Šta je novo?

Problem sa racunarom...

CaptainCrash

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,101
Poena
275
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Moze mala pomoc?
Nisam do sada imao AMD grafike pa imam jedan problem, doduse vise problema :)
Da krenemo redom....
1) graficka je RX 580 8GB DDR5, isao sam na sajt i skinuo kao neke zadnje drajvere ali mi je instalirano AMD Radeon softver i sad mi se desava da pocrni ekran i ne mogu nista da uradim, kada sam kliknuo(desni klik, pa levi na taj softver, isto se desilo), sada cu da idem na uninstal da probam da obrisem pa bih zamolio korisnike AMD da mi proslede link sa najboljim drajverima za ovu grafiku.
2)Imam i5 2xxx procesor i kuler FREEZER TREME, ogroman zamenski, namesten i postavljen lepo, zamenjena term. pasta i kada se upali racunar temp. je 30-35c medjutim, kada se otcori Chrome, upali Speecy, radi torent klijent u pozadini temperatura dodje do 56-60c(primetio sam da su kablovi sacuvaj Boze sprovodjeni, zastelovani itd... mnogo mi je komplikovano da sada sve raskacinjem i skidam i namestam iz pocetka. Pitam se, ako je ta temperatura sada, kolika ce da bude u gamingu? Koliko je pametno ostaviti tako zbog temperature za sada za nekih mesec dva? Ukokiko bi doslo do provlema sa procesorom, moze li on jos nesto da povice sa sobom, da rikne ako bi se to desilo?
Sta uraditi vezano za temperaturu, imam 4 kulera po kucostima koji uvlace i izvlace vazduh, sve je ocisceno i sredjeno, pitam se da nije peoblem do tog kulera ili je mozda procesor "sjeban"?
3)Koji directX da instaliram zbog igara novijih? Imam WIN10 Novembarsko izdanje.
Ovo sam imao instalirano i upravo izbrisao...

https://ibb.co/NypMSRy

Znam da je najbolje manuelno ave skidati i instalirati ali da li postoji neki program koji ne instalira nepotrebna njesra, koji prepoznaje sta je sve potrebno i instalira automatski, da je bas dobar? Ja sam imao par puta slucaj da nabavim tako nesto ali mi jos gomilu smeca instalira. Ovde. mislim ore svega na one osnovne stvari i drajvere.
Koju igru predlazete kako bi testirao maximum sa grafikom i kako bi proverio kako radi, neku noviju zahtevniju?
 
Poslednja izmena:
za temperaturu procesora brines? nema tu brige. samo nemoj da ide preko 80c. kad vec imas taj kuler veliki ne bi ni trebao da ide u 80c. pazi nemoj da ima neki izvor toplote blizu racunara. na kraju krajeva,kuler uvek moze lose da se namesti,ali to moras sam proveriti....
 
Taj softver i treba da skines koji si obrisao.Neznam sta ti se desava nakon istalacije,nije iskljuceno ni da grafika ima problema nekih.Da li je nova ili polovna kupljena?
 
Polovna naravno... skinuo sam ponovo taj softvwr. i uspeo da instaliram normalno se ponasa, videcu sad kroz par igara kad skinem.
 
za temperaturu procesora brines? nema tu brige. samo nemoj da ide preko 80c. kad vec imas taj kuler veliki ne bi ni trebao da ide u 80c. pazi nemoj da ima neki izvor toplote blizu racunara. na kraju krajeva,kuler uvek moze lose da se namesti,ali to moras sam proveriti....

A sta bi se desilo iznad 80c,sta ako u igrama doatigne tu temp?? Moze li on zeznuti plocu, bilo koju drugu komponentu?
Karticu prepoznaje Speecy, vidi se temperatura od 35c...samo mi nije jasno zasto kada sam juce pokusao GTA San Andreas i danas MK XL, nakon instalacije i svega, pojavi se logo, ekran sve lepo ispisano i nakon toga crn ekran, nista se ne moze, ni na tastaturi ni na misa... win dugme ne reaguje, ne moze da se vrati iz igre i stoji tako crno...
U stanju mirovanja na grafickoj se ne vrti ni jedan kuler :trust:

Za GTA sam citao na netu, kazu jer je u pitanju kao WIN10 itd...da mnogi imaju taj problem, navodno kao do directX.. e sad, ovde sam proverio pise directX12 da ima(verovatno uz WIN10) instaliran, ok za GTA starija je mozda igra ali zasto se isto desilo sa MK XL!?
 
Poslednja izmena:
Evo opet ista situacija, instalirao ALL IN ONE onaj Visual C++, Java... najnoviji drajveri, pokrenuo Civilizatio VI, intro VRH, SVE NA HIGH, bez kocenja i seckanja... pokrenuo kampanju i pise LOADING PLEASE WAIT... sacekao par minuta i zvuk isao sve super... i pocrni ekran i evo sad ni makac, samo da restartujem!
Windows 10...

----------------------------
CoolerMaster 650w napajanje... sreca pa sam bio u sobi, poceo je da se topi kabal koji napaja grafiku, kao sto sam rekao sve je bilo zbudzeno naopako. Sta da radim? Ovako svakako ne smem da ga upalim ponovo, da li je graficka u pitanju ili napajanje? Molim za savet sto pre...
 
Poslednja izmena:
CoolerMaster 650w napajanje... sreca pa sam bio u sobi, poceo je da se topi kabal koji napaja grafiku, kao sto sam rekao sve je bilo zbudzeno naopako. Sta da radim? Ovako svakako ne smem da ga upalim ponovo, da li je graficka u pitanju ili napajanje? Molim za savet sto pre...

Izvadi graficku iz racunara pa probaj na integrisanu graficku, ako je ima na ploci.

I ako se topi kabl od napajanja, baci to napajanje u djubre.
 
Izgleda da je spojeno adapterom tj molexom :smash: Zasto je to uradjeno pitaj boga,kad to napajanje mora da ima 6+2pin
 
Zato sto je verovatno to napajanje modularno, a fale 6pin/8pin kablovi za graficke.
 
ovo mi vise vuce na napajanje meni se primer cak monitor udjem u igricu pali se gasi se izadjem dobro udjem opet isti djavo zatim promenio napajanje i ok ;/
 
Nazad
Vrh Dno