Šta je novo?

Kako kupiti Tether

Ako je neko blizu cukarice i ako je sitan rudar i sl - pa prodaje sitne kolicine kripta ECD-u (a radije bi kesh na ruke nego preko racuna od ECD) ja bih kupio nesto pre svega usdt (ili btc). usdt jer nema veze koji je kurs. samim tim kupovina nije nista hitno, da moram odmah da kupim :). sad bih uzeo za mozda jedno 500-600e a posle bih mesecno uzimao nesto sitno tipa 100-200e. verovatno svaki mesec.

pa sitni rudari kome ovo nije cimanje nek se jave na PM.
 
ps. a da dodam po temi..kad kripto debele krene da pada tada skoro da ne mozete naci nekog da prodaje. tada ne gine neki servis. Tako da jelogicno kad je bio ogroman pad kripta zbog pandemije, berze,etc...da tad nije bilo lako naci prodavci. kad je cena stabilna, blago raste i sl. tad ima vise sitnih prodavaca. to je neko moje iskustvo. eto i ja sam bio sitan prodavac, a sad sam sitan kupac. pa znam pomalo :D
 
ps. a da dodam po temi..kad kripto debele krene da pada tada skoro da ne mozete naci nekog da prodaje. tada ne gine neki servis. Tako da jelogicno kad je bio ogroman pad kripta zbog pandemije, berze,etc...da tad nije bilo lako naci prodavci. kad je cena stabilna, blago raste i sl. tad ima vise sitnih prodavaca. to je neko moje iskustvo. eto i ja sam bio sitan prodavac, a sad sam sitan kupac. pa znam pomalo :D

imas dm
 
Ja bih tokom leta kupio 1-2k tethera. Moze i u manjim kolicinama. Saljite DM, da ne placamo menjacnicama fee bzvz :)
 
Ja bih tokom leta kupio 1-2k tethera. Moze i u manjim kolicinama. Saljite DM, da ne placamo menjacnicama fee bzvz :)

poslao sam vam privatnu poruku.

Molio bih da me ne kontaktiraju osobe koje bi preko ovog foruma da zamene valute ali tako sto bi da naplate proviziju .

Dakle nekoliko me clanova kontaktiralo ali bi oni proviziju da uzmu jer kao eto oni su " biznismeni "
Tako da sam ja juce promenio u zvanicnoj menacnici i platio proviziju i mogao sam nekom clanu da prodam USDT bez provizije ali princip je princip .
Dakle ko hoce proviziju da naplati otvori firmu zaposli radnike , placa porez i naplacuje proviziju . :) Neki clanovi ce se prepoznati .

Ovako za mene u direktnom kontaktu sa drugim clanovima samo bez provizija ili nikako :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam resio oko kupovine sada a i za ubuduce pa mi vise ne treba.hvala svima na ponudama
 
poslao sam vam privatnu poruku.

Molio bih da me ne kontaktiraju osobe koje bi preko ovog foruma da zamene valute ali tako sto bi da naplate proviziju .

Dakle nekoliko me clanova kontaktiralo ali bi oni proviziju da uzmu jer kao eto oni su " biznismeni "
Tako da sam ja juce promenio u zvanicnoj menacnici i platio proviziju i mogao sam nekom clanu da prodam USDT bez provizije ali princip je princip .
Dakle ko hoce proviziju da naplati otvori firmu zaposli radnike , placa porez i naplacuje proviziju . :) Neki clanovi ce se prepoznati .

Ovako za mene u direktnom kontaktu sa drugim clanovima samo bez provizija ili nikako :)

bravo... nadam se da si otvorio firmu za pravljenje kripta, zaposlio radnike i platio porez na taj zaradjeni usdt/btc i na priliv novca ;)
 
bravo... nadam se da si otvorio firmu za pravljenje kripta, zaposlio radnike i platio porez na taj zaradjeni usdt/btc i na priliv novca ;)

Izvodi iz zakona

- Obveznici godišnjeg poreza na dohodak građana za 2019. godinu su sva fizička lica koja su ostvarila dohodak veći od 2.729.304,00
Poreske stope:

10% – deo dohotka do 5.458.608 dinara i
15% – deo dohotka preko 5.458.608 dinara.

Dakle kolega postoji vise nacina da se posluje legalno u radu sa kripto valutama . Kripto valute se svugde u svetu pa samim tim i u Srbiji smatraju KAPITALOM ne novcem .

Dakle ako ja posedujem neki kapital i njegova cena poraste ja nisam napravio prekrsaj time sto sam ga zamenio za novac .
Drugo ako ja sa svojim legalno stecenim kapitalom bilo da je to u okviru firme ili kao fizicko lice kupim neku opremu i sa njom dodjem do nekog kapitala , kao sto su kripto novcici , a onda njih zamenim za novac , ponovo nisam napravio neki zakonski prekrsaj .

Tako da cu vam javno ovde ponoviti posto vidim da ste se i vi nasli i " prepoznali " Ja vama ili nekom drugom clanu foruma necu placati proviziju koju pokusavate da naplatite kod bilo prodaje ili kupovine tether-a ili nekog drugog kripto novca .

Smatram da to nije cak ni moralno na nekom forumu da clanovi jedan od drugog to pokusavaju da naplate , Tako da ako budem placao proviziju platicu je u menjacnicama koje su registrovane i sve dok su registrovane recimo da su legalne .

Ako budem imao za prodaju ili kupovinu neki kripto novac prodacu ili kupiti od clanova foruma iskljucivo bez provizije .

Nadam se da ste zadovoljni odgovorom i da ce i drugi clanovi foruma isto tako postupiti .

Jer moje vidjenje nekog foruma i grupe je da ljudi jedan drugome pomazu i dele iskustva a ne da pokusavaju da materijalno profitiraju na tudjoj steti .
 
Poslednja izmena:
pa vidis da nisi nikako mogao da prifitiras prodavajuci na forumu i izbegnes proviziju. Ja sam ti odgovorio jer lupas nonsense, a ostale sa tvojih verovatno 100,200e ne zanimas pa su verovatno i preskocili tvoj post. Niko te ne bije po usima da ti nekome prodas

a samim tim,a i na ecd pise

Ukoliko ste zaradili bitkoine kao rezultat nekog posla koji ste obavljali, u tom slucaju ste dužni da po prijemu bitkoina platite porez. Ukoliko ste bitkoin stekli rudarenjem ili kupovinom, u tim slučajevima ste u obavezi da platite porez prilikom prodaje.

posto vidim da pises nesto o cemu ne razumes da ti objasnim. Svaka firma kada proda svoju robu duzna je da plati porez. Samim tim ti si duzan prilikom prodaje da platis porez. Probaj da prodas kripto u americi ili evropi negde pa vidi da li neces platiti porez. Drugo ti si duzan da opravdas svaki priliv novca na racun, ako nemas ugovor sa menjacnicom koja ti uplacuje pare i samim tim ne placas porez ti svesno krsis zakon. Porez na dohodak je druga stvar koju treba dodatno platiti ukoliko predjes odredjeni iznos. Dakle isto sto si ti kao neki tamo dr mr bizmismen koji hoce da prodaje svoju robu i da ne plati porez i time dodatno zaradi, tako isto i onaj koji otkupljuje od tebe bilo da naplacuje 10 ili 20% njegova je stvar.

Tako da batali da glumis nekog moralistu kada samo hoces da prevaris nekog da kupi kripto od tebe bez provizije koji moze sutra na nulu kako bi ti dodatno zaradio i izbegao provizije. Pricas o nekim firmama, a sam ne znas ni sta si hteo da kazes niti imas firmu. Dakle manje zakona krsi onaj koji kupuje pa makar i sa provizijom jer je njegova stvar koliko ce to platiti (kao kad se cenjkas na buvljaku), nego ti koji prodajes maglu i nesto sto nijedna drzava nije priznala, a ne placas porez. Jedan clan ovde je napisao mozda ces ga prepoznati

e pa kolege , sad kad je kripto u patosu vi biste da kupite , kad ode u nebesa vi biste da prodate bez provizije .
Kazem vam ovo jer sam u nekom momentu imao oglase da kupujem i prodajem kripto .
Jednostavno to tako ne ide .

Dakle ti drzi i dalje svoj princip i prodaj tih 100-200-10000e(kad bi bilo) na menjacnici i plati proviziju 5-6-10% jer u 99% slucajeva samo prodajes (sam sebi skaces u stomak tom izjavom), a ovi drugi ce se nekako snaci ;) Veruj mi nikoga od "bizmismena" neces ostetiti time sto ces tih tvojih 100,200e prodavati na menjacnici :d Ili budi moralan pa nemoj ni menjacnicama placati proviziju nego cekaj da se neko javi da ti otkupi bez provizije. Struju plati u usdt.

Posto si se prepoznao evo da ti javno odgovorim, apsolutno necu od tebe ili nekog drugog kupovati maglu bez provizije, kada budes otvorio firmu za prodaju kripta onda cemo videti. Evo ti jedan hint, otvori firmu, zaposli radnike, placaj porez i naplacuj proviziju sam sebi, time ces dodatno zaraditi ;) Nemoj da se brines za ostale clanove foruma, svako radi onako kako mu odgovara i to bez tebe funkcionise fino, dok je tebi pisanje na nivou deteta koji kuka sto nece niko da mu kupi maglu bez provizije. Postavi oglas na kp mozda ti se javi neko.

Svako dobro :wave:
 
Poslednja izmena:
Zamolio bih sve koji mi se javljaju na private da ostave i svoj broj jer iz nekog razloga ne stizu povratne poruke na DM kada saljem ovde.
 
Kadgod vidim ovu temu, zapitam se zasto kupiti Tether, a ne kako.
Ako hocu da udjem sa dolarima u kripto, kupicu direktno BTC, a ne Tether. Ako zelim altcoine, isto je. Lakse cu naci par alt/BTC nego alt/USDT.
Ako mi se npr ne dopadaju trenutne cene i ne zelim kripto, nego zelim da budem u USD i cekam nize cene, opet cu kupiti BTC od nekog, prodati ga na exchange za USD i cekati da padnu cene.
U svakom slucaju ne zelim da sedim na Tetheru i cekam.
Da li propustam neki scenario u kojem je OK posedovati bas USDT?
 
Mozes ga drzati na Hw walletu za razliku od pravog $ recimo bitstamp $ kojeg moras drzati na mjenjacnici
 
OK, to jeste prednost. Nisam znao da ga podrzavaju HW walleti (imam Trezor, ali nisam ni gledao dal' ga ima). Ko zeli brzo da odreaguje da kupi crypto, ok mu je tako.
Ali zar nije preozbiljan rizik pucanje samog Tethera da bi ga drzao duzi period?
 
Ne razumem zasto mi je obrisan prethodni post.
Trebam da sa resim odredjene kolicine tethera pa ko je zainteresovan nek me kontaktira.
 
Kadgod vidim ovu temu, zapitam se zasto kupiti Tether, a ne kako.
opet cu kupiti BTC od nekog, prodati ga na exchange za USD i cekati da padnu cene.

BTC cena se menja konstantno i mnogo je lakse kupiti stable valutu. A i menjaza USD/BTC tamo vamo se bzvz placa fee. Cex.io je od skoro cak uveo i negativan fee ( daju bonus za likvidnost )


Ali zar nije preozbiljan rizik pucanje samog Tethera da bi ga drzao duzi period?

Sitna je suma zbog koje bih se brinuo zbog pucanja tethera. U tom slucaju bih se vise brinuo za BTC holding koji bi pukao zajedno sa tetherom.
 
U tom slucaju bih se vise brinuo za BTC holding koji bi pukao zajedno sa tetherom.
Ovo je verovatno najveca zabluda u cryptu, tj najrasprostranjenija. Ako Tether krene da puca, gde ce ljudi bezati iz Tethera? U USD ce tesko moci jer je u tom scenariju Tether puk'o, tj u tom scenariju on nema zaledje u USD i nema odakle da isplati, pa bi se veoma brzo krenulo sa bezanjem glavom bez obzira u BTC po cenama "daj sta das".
Nisam bio ucesnik i svedok kada je MtGox krenuo da puca, ali verovatno je dobra paralela kada je exchange krenuo da puca, oni koji su prvi shvatili su vadili coine odande sa manjim gubicima, posle sa sve vecim i na kraju daj sta das, dok je moglo nesto da se izvadi, a veoma brzo nije moglo. Po mom misljenju (i to nije usamljen stav), pucanje Tethera bi naduvalo BTC u kratkom roku, jer bi svi bezali u BTC glavom bez obzira dok jos moze.
 
Poslednja izmena:
Po mom misljenju (i to nije usamljen stav), pucanje Tethera bi naduvalo BTC u kratkom roku, jer bi svi bezali u BTC glavom bez obzira dok jos moze.


Slazem se, u kratkom roku. Ali onda se treba zapitati koja je stvarna vrednost BTC-a ako smo ga naduvali tetherom bez pokrica.
 
Ali onda se treba zapitati koja je stvarna vrednost BTC-a ako smo ga naduvali tetherom bez pokrica.
Potpuno tacno.
Ali onaj ko je imao Tether umesto tog i takvog "naduvanog" BTC-a, ostao je bez icega u tom scenariju, tako da mu slaba vajda. :)
 
postoji i usd par mimo usdt, tako da bi btc naduvao cenu po cenu tipa 20k usdt za btc i 3k usd za btc
 
Treba mi tether jedno 500t ako neko ima neka mi se javi privatnom porkuom.
 
bb2378cf310a9acb099cd89283068256.jpg
 
Treba mi tether jedno 500t ako neko ima neka mi se javi privatnom porkuom.

Poslao sam vam privatnu poruku , ako nekome jos treba USDT ja vise puta mesecno imam neku kolicinu .

Taj email o " laznom " USDT sam i ja dobio , verovatno su svima poslali .
Na transakciju u laznim USDT moze da nasedne samo neko ko nikad nije imao pravi USDT. i nema pojma kako kripto radi , Dakle ti likovi su kreirali svoj neki novcic i taj novcic moze da kreira svako , Ali ako ti nekom das svoju USDT adresu i ne pojaviti se novac koji ti je neko polao a taj neko te ubedjuje da pogledas negde na netu i da vidis da ti je on poslao i neko na to nasedne , :) To je isto kao ona pisma od svrgnutih predsednika koja su nekad kruzila netom ,
Ono sto je meni malo cudno je da ipak ozbiljan firma kao sto su ovi uopste salje takav email i onda kao vise nformacija uskoro ,
To mi izgleda kao da pravdaju svoju visoku proviziju i da svako ko ne menja preko njih je ugrozen :) Bar je meni tako izgledalo kada sam dobio ovaj email .
 
Poslednja izmena:
Jedan od dobrih nacina za prebacivanje USDT na novcanik i sa njega , sa menjacnice na novcanik ili kod razmene USDT jeste USDT na Tron bazi ili zvanicno TRC-20 protokol.
Sad vec postoje 4 protokola ili baze za USDT , ali je po meni ovaj na bazi Tron najpovojniji za manipulaciju i prebacivanje jer je provizija samo 0.002 USD :)

Ja koristim Atomic wallet i radi sasvim dobro i na androidu i na PC .

Napisao sam vam ovo jer vidim da vecina ljudi sa kojima kontaktiram nema pojma da osim ERC-20 koji je na baz ETH postoji jos neki protokol . Provizije na bazi ERC-20 su sad jako velike i krecu se od 6-15 usd !!!!
Vecina menjacnica prima i dozvoljava dizanje USDT na bazi TRC-20 i mislim da ce sve vise biti zastupljen taj protokol bas zbog niskih provizija , Dalje je sve isto , kad novac legne na menjacnicu :)

Verovatno postoji vise novcanika za USDT , TRC-20 protokol ali pre vise meseci Atomic je izgledao najbolje i ja njega koristim , vi mozete neki drugi , najavljeno je da ce i Exodus da uvede taj protokol .
 
Poslednja izmena:
Ako nekom treba USDT, imam ja neku kolicinu... NS, licno ako je znacajnija kolicina, bez ikakvih provizija, cena NBS prodajni kurs na dan :)
 
Poslednja izmena:
Da dodam da i ja imam nesto usdt viska sada. bez provizije.beograd.a ne mora licno naravno
 
Prodajem 500 USDT sa Poloniexa, može i neki drugi koin sa iste mnjačnice.
 
Nazad
Vrh Dno