Šta je novo?

Kako kupiti Tether

rjovica

Cenjen
Učlanjen(a)
23.08.2008
Poruke
12
Poena
154
Da li neko zna kako se moze kupiti Tether (USDT)?
 
Kupujem do 5000 tethera , ako neko hoce da zavrsimo bez provizija moze da me kontaktira.
 
Ja sam takodje zainteresovan za kupovinu bez provizija. Veca kolicina, NS-ZR licno.
P.S. Bilo bi dobro da ima posebna tema gde bi se mogli clanovi dogovarati oko kupo/prodaje cripta.
 
Da li neko prodaje kripto? Da li negde. moze da se kupi kripto sa master card? Na nekoj od menjacnica i kojoj?

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Da li neko prodaje kripto? Da li negde. moze da se kupi kripto sa master card? Na nekoj od menjacnica i kojoj?

Honor 8X [emoji108][emoji41]

Moze na cex.io ali kosta, koliko sam sracunao da obrnes krug te kosta vise od 12%. Sa druge strane, ekstra lagano za realizaciju.
 
Evo ovako, ako neko zna da mi kaze... na CEX imam odavno racun, treba da aktiviram karticu MASTER kreditnu. Da li je iz Srbije nama dozvoljeno da izvrsimo depozit u EUR ili USD sa kartice na CEX nalog ili smo blokirani, znam da je bilo frke i da su mnogi odustajali od kupovine kripta tamo?
Da li ja(nisam nikada korostio kreditnu karticu u te svrhe) imam praco da uplatim novac u evrima na karticu, i da pored limita imam i taj iznos(sve zajedno) i onda da korostim samo taj iznos sto sam uplatio ili nema uplate na karticu koja ima vec limit vec to ti je, sto ti je?
Koliko mi je sigurno to za karticu i evre na CEX i onda uzmem BTC?
Ako sam dobro video, provizija za DEPOZIT je 2.99% a na slanje BTC nandrugu menjacnicu sto mi i treba je 0.0005 sto je ok(za razliku od depozita za koji deru, ali sta je tu je, ne moram nikog da molim)?
 
Da li neko prodaje kripto? Da li negde. moze da se kupi kripto sa master card?

Ima Paysend servis za slanje novca na MC, to je način da kupiš karticom od nekog ko prodaje ali naravno mora da isto ima Paysend nalog (i MC).
Imaj u vidu da moraš da budeš verifikovan tamo, ali nije ništa komplikovano.
Jedino je problem što se u ovakvom slučaju oslanjaš na poštenje druge strane (ili obrnuto) ukoliko se ne koristi menjačnica-posrednik.
 
Poslednja izmena:
Ima Paysend servis za slanje novca na MC, to je način da kupiš karticom od nekog ko prodaje ali naravno mora da isto ima Paysend nalog (i MC).
Imaj u vidu da moraš da budeš verifikovan tamo, ali nije ništa komplikovano.
Jedino je problem što se u ovakvom slučaju oslanjaš na poštenje druge strane (ili obrnuto) ukoliko se ne koristi menjačnica-posrednik.

Hmmm... ne svidja mi se u startu. Sta bi za CEX?
 
Možeš na ovaj način (korišćenjem Paysend-a) ili direktno karticom da kupuješ na Localbitcoins-u ali i tamo moraš da budeš verifikovan i da pronađeš prodavca koji podržava našu zemlju. Ukoliko prodavac podržava našu zemlju, verovatno će ti tražiti selfi i sl.
U svakom slučaju, mislim da nemaš varijantu da kupuješ karticom a da nisi prošao neki vid verifikacije tako da budi spreman na to, i domaći ecd traži verifikaciju
 
Poslednja izmena:
Možeš na ovaj način (korišćenjem Paysend-a) ili direktno karticom da kupuješ na Localbitcoins-u ali i tamo moraš da budeš verifikovan i da pronađeš prodavca koji podržava našu zemlju. Ukoliko prodavac podržava našu zemlju, verovatno će ti tražiti selfi i sl.
U svakom slučaju, mislim da nemaš varijantu da kupuješ karticom a da nisi prošao neki vid verifikacije tako da budi spreman na to, i domaći ecd traži verifikaciju
Najradije bi preko CEX ali se plasim da ne uplatim sredstva a oni ih zameznu uz obrazlozenje kao Srbija vise nije podrzana za uplate i isplate itd... da znam da 100% moze oreko njih, sto da ne, vec imam nalog, verifikovan..
 
Najradije bi preko CEX ali se plasim da ne uplatim sredstva a oni ih zameznu uz obrazlozenje kao Srbija vise nije podrzana za uplate i isplate itd... da znam da 100% moze oreko njih, sto da ne, vec imam nalog, verifikovan..

Kupi brate od nekoga ko je duze na forumu, ako je veca kolicina imas racuna i licno da odes , a za manje moras na poverenje. Nisam naisao na komentar da je neko nekoga zavrnuo a da su oboje clanovi foruma.
 
Od koga? Vidis da niko ne prodaje... sa KP obrisani oglasi za prodaju...
 
Na KP nije dozvoljena trgovina kripto valutama, dobio sam takav odgovor od njih, tako da je verovatno admin obrisao te oglase.
 
Evo ovako, ako neko zna da mi kaze... na CEX imam odavno racun, treba da aktiviram karticu MASTER kreditnu. Da li je iz Srbije nama dozvoljeno da izvrsimo depozit u EUR ili USD sa kartice na CEX nalog ili smo blokirani, znam da je bilo frke i da su mnogi odustajali od kupovine kripta tamo?
Da li ja(nisam nikada korostio kreditnu karticu u te svrhe) imam praco da uplatim novac u evrima na karticu, i da pored limita imam i taj iznos(sve zajedno) i onda da korostim samo taj iznos sto sam uplatio ili nema uplate na karticu koja ima vec limit vec to ti je, sto ti je?
Koliko mi je sigurno to za karticu i evre na CEX i onda uzmem BTC?
Ako sam dobro video, provizija za DEPOZIT je 2.99% a na slanje BTC nandrugu menjacnicu sto mi i treba je 0.0005 sto je ok(za razliku od depozita za koji deru, ali sta je tu je, ne moram nikog da molim)?
Moze sa kartice na Cex, ali probaj sam, prebaci 10 dolara i kupi kripto, pa ces biti siguran. Deru sa provizijom (3%) ali mislim da to nije odluka cex-a vec karticara (visa/master) jer za bank tranfer nema provizije.
Ako dobro razumem pitanje za limit, ti na kreditnoj kartici raspolazes sa novcem koji si uplatio na racun kartice + limit koji ti je odobren po kartici. To je ono sto mozes da uplatis sa kartice na cex. E sad, to je tako za neke obicne cifre, par hiljada, neverujem da ce ti proci uplata od 100k preko kartice, iako imas toliko na racunu.
 
Poslednja izmena:
Moze sa kartice na Cex, ali probaj sam, prebaci 10 dolara i kupi kripto, pa ces biti siguran. Deru sa provizijom (3%) ali mislim da to nije odluka cex-a vec karticara (visa/master) jer za bank tranfer nema provizije.
Ako dobro razumem pitanje za limit, ti na kreditnoj kartici raspolazes sa novcem koji si uplatio na racun kartice + limit koji ti je odobren po kartici. To je ono sto mozes da uplatis sa kartice na cex. E sad, to je tako za neke obicne cifre, par hiljada, neverujem da ce ti proci uplata od 100k preko kartice, iako imas toliko na racunu.
Par hiljada cega?
Ne bi mnogo, do 1k e...

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Kupi brate od nekoga ko je duze na forumu, ako je veca kolicina imas racuna i licno da odes , a za manje moras na poverenje. Nisam naisao na komentar da je neko nekoga zavrnuo a da su oboje clanovi foruma.

Nema od koga. Ja isto trazim vec duze vreme i ne ide. Ovi i sto se jave da prodaju traze proviziju, kao da su firma *mjau**mjau**mjau* :)
 
e pa kolege , sad kad je kripto u patosu vi biste da kupite , kad ode u nebesa vi biste da prodate bez provizije .
Kazem vam ovo jer sam u nekom momentu imao oglase da kupujem i prodajem kripto .
Jednostavno to tako ne ide .
Sta je resenje . Na nekoj menjacnici kad ste zadovoljni visokom cenom onoga sto imate da prodate prodate to za usdt i povucete na svoj novcanik , Ja konkretno koristim Coinami na androidu, nije savrsen ali radi posao :)
Sad je USDT na eterijumu tako da su provizije niske . Generalno veci ej problem sto menjacnice uzimaju neke provizije za podizanje na novcanik USDT a neke traze verifikaciju .
Isto tako kad kupujete , nemojte da trazite Bitkoin ili eth kad je u patosu . Kupite USDT pa na menjacnici ugrabite priliku kada je valuta koju zelite da kupite jeftina i kupite je i onda na svoj novcanik :)

Inace evo i klasican primer , juce ste recimo mogli da kupite ETH za 103 usd , i provizija recimo 4% , to je oko 108 usd , danas je ETH 116 :)

Vi jos jurite da kupite ETH ??? Nadam se da ste skapirali poentu , Ili radite kako sam gore opisao ili platite 4-5% proviziju kada je novcic jeftin
 
Nije bas da samo sada kada je sve palo trazimo da kupimo. Ja poslednja 3 meseca kupujem a bilo je ogromnih i skokova i padova za to vreme :)
Gde to ima za 4% provizije da se kupi da uzmem odmah? Samo mi ne spominji ekipu sto hoce da se nadjemo u gradu pa da njima dajem proviziju.
Mozda si mislio na ecd bandu, kod njih sam par puta kupovao i nijednom nisam dobio iznos koji sam platio. U proseku mi je 8% provizija kada sam kupovao kod njih. Sada sa instant placanjem su se malo popravili ali i dalje ne dobijes ono sto kupis, uvek zakinu u njihovu korist ne na tvoju.
Na xcalibra vidim da nema nikakvog prometa, pa ne bih tamo ni ulazio.
 
pa ako neces da dajes bandi u gradu, ecd bandi i bandi u menjacnicama onda sacekaj da bude u prodavnici :)
 
Ja i zadnje vreme koristim Atomic Wallet ( moze isti novcanik da se instalira i na komp i na android ) za cuvanje Tether i to na TRON bazi ili ( TRC20 based USDT )
Vecina menjacnica sad podrzavaju depozite i podizanje sa ovim USDT i provizije su jako niske . ( 1 TRON ili oko 0.1 USD ) tako da ja kad mislim da je dobra cena nekog novcica promenim ga na nekoj menjacnici i onad vratim kao USDT na svoj novcanik .

Tako da u zadnje vreme kad nekome nesto placam ili prodajem kripto onda prodam taj USDT .
Ako nekome treba imacu sutra oko 300 USDT da prodam bez provizije , samo licno u Beogradu .
 
Da , dobro su se setili da ga uvedu :) Ja za manje iznose koristim njih ( uglavnom prodajem kripto ) Problem provizije prevazilazim tako sto kad je kripto na nekom visokom nivou prebacim u USDT na menjacnici pa onda stavim u svoj novcanik .
Kasnije ako bih morao da prodam morao sam sve da na menjacnicama ponovo prebacjem u recimo ETH pa unovcavam kod njih , Ovako sad jednostavno prebacim njima i to je to . Na zalost sve neke grupe oglasi i slicno nemaju efekta i niko nista ne kupuje i prodaje , Samo na grupama ljudi brste politiku , najgore u zadnje vreme i srpsku i naravno teorije zavere . Poruke za direknu kupovinu ili prodaju sam imao ili " meni treba 10 eura " ili " ja ne radim bez 10 000 eura :) " naravno tu je i pametnih trgovaca izvestan broj koji traZe 10 ili 15% provizije kod zamene i misle da su drugi sisali veslo a oni kao pametni biznismeni . Tako da sve u svemu zanimljivo je na srpskom trzistu kripta pa mu ECD ponekad dodje kao jedini normalan nacin da kupis i prodas , Jos sam ja sad na nekom statusu gde je kao manja provizija :)
 
Poslednja izmena:
uvek ima na prodaju i ima kupaca bez provizije normalno ....za zadnjih skoro godinu dana jednom ili dva puta sam koristio cex/telenor....kolicine oko 500usd uvek mogu da se nadju skoro u svakom momentu bez fee
 
Nazad
Vrh Dno