Šta je novo?

Tiha konfiguracija

FTN

Slavan
Učlanjen(a)
05.04.2005
Poruke
413
Poena
320
Pozdrav svima! :)

Nakon dugih 11 godina došlo je vreme da i ja promenim konfiguraciju. U ovom trenutku izbor je pao na sledeće:

CPU: AMD Ryzen 7 3800X
MB: Asus TUF GAMING X570-PLUS
GFX: AMD Radeon RX 5700 XT XFX Thicc II Ultra
RAM: DDR4 16GB 3466MHz Kingston HyperX Fury Black CL16
SSD: Samsung 970 EVO Plus 1TB M.2
PSU: FSP HAMMER 600

Imam samo jednu bitnu nedoumicu - koje kućište izabrati i da li mi je potreban neki drugi kuler za procesor i da li eventualno zameniti neku komponentu za drugu?

Ne planiram da radim klokovanje bilo čega, bitno mi je samo da konfiguracija ne bude bučna - ne tražim mrtvu tišinu ali ako je moguće svesti buku na što razumniji nivo je jedini moj preduslov.

Hvala puno i pozdrav! :)
 
Na prvu loptu treba zameniti napajanje.Ako hocete tihu konfiguraciju ,a pre svega kvalitetno napajanje mozete pogledati Bitfenix formula 550w,ili nesto iz corsair "kuhinje"RMx ili slicno.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Napajanje mozes uzeti i cooler master, ja imam od 1000w i ne cuje se. Sto se tice kucista je tvoj izbor ali bitni su ti fanovi da nisu bucni. Od kucista fanovi su u vecini nista posebno.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Za sta ce ti X570 ploca i 8/16 CPU?

Osim ako nije za neki rad, nepotrebno je. Uzmi Ryzen 3600 i B450 Tomahawk Max.

Napajanje mozes Seasonic Focus GX 550/650.

SSD mozes Kingston A2000 :)

Memorija Patriot Viper Steel 3733MHz CL17 2x8GB.

Za GPU bezi od Thicc II, najlosija izvedba 5700 XT.
 
Poslednja izmena:
Naravno tu treba obratiti paznju i na fanove po kucistu,npr da idu neki noctua,isto tako i za cpu.Isto tako taj xfx nije tih,pa je mozda bolje ici na nvidia kartu sa slicnim performansama i dobrim hladjenjem.Ako mora rx onda nitro + je bolje resenje.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Pre svega hvala svima na sjajnim sugestijama :)

Na prvu loptu treba zameniti napajanje.Ako hocete tihu konfiguraciju ,a pre svega kvalitetno napajanje mozete pogledati Bitfenix formula 550w,ili nesto iz corsair "kuhinje"RMx ili slicno.
Naravno tu treba obratiti paznju i na fanove po kucistu,npr da idu neki noctua,isto tako i za cpu.Isto tako taj xfx nije tih,pa je mozda bolje ici na nvidia kartu sa slicnim performansama i dobrim hladjenjem.Ako mora rx onda nitro + je bolje resenje.
Da li Corsair opravdava gotovo duplo višu cenu u odnosu na Corsair i da li je uopšte 550W dovoljno da "vuče" ovu mašinu?

Napajanje mozes uzeti i cooler master, ja imam od 1000w i ne cuje se. Sto se tice kucista je tvoj izbor ali bitni su ti fanovi da nisu bucni. Od kucista fanovi su u vecini nista posebno.
Preporuka za neko egzaktno CM napajanje?
 
Pre svega hvala svima na sjajnim sugestijama :)


Da li Corsair opravdava gotovo duplo višu cenu u odnosu na Corsair i da li je uopšte 550W dovoljno da "vuče" ovu mašinu?


Preporuka za neko egzaktno CM napajanje?
Nisi lepo napisao pitanje corsa vs corsa.Ne razumem.550w je dovoljno.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Za sta ce ti X570 ploca i 8/16 CPU?
Osim ako nije za neki rad, nepotrebno je. Uzmi Ryzen 3600 i B450 Tomahawk Max.
Napajanje mozes Seasonic Focus GX 550/650.
SSD mozes Kingston A2000 :)
Memorija Patriot Viper Steel 3733MHz CL17 2x8GB.
Za GPU bezi od Thicc II, najlosija izvedba 5700 XT.

Iskreno - za gaming i za mirnu upotrebu narednih par godina, zato sam i birao tu ploču i CPU. Nekako sam uvek išao za nekim optimalnim rešenjem i 2 godine kasnije uvek imao računar koji polako kaska i sa brzinom i sa tehnologijama. Nadam se da ne grešim? :)

Za napajanje hvala - ova posebna "fanless" opcija koju vidim da ima deluje sjajno.
SSD je identičan, a jeftiniji, prihvatam i tu izmenu :)
Što se RAM-a tiče, gledam da je cena slična sa ovom mojom, a Patriot ima višu magistralu ali lošiji CL. Neki poseban razlog preporuke?
Što se tiče Thic II uzeo sam je zbog sjajnih rezultata na Bench testu gde je bila mnogo ispred konkurencije. Koja je onda najbolja izvedba te kartice?
 
U odnosu na bitfenix ne opravdava,u odnosu na druge ima ih svakojakih pa verovatno da,za dosta jedinica.Bitfenix ti je vrhunsko tiho napajanje,dalje ne moras ni da gledas dok ne razgrabe i ta dva modela sto su ostala.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
@FTN

Benchmark i recenzije :D

Bukvalno najlosija 5700 XT, uzasna izvedba.

Sapphire Nitro+, Sapphire Pulse, MSI Gaming X, Powercolor Red Devil, XFC Thicc III (tri, ne dva) i to je to sto mi pada na pamet od dobrih izvedba, istrazi malo, ima gomila testova (ne domacih).

Ja sam uzeo MSI Gaming X jer mi je bila optimalna kupovina (cena, dostupnost, kvalitet), ne cuje se u radu, najtisa i najhladnija 5700 XT.

Seasonic GX je top tier, mani se Coolermastera i FSP-a :)

Sto se memorije tice, pretpostavljao sam da je taj HyperX skuplji, ovo je best buy kit.

Za tvoje potrebe bih preporucio R5 3600, B450 Tomahawk Max i Arctic Freezer 34 eSports Duo. Uz 5700 XT imaces iste performanse a proci ces znacajno jeftinije.
 
Poslednja izmena:
Pre svega hvala svima na sjajnim sugestijama :)


Da li Corsair opravdava gotovo duplo višu cenu u odnosu na Corsair i da li je uopšte 550W dovoljno da "vuče" ovu mašinu?


Preporuka za neko egzaktno CM napajanje?
Od cooler mastera V750 modularno

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Cooler Master MWE Gold, ako ćemo egzaktno. Samo pazi, ima dve verzije, s modularnim i nemodularnim kablovima. U rangu je sa Seasonic Focus GX.

I V serija od CM-a je dobra, ali pitanje je da li je ima i po kojoj ceni...
 
Cooler Master MWE Gold, ako ćemo egzaktno. Samo pazi, ima dve verzije, s modularnim i nemodularnim kablovima. U rangu je sa Seasonic Focus GX.

I V serija od CM-a je dobra, ali pitanje je da li je ima i po kojoj ceni...
Kod nas je oko 190€, dok kod komsija Madjara 140€. Mene je sluzilo odlicno, prodao sam ga kad sam sastavljao novu konfiguraciju pa sam iz ludosti uzeo bez potrebe V1000 zato sto je sve bilo novo pa neka bude i napajanje. Kod mene se nije culo da radi ni 750 ni 1000.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
@FTN

Benchmark i recenzije :D

Bukvalno najlosija 5700 XT, uzasna izvedba.

Sapphire Nitro+, Sapphire Pulse, MSI Gaming X, Powercolor Red Devil, XFC Thicc III (tri, ne dva) i to je to sto mi pada na pamet od dobrih izvedba, istrazi malo, ima gomila testova (ne domacih).

Ja sam uzeo MSI Gaming X jer mi je bila optimalna kupovina (cena, dostupnost, kvalitet), ne cuje se u radu, najtisa i najhladnija 5700 XT.

Seasonic GX je top tier, mani se Coolermastera i FSP-a :)

Sto se memorije tice, pretpostavljao sam da je taj HyperX skuplji, ovo je best buy kit.

Za tvoje potrebe bih preporucio R5 3600, B450 Tomahawk Max i Arctic Freezer 34 eSports Duo. Uz 5700 XT imaces iste performanse a proci ces znacajno jeftinije.

Odlično. Hvala puno :)

Pošto vidim da su manje više sve u sličnom rangu od 460-550 EUR koja je onda najpreporučljivija pošto vidim da Saphire nema u domaćim radnjama, a treba mi neka koju mogu da kupim u radnji?
 
Nazad
Vrh Dno