Šta je novo?

konfiguracija do 30.000

darko789

Poštovan
Učlanjen(a)
24.09.2016
Poruke
38
Poena
59
Pozdrav
uzeo bih nov racunar,koji bih koristio iskljucivo za net,filmove,youtube i tako te stvari,nista igrice.Sta mi je bolje ,uzeti gotovu konfiguraciju ili sastavljati.
Ako ima neko neki predlog slobodno nek mi napise,verujem u vas;)
Hvala svima na pomoci
 
Ovo je minimum za neke savremene potrebe. Moze se zameniti cpu za jaci (2200g/3200g - vise zbog jaceg cpu dela ako bude susreta sa 4k 60fps video bez hw decode, a ako se ganja iskljucivo fhd - nema potrebe) i to je to, po zelji moze kuciste posebno + neko kvalitetnije/tise napajanje (ako je u planu neki buduci upgrade do jace masine, ali iskreno i kasnije je moguce dokupiti napajanje po potrebi)
Platforma je pogodna za kasniju nadogradnju po zelji.
racunar.png
 
Poslednja izmena:
Teško će i windows da radi sa 4GB memorije, mora bar 8GB u 2x4GB konfiguraciji
 
Ovo je minimum za neke savremene potrebe. Moze se zameniti cpu za jaci (2200g/3200g - vise zbog jaceg cpu dela ako bude susreta sa 4k 60fps video bez hw decode, a ako se ganja iskljucivo fhd - nema potrebe) i to je to, po zelji moze kuciste posebno + neko kvalitetnije/tise napajanje (ako je u planu neki buduci upgrade do jace masine, ali iskreno i kasnije je moguce dokupiti napajanje po potrebi)
Platforma je pogodna za kasniju nadogradnju po zelji.
Pogledajte prilog 279881

Sa kog sajta su ove cene?
 
Pozdrav
uzeo bih nov racunar,koji bih koristio iskljucivo za net,filmove,youtube i tako te stvari,nista igrice.Sta mi je bolje ,uzeti gotovu konfiguraciju ili sastavljati.
Ako ima neko neki predlog slobodno nek mi napise,verujem u vas;)
Hvala svima na pomoci

Za te pare i za tu namenu mozes uzeti odlican polovan brand name racunar (HP, Lenovo, Fujitsu...), sa I5 procesorom 4-te generacije i 8GB DDR3 RAM-a, mnogo bolji i pouzdaniji od ove preporucene konfiguracije, za maksimalno 150 EUR. Za oko 200 EUR vec mozes da uzmes i I5 6-te generacije sa 8GB DDR4 RAM-a.....U obe varijante racunaj na SSD 250GB i u tim masinama imas uglavnom Samsung 850 EVO.
Pogledaj malo, pa razmisli.....
 
Poslednja izmena:
Zaista ne znam, moraces sam da proveris....... Ako zelis nesto da kupis moras pratiti oglase, jer dobre ponude brzo odu.....logicno.
 
Poslednja izmena:
Ploca je Boistar A320 MH ver6.6, memorija radi na 2133MHz, a SSD je Gigabyte.


Te konfiguracije kod nas uglavnom treba izbegavati , jer se u njih u 99% slucajeva trpaju komponente losih performansi.

Neshvatljivo je uz 3400G staviti verovatno samo jedan modul od 8GB i to onaj najlosijih performansi ( 2133 MHz )

Trenutna cena tih komponenti u prodavnicama je 35.000 , u kombinaciji sa "madjarima" oko 31.000
 
Sve je to i vise nego dovoljno da pokrije sve zahteve kreatora teme. Sa takvom cenom konfa je bombona za ono sta nudi (nekada je samo i7 4770 kostao skuplje od cele konfe).
 
Skoro sam i ja uzeo gotovu konfiguraciju pa joj ništa ne fali i jeftinije me izašla nego u šverc komercu.
Krenuo sam i ja da sam sklapam po komponentama i po oglasima (da ne pričam) pa me uvek ispadne skuplje nego gotova sa 3 godine garancije.
Ako je ternutna cena tih komponenti 35.000 a u švercu 31.000, kako je pogrešio ako je platio 29500??? Ne razumem poentu loše kupovine.
Može da doda još 8GB rama i kasnije jedan ssd ili hdd i miran je.
 
Pa dobro, tu se slažem ali za ozbiljinju namenu. Njegovi zahtevi u prvom postu su sa ovim ispunjeni 200%.
Memorija je malo kilavija nego što bi trebalo ali ima je sasvim dovoljno, ploča nije šampionska ali radi ... Uglavnom, sve mu je upasovano.
Može prilično jeftino vremenom da nadogradi/izmeni ako zatreba.

Zaboravio si da i svaki kupac ima svoje potrebe i budžet, ne kupuju svi auto za trafiku na čošku :)
 
Hoce meni neko od guru objasniti kako i koliko 1 modul od 8gb na 2133MHz ogranicava performanse ryzen 3400g u youtube, filmovima i obicnom browsing'u? Covek je uzeo dobru novu masinu za svoje potrebe po dobroj ceni i narednih 5 godina je sigurno miran - dovoljno je samo jos 8gb dodati kad zatreba.
 
Hoce meni neko od guru objasniti kako i koliko 1 modul od 8gb na 2133MHz ogranicava performanse ryzen 3400g u youtube, filmovima i obicnom browsing'u? Covek je uzeo dobru novu masinu za svoje potrebe po dobroj ceni i narednih 5 godina je sigurno miran - dovoljno je samo jos 8gb dodati kad zatreba.

Opusti se. Sta se nerviras. Svi znaju samo da preporuce 2x8gb 4000Mhz, ryzen 3950, neka Bazuka ili Tomahawk ploca klasika, e to sto pusta filmove.. UHH!!! :D
 
Imam slicnu situaciju kao autor teme, s tim da je budzet jos vise ogranicen. Potrebno je da u 26000 rsd uklopim konfiguraciju za multimediju, surfovanje i casual gaming (uglavnom starijih naslova).
Nazalost nista polovno ne dolazi u obzir, a idealno bi bilo da sve moze da se uzme u domacim prodavnicama.

Ja sam sastavio sledecu konfiguraciju:

2020-03-08 19_34_08-Kućišta _ Kuciste MS Industrial FIGHTER 500W _ Emmi online shop, prodaja_ .png

Ovome sa slike bih jos pridodao Ryzen 2200G (koji kosta oko 10500 rsd) i to se uklapa skoro u dinar u navedeni budzet.

Ono sto me zanima su sledece stvari:
1) Da li ima smisla uzeti Asus AM4 Prime A320M-K u odnosu na plocu sa slike? Da li postoji neka bitna razlika izmedju istih osim sto Asus ima M.2 slot koji u ovoj situaciji nije preterano bitan.
2) Da li je SSD SATA3 256GB BioStar S120 nesto znacajno bolja kupovina od ovog SSD-a sa slike uzimajuci u obzir da je kapacitet od 240G sasvim dovoljan?

U ovu konfiguraciju ce se za nekih 1-2 godine ubosti GTX 1060 6GB, jos 8GB rama, i solidno napajanje (sve ce biti prebaceno iz drugog racunara koji ce u tom nekom periodu da bude apgrejdovan).

Da li je ovo ok varijanta s obzirom na veoma ogranicen budzet?
 
Naravno, napisao sam da ce prilikom ubacivanja graficke biti ubaceno i napajanje (600W EVGA Bronze, iz istog racunara gde je bila i 1060).
To MS napajanje je forsirana varijanta zbog budzeta i bice korisceno samo dok racunar u sebi ima samo APU. Toliko valjda moze da izgura.
Ne vidim drugo resenje a da se ne probije budzet. Kada si ogranicen sa 30 evra za kuciste + napajanje nema se bas mnogo izbora :)
 
Nazad
Vrh Dno