Šta je novo?

DDR3 ram za laptop

jajajaja

Poštovan
Učlanjen(a)
03.03.2018
Poruke
61
Poena
60
Pozdrav! Može pomoć oko izbora RAM memorije za laptop, trenutno imam 2x2gb a gledao sam da uzmem 2x8gb mada možda bude dovoljno i 2x4gb... Koristiće se za faks, od zahtevnijih programa recimo android studio...
Uzeo bih polovno, ali ne znam koliko su pouzdani sa KP, i koje modele da tražim...

U pitanju je HP Elitebook 820, i5-5300u
 
uzmi komotno najjeftinije 2x8gb polovno u tvom lokalu,dakle odeš kod čoveka,ubacite,upalite,vidiš da je sve okej i mirne duše možeš da ideš kući.eventualno da čekiraš starost naloga i ocene.

ram ili radi ili ne radi u 99,9999 posto slučajeva,baš treba da se potrudiš da nađeš kljakav koji napola radi i to za laptop.
 
Tako sam i razmišljao...
Reci mi samo još, koja je razlika između DDR3 i DDR3L? I treba li obraćati pažnju na voltažu, pošto vidim da naglase koja je tačno (1.5V/1.3V)?
 
Laptop koji koristi DDR3 moze da koristi i DDR3L i mogu da se upare DDR3+DDR3L a laptop koji koristi DDR3L ne moze da koristi DDR3.
L radi na manjoj voltazi.
 
Može i laptop koji traži DDR3-L da radi i sa običnom DDR3 memorijom, konkretno kod mene je HP Elitebook 840 radio normalno sa 2x4 GB memorije, jedino pri paljenju je izbacivao obaveštenje da memorija nije odgovarajuća i sa ENTER se nastavljalo dalje. Nije bilo nikakve razlike u radu.

OnePlus 6T via TT
 
Ja sam na mom koristio 4GB DDR3 + 8GB DDR3L, i to je sve radilo kako treba bez ikakvih upozorenja i anomalija, kasnije sam je zamenio za DDR3. Tada kad sam se raspitivao o tome receno mi je bas tako, da DDR3L ne moze da se upari sa DDR3. Znaci radi.
 
Pošto vidim da je baš slaba ponuda za 2x8gb za NS, i ako ih ima su preskupi...
Da li bih smeo da uzmem 8gb pa upariti 2+8 (i čekati da se nađe u ponudi još jedan od 8 pa praviti 2x8) ili ići na 2x4?
 
neće ništa da mu bude od 2+8gb ali bolje odjednom da završiš,vidi da nema neko proveren (starost naloga,ocene) da prodaje 2x8gb pa po ceni 500nak din više sve da te ispadne.
 
Uzeo 1x8gb.. Hvala svima na savetima!

Jedino sto ipak nisam zadovoljan kako radi 2+8, iz nekog razloga mu treba osetno vise vremena da podigne sistem, a imam ssd... Tako da cu za sad ostati samo na 8gb, sa 8 radi odlicno
 
Nazad
Vrh Dno