Šta je novo?

Koji sa boljom kamerom od pocophona?

megas

Slavan
Učlanjen(a)
09.03.2008
Poruke
324
Poena
320
Pozdrav,malo duze od 3 godine sam koristio note 3. I resio sam da uzmem drugi telefon i uzeo sam Xiaomi pocophone f1 sa 128gb/6gb/845 itd znate vec.Eto vec godinu dana ga koristim i zaista nemam zamerke jer je brz ne baguje i sve radi vrhunski brzo.E sad ja sam se poceo baviti u slobodno vreme i sa youtube pa koristim telefon za snimanje.Jedino sto poco nema wide slika je ok i na njemu sa 2 kamere.U dogledno vreme bi trebali da se stvore uslovi ap bih uzeo nesto slicno ovome ali sa boljom kamerom od ove(ne mogu svuda da nosim aparat razmisljao sam i o tome).Cenovni rang 200e-300e moze i polovno .Malo bolji je bar u kameri i xiaomi redmi note 8 pro .E sada mog i ja da uporedim sa neta podatke,ali ako neko ima iskustva da je video kako neki radi,npr video sam kod druga s10+ i bilo je dovoljno 1 sekunda da vidim da ima dosta bolju kameru ali je preskup za mene.Pucajte sa predlozima...I hvala unapred.
 
Pod kamerom se podrazumeva video ili slikanje? Slike sa poco bi trebale biti u rangu sa s10+ (uz gcam naravno). A za video takodje postoji resenje: mcpro24fps - gde moze da se gasi sharp i denoise, bitrate da se dize u nebesa, manual curve, neobradjen zvuk u wav i td.
https://yadi.sk/d/75TcARv3iYUkhw zip, lozinka 1111, unutra 2 ver: 022 nesto starija ali ima Eng, 023 novija ali samo na Ruskom
p.s. ako budes hteo jos bolji kvalitet javi u pp- dacu ti zadnju test ver, na kojoj poco ume da snima pravi 10bit video
 
Poslednja izmena:
Hvala skinuo otpakovao pa cu je istestirati.Iskreno koristio sam prednju kameru jer na slepo lako se pobegne iz kadra.Sada poco daje i 4k 60fps ali sa ogranicenim vremenom pa koristim fhd 60fps moze koliko hoces da snima.Ima 128gb prostora.Juce sam konacno nasao verziju gde moze preko wifi da koristim tablet kao extended monitor tj da kopira sliku na tabletu od poco,preko wifi ali bez interneta i da nema veliki lag da radi brzo.Tako da mi je i to dosta pomoglo ali definitivno cu isprobati ovo sto si postavio.Hvala jos jednom,
 
Pređi sa Poco na Mi 8. Bolja je kamera, pogotovo noću, video osetno bolji. Plus dobiješ Amoled i OIS. Jedino izgubiš 10-15% na autonomiji i 3.5mm port.
Ako treba wide kamera onda ne znam, Mi 9/9T nema OIS tako da ja to ne bih pazario.
Ja imam Mi 8, devojka Poco pa sam upoređivao dosta. Upoređivao sam i Mi 8 Gcam sa S10+ stock kamerom, S10+ ne može da prođe Mi 8 sa Gcam, pogotovo noću. O prednjoj kameri da ne pričam.
 
ja bih za yt išao na kameru pre nego na fon...i ajfon je miljama daleko od bilo čega poluozbiljnog a ostali su miljama daleko od ajfona po pitanju videa.danas se dobar kvalitet na yt čak i podrazumeva.
 
Ois je dobar ako se snima na terenu u pokretu. Ois dodatno greje senzor i daje vise suma zbog toga. Za youtube/staticno snimanje (kada je telefon fiksiran ili se koristi steadicam) - bolje je bez ois. Poco uz mcpro24fps (moze da prodje i flimic pro, ali je skuplji i losiji) lepu sliku daje, ne verujem da je iphone bolji (cak uz filmic pro), imx363 je solidan senzor.
Snimanje video na gcam je skroz amatersko, slika (a i zvuk) ni blizu nije onoj kakva moze biti.
 
Poslednja izmena:
Stock kamera snima sasvim korektan video. Ja sam npr zadovoljan sa kvalitetom na Mi 8. Čak mi je i prednja totalno ok za snimanje.
Gcam stvarno pravi očajne snimke. Ne znam kako je sa novijim verzijama za Android 10.
Ne znam kakve snimke pravi Redmi Note 8 Pro, tu sam samo proveravao slikanje jer snimanje koristim par puta godišnje pa mi je nebitno.
Ako je bitno da su slike malo bolje danju, a malo više noću dobiće to sa Mi 8 bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno