Šta je novo?

Upravljanje laptopom preko tableta??

Milan$

Cenjen
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruke
22
Poena
154
Pozdrav svima...Potrebno mi je zbog posla da povezem lap top i tablet, tako da preko tableta upravljam lap topom, tj, da na tabletu imam kompletnu sliku sa ekrana lap topa, i da kontrolisem sve preko tableta, bukvalno da samo upalim lap top, a posle se povezem na njega preko tableta i sve obavljam preko tableta, dok lap top stoji u cosku..E sad, u kucnim uslovima sam to uspeo vrlo lako uz pomoc aplikacije VNC Viewer, i programcica za lap top VNC server, sve radi prilicno glatko, tecno, bez seckanja, a tablet i laptop medjusobno komuniciaju preko Wi fi sa mog kucnog modema/rutera, koristim mtsov box 3 za net i njihov ruter..Cak nije ni neophodno da ima interneta na njemu, samo je bitno da radi wifi i to je to, sve sljaka odlicno...E sad s obzirom da mi to treba da stalno nosim sa mnom, i da to sve isto tako funkcionise van kucnih uslova, kupio bih jedan ruter da nosim sa sobom, da lap top i tablet preko njega komuniciraju...ALI bih tako rado izbegao da nosim ruter sa adapterom i antenama, nego sam gledao neke mini rutere po netu, ali nisam siguran da li to moze da mi zavrsi posao kao i moj kucni ruter pa rekoh bolje da pitam, pre nego kupim jedan takav...Nesto sam pretrazivao po netu pa prvo na sta sam naleteo je Xiaomi Mini WiFi USB Bežični Ruter, znaci izgleda kao mala usb memorija, bocne se u usb racunara koji ima net, i posle on odatle salje wi fi signal koji drugi uredjaji hvataju kao wifi i to je to...Samo sto opet kazem za moje potrebe nije potreban internet, samo mreza preko koje lap top i tablet komunicciraju i to je to..Moze li ova mala spravica da mi odradi to? Takodje sad ima po oglasima dosta ovih Wi FI repetera, koji ujedno mogu biti i mini ruteri, acces point, wi fi hot spoti sl., ali sam opet u nedoumici da li ce mi to zavrsiti posao, pa ako moze neko iskusniji da pojasni..Elem, sam lap top i tablet bi se nalazili na razdaljini od najvise 4-5 metara, tako da nije neka velika razdaljina i ne bi trebalo biti problema oko signala..Hvala unapred na odgovoru i pozdrav
 
Uključi na jednom od ta dva uređaja deljenje WiFi konekcije i tako ih poveži.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
probao, na tabletu..ali se nista ne desava...ukljuccim hot stop na tabletu i deljenje wi fi konekccije, lap top se poveze na tabletov hot spot, ali tablet nece da se poveze sa laptopom preko aplikacije vnc viewer...jel radim nesto pogresno?
 
probao opet, ukljucio na lap top-u mobile hotspot i povezali se i sljaka odlicno..ali me zanima zasto nece da radi kad ukljucim na tabletu hot spot i deljenj putem wifi, i laptop se nakacci na tablet, ali nece da se povvezu posle putem ove aplikacije vnc vviewer...jel ima neka zackoljica?? to sve isto samo obrnuto, kad je hot spot ukljucen na laptopu, a na njega se nakaci tablet, radi svve bez problema, i povezu se preko ovve aplikacije, ali ovako obrnuto nece..zasto?
 
Probaj neku drugu aplikaciju, npr. Microsoft Remote Desktop.
 
Ako tablet ima sim

1) Upali na tablet hotspot
2) zakači laptop na hotspot tableta
3) skini aplikaciju AnyDesk na tablet i na laptop
4) zakači se na laptop...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Možeš da nosiš neki manji wifi router. Ako treba net onda GSM router, ako ne običan router. Upalis u struju, uređaji se povežu, dobiju statičke adrese i vozi. I sve radi kao kod kuće.

Verujem da bi ti i MTSov gsm modem/router koji daju završio posao.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
ne treba mi net, samo mi treba da povezem lap top i tablet, i zato sam hteo sto manji moguci ruter..zato sam pitao da li bi ovaj xiaomi zavrsio posao
 
Bilo koji router koji možeš da poneses bi trebalo da može da.pokrije par metara u prostoriji. Ne znam kakav je taj Xiaomi.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Kod:
https://airmore.com/help/android/connect-android-to-pc.html
 
Ja sam ovo radio tako sto sam na laptopu instalirao Connectify koji pravi wifi hotspot za koji ti ne treba net, onda instaliras Splashtop na laptopu i na telefonu, povezes se na hotspot tabletom i kad pokrenes splashtop na tabletu mozes da radis sta god hoces sa njega.

Free je za lokalnu mrezu, ako nisi kuci onda se placa.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Odaberi jedan od sledeća 2 rutera.
Mogu se naći veoma jeftino u domaćoj maloprodaji.
Rešiće ti problem.
1.
TP-LINK Nano Ruter TL-WR802N Wireless, 802.11 n, do 300Mbps, 2.4 GHz
2.
LANBERG Ruter RO-030FE Wireless, 802.11 n, do 300Mbps, 2.4 GHz
 
probao opet, ukljucio na lap top-u mobile hotspot i povezali se i sljaka odlicno..ali me zanima zasto nece da radi kad ukljucim na tabletu hot spot i deljenj putem wifi, i laptop se nakacci na tablet, ali nece da se povvezu posle putem ove aplikacije vnc vviewer...jel ima neka zackoljica?? to sve isto samo obrnuto, kad je hot spot ukljucen na laptopu, a na njega se nakaci tablet, radi svve bez problema, i povezu se preko ovve aplikacije, ali ovako obrnuto nece..zasto?

Da nisi stavio "public internet" na laptopu kad te pitao prvi put kad se zakacio na tablet hotspot? Ako jesi windows firewall te blokira.
 
Nazad
Vrh Dno