Šta je novo?

Win 10 licenca

Pa kupuju ljudi i hardver iz šverca pa ne znam da li se može nazvati legalnim, više je to neregulisana oblast :)

Mene je mrzelo da radim tu metodu @sem zbog 300-400 dinara i provereno na sestrinom laptopu, pri zameni laptopa zbog reklamacije je sve bilo OK. Jedino kod ofisa sam zvao telefonom mikrosoft kancelariju, izdiktirao brojeve, oni meni i sve bilo gotovo za par minuta (ne mogu da se setim sada, negde je ostalo vezano na nalogu za reklamirani komp i nisam uspeo da promenim pa rešio telefonski). Imam i pdf račune od preko ali nisu legalni verovatno ali možda i neregulisani.

I sa tom metodom koju je objasnio @sam, u istom sam sosu ako neko krene (tipa poreska i sl.) da isputuje mene kao fizičko lice.
Tako da se i slažem sa tobom ali ne ume to svako da odradi.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko mozda probao da iskoristi Windows licencu na virtuelnoj masini?
Dakle, posto sam trenutno iskljucivo na Windowsu, razmisljam da se u neko skorije vreme mozda opet vratim na Linux, i onda bih najverovatnije instalirao Windows u Linuxovoj virtuelnoj masini (kad zatreba nesto specijalno samo za WIN).
Da li bi mi prepoznalo licencu? Pitanje vazi i za Office licencu, ali racunam da mu dodje na isto.
 
Naravno da može u VM-u, isto kao u hardveru.
 
Da li je neko mozda probao da iskoristi Windows licencu na virtuelnoj masini?
Dakle, posto sam trenutno iskljucivo na Windowsu, razmisljam da se u neko skorije vreme mozda opet vratim na Linux, i onda bih najverovatnije instalirao Windows u Linuxovoj virtuelnoj masini (kad zatreba nesto specijalno samo za WIN).
Da li bi mi prepoznalo licencu? Pitanje vazi i za Office licencu, ali racunam da mu dodje na isto.

Imam dva licencirana Win7 na VM. Rade bez problema.

Mada, bilo bi zanimljivo videti kako bi se Win10 licenca ponašala na VM, kada bi se VM kopirala na drugi računar? :trust:
 
Poslednja izmena:
VM i jeste "drugi računar".
 
VM i jeste "drugi računar".

Da, znamo to, ali kako se ponaša kada celu VM kopiraš sa jednog na drugi računar?

Win7 tu nije pravio problema. Kako je sa Win10?

...možda probam ovih dana. :trust:
 
To nisam probao, ja upotrebljavam samo VMware, možda je drugačije sa drugim VM, Hyper-v itd. Imaš ovde https://www.tenforums.com/#gsc.tab=0 puno o VM-u i W10. Kari je svetski stručnjak i mnogo godina iskustva u tom polju.
 
To nisam probao, ja upotrebljavam samo VMware, možda je drugačije sa drugim VM, Hyper-v itd...

I ja koristim VMware. Znaš da jednu VM možeš kompletno da kopiraš na drugi računar, i tamo je odmah podigneš.
To mi je jedna od korisnijih stvari kod VM.

Će probam šta 10-ka radi u tom slučaju...
 
Imam trenutno samo jedan aktivan kompjuter sa W10 a i VM-u su uglavnom Linuxi i jedan jako osiromašen Slow Insider W10.
 
Nazad
Vrh Dno