo 240GB, sa vremena na vreme imam problem sa kocenjem sistema na par sekundi. Recimo pokusam da ugasim racunar, kliknem na start nista se ne desava i posle par sekudni proradi. Ili npr pokusam da pokrenem Chrome, kliknem vise puta, nista se ne desi... Naravno posle par sekudni se otvori.... Probao sam svez sistem Win 10 64 bit. Isto se desava ponovo...


SSD.jpg
 
Sentinel je potpuno nepouzdan za proveru zdravlja SSD-a, to je mnogo puta rečeno ovde...ne uzbuđuj se, drajv je u redu.
 
Ok.. Ali ovde i program Kingston SSD Manager kaze da je na nekih 99% ?
 
Poslednja izmena:
Nema fragmentacuje na SSD-u, samim ti ni defragmentacija ne radi ništa dobro. Svaka ćelija/transistor) je jednako dostupna.
 
OK.. Mozda i odradim low lewel format ,,,,

A sto bi to radio?

Sta je tebi tacno problem? Sto je wear level na 99% umesto 100%?

SSD se trosi, kao sapun :D, i polako ce mu opadati taj resurs cak i do 0%. Nece fizicki nestati (kao sapun), samo vremenom i upisima NAND memorija u njemu postati nestabilnija i neke celije ce postati neupotrebljive i bice realocirane na one spare lokacije (koje su tebi 100%). K
oliko znam TBW za taj model je 160TB, tako da manje vise garantuju da ce toliko istrpeti. To ne znaci da ce SSD da krepa cim krenes da upisujes prvi MB nakon 160TB nego da je to neki predvidjena kolicina u normalnoj upotrebi, a na netu mozes naci testove gde su korisnici upisali TBW x3-5 podataka pa su im drajvovi i dalje zivi.
Veca je sansa da ti rikne kontroler u njemu i pojede sve podatke nego sto ce NAND da se potrosi...

Ja ne vidim problem da bi se oko ovoga zivcirao, ti kako hoces...
 
Low level predlog je bio za korisnika sa 240GB kome se periodicno koci sistem. Imao sam takav SSD u servisu, Victoria HDD je pokazivala spore sektore, kao da je neispravan. Odradio upis nula i SSD radi brzo kao nov.
 
Sinoc proverio SSD u Victoria HDD, imao je dva spora sektora. Odradio upis nula i ponovo nov sistem. Vide nema sporih sektora i za sada nema ni periodicnog kocenja sistema. Djalf hvala jos jednom na savetu.
 
Slično kao sa HDD, loš cable/contact, prekid upisa pre nego što cache završi upis.
 
Nazad
Vrh Dno