Šta je novo?

Win 10 licenca

Ja sam danas kupio licencu za offce,bez ikakvih problema,veoma brzo je stigla.
 
Prijatelj me juri da mu dam preporuku za neki laptop, pa smo sada dosli do toga da vecina tih racunara nema win10 na sebi. Iskreno, nemam pojma kako to sa licencama ide, posto sam ja pre 100 godina preko onog disk creation tool-a nadogradio win 7 i sve mi radi normalno. Problem je sto njemu taj laptop treba da koristi za posao, bice na radnom mestu izlozen mogucoj kontroli od strane inspekcije, a neko mu je rekao da mora da ima neku windows nalepnicu (da li s/n ili sta ne znam), zbog moguce kontrole. Ja oko toga nista ne znam, a jako mi je bitno da mu dam tacnu informaciju. Sada sam saznao iz ove teme da postoje te OEM i RETAIL verzije. Koliko sam razumeo razlika je samo u tome sto se OEM ne mogu prenositi na druge racunare i nema tehnicke podrske od microsoft-a? Ako je to jedina mana, to mi/mu je totalno nebitno. Bitno mi je samo da je ta licenca 100% legalna i da ako mu neko trazi neki dokaz da je software legalan, on to moze da dokaze. E sad, da li bi neko mogao da mi preporuci neko 100% provereno i legalno mesto za kupovinu licence i da mi kazete koje su cene tih licenci, odnosno da li su iste licence za kucnu ili poslovnu upotrebu win-a? Hvala.
 
pozovi neku domacu radnju pa pitaj. skoro sam uzeo 2 racunara za firmu sa oem licencama win 10 pro i za inspekciju je dovoljan racun o kupovini jer je sistem vec instaliran i aktiviran.
jedna licenca je oko 20.000 za win pro.
 
Da li bi važio račun iz inostranstva? Može Win 10 pro licenca da se uzme za male pare online.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
moze ali ne vazi kod inspekcije.
 
Mora kod nas, ko želi legalno zbog poreske. Microsoft neće da pravi problem ako nije ključ kupljen kod nas, ali poreska hoće.
 
Mora kod nas, ko želi legalno zbog poreske. Microsoft neće da pravi problem ako nije ključ kupljen kod nas, ali poreska hoće.

A cek, ako se uradi upgrade sa Win8.1 na Win10, jel to prolazi kod poreske?
 
Kod njih samo prolazi da si kupio ključ kod Kokeze za 20k dinara

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Pozdrav svima kupio sam laptop Dell sa instaliranim win 10 ima i nalepnicu , a u podesavanjima pise da ima digitalnu licencu i ima serijski broj ocito je sve legalno. Medjutim imam neke probleme sa tim win-om pa bih reinstalirao win ali kako da zadrzim tu digitalnu licencu. Na MS sajtu pise da je potrebno da napravim MS nalog i time vezem win 10 i ovaj laptop i inda mogu da reinstaliram win 10 i zadrzim licencu. Da li je to tacno i dovoljno. Inace skinuo sam sa MS sajta win 10 i napravio butabilni flesh
 
Pozdrav svima kupio sam laptop Dell sa instaliranim win 10 ima i nalepnicu , a u podesavanjima pise da ima digitalnu licencu i ima serijski broj ocito je sve legalno. Medjutim imam neke probleme sa tim win-om pa bih reinstalirao win ali kako da zadrzim tu digitalnu licencu. Na MS sajtu pise da je potrebno da napravim MS nalog i time vezem win 10 i ovaj laptop i inda mogu da reinstaliram win 10 i zadrzim licencu. Da li je to tacno i dovoljno. Inace skinuo sam sa MS sajta win 10 i napravio butabilni flesh
Da, sa MS nalogom je 100% sigurno da će se sam aktivirati.
Ako windowsi rade uopšte može i da probaš popravku sa tog USB-a. samo startuješ setup exe i izabereš da updejtuje. Dobiješ nov novcat system bez muke. Možeš i da izabereš da sačuva programe i settings. To samo zameni sve systemske fajlove.
 
Hvala win radi ali sam imao plavi ekran par puta i poruku da je moguce da je inficiran a probao sam scan sa defenderom i malwerbytom , pa ako se ponovi moracu reinstal
 
Da, sa MS nalogom je 100% sigurno da će se sam aktivirati.

Uopšte nije potreban MS nalog, ako je u pitanju ista mašina, tj. računar.

Kao što je ovde slučaj.

MS nalog je potreban, samo ako se želi da se ona prebaci na drugi računar.

Međutim, imajući u vidu propust u gatherosstate.exe, MS nalog je totalno deplasiran i totalno bespotreban.
 
Ipak je bolje, brže i sigurnije sa MS nalogom.
 
Lepo rece Sam kada je ms nalog potreban... win je vezan za maticnu laptopa, cim krene sa instalacijom, vec je aktiviran. Od toga bolje i brze ne moze...

...riding on 720p...
 
Na racunarima koji dolaze preinstalirani, kljuc se nalazi u uefi biosu. Pa tako instalacija prepoznaje i preuzima kljuc.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U prevodu, skini ISO fajl odgovarajuce verzije Windowsa, instaliraj i sve ce raditi.
 
Na racunarima koji dolaze preinstalirani, kljuc se nalazi u uefi biosu. Pa tako instalacija prepoznaje i preuzima kljuc.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Vazi i za naknadno aktivirane digitalne licence. Tipa kupis dig. kljuc na ebay, aktiviras i ostaje uvek aktivan za tu maticnu sta god joj radio...
 
Pozdrav svima kupio sam laptop Dell sa instaliranim win 10 ima i nalepnicu , a u podesavanjima pise da ima digitalnu licencu i ima serijski broj ocito je sve legalno. Medjutim imam neke probleme sa tim win-om pa bih reinstalirao win ali kako da zadrzim tu digitalnu licencu. Na MS sajtu pise da je potrebno da napravim MS nalog i time vezem win 10 i ovaj laptop i inda mogu da reinstaliram win 10 i zadrzim licencu. Da li je to tacno i dovoljno. Inace skinuo sam sa MS sajta win 10 i napravio butabilni flesh

Win10, može da se resetuje na fabričko stanje. Win dođe u stanje "k'o iz radnje", nema potrebe da se instališe nova instalacija.
 
Pokusao sam da kupim preko Ebay-a licencu za Win10 Pro i transakcija mi biva automatski odbijena od Paypal-a. Skinu mi novac i onda mi odrade refund sutradan.
Da li imate neku ideju kako kupiti licencu? Pre nekih godinu i po - dve sam kupio za jedan racunar isto ovako licencu i sve je proslo normalno. Sad ne uspevam. A ne bih da direktno unosim podatke bankovne kartice. Imate li neki predlog? Ili ako neko zna nesto brzinski pripejd kartica neke banke, samo za ovu namenu?
 
amazon i licenca na mail.
 
Pokusao sam da kupim preko Ebay-a licencu za Win10 Pro i transakcija mi biva automatski odbijena od Paypal-a. Skinu mi novac i onda mi odrade refund sutradan.
Da li imate neku ideju kako kupiti licencu? Pre nekih godinu i po - dve sam kupio za jedan racunar isto ovako licencu i sve je proslo normalno. Sad ne uspevam. A ne bih da direktno unosim podatke bankovne kartice. Imate li neki predlog? Ili ako neko zna nesto brzinski pripejd kartica neke banke, samo za ovu namenu?

Probaj kod drugog prodavca.
Do sada sam kupio nekoliko licenci, i sve je radilo bez problema.
 
Pisi mi popodne na pm, uzecu ti ja licencu pa ces mi prebaciti na pp.

...riding on 720p...
 
G2A, Gamivo, Gameflip... - солидан је избор сајтова за препродају активационих кључева.
 
Probao sam sa drugim prodavcem ali isto, i jos mi stoji tamo kao da citam "sta je dozvoljeno, itd...
@DukeLander
Hvala ti. Pisem ti veceras. Nemoj da uzimas jos nista, prvo ti prebacujem pare. I da vidim veceras kako da ih prebacim na paypal balance. Nije hitno.
 
Da li su to nešto banovali Srbiju za kupovinu tih licenci? :trust:
 
Izgleda da mu pp ne radi kako treba...

...riding on 720p...
 
Ipak se nesto desava sa pp i srb... ovo jos do sada nisam video:

Screenshot_2020-03-03 Inbox miledamjan protonmail com ProtonMail.png

i onda posle 10-tak minuta dolazi dranje :D

Screenshot_2020-03-03 PayPal Transaction Details.png
 
Poslednja izmena:
Jel hebeno moguce da je toliki fee? :smash:
Sad cu ti prebaciti jos, nema smisla... pojma nisam imao da toliko uzimaju.
Dobro je da ti je stiglo makar...
Hvala puno na cimanju!
 
Nazad
Vrh Dno