Šta je novo?

Win 10 licenca

ranzo

Poštovan
Učlanjen(a)
09.09.2014
Poruke
26
Poena
55
Zdravo ljudi,proslog leta sam kupio polovan lap top sa win 10 koji je bio aktiviran
Sad prodajem taj lap top ali bih hteo da zadrzim ser. broj wina za sebe,ali broja nema nigde
U kontrol panelu pise windows is activated with digital licence
Jel postoji sansa da pronadjem i sacuvam ser. broj za neki svoj drugi lap top
 
Ne moze ta licenca da se prenosi. S druge strane, postoji nacin da legalno kupis licencu za nekoliko dolara, pregledaj malo adekvatne teme na forumu.
 
Hvala na brzom odgovoru,kupio sam za desktop broj, za 15 eur,ali sam mislio da ovaj takodje moze da se nekako sacuva
 
Poslednja izmena:
Imas legalne i za 3-4 e na ebay, da ne dajes vise 15e :)

...riding on 720p...
 
Znaci moze i jeftinije,hvala drugovi borci..
 
Mogu ali se ne isplati cimanje. Moras zvati MS podrsku da bi prebacvio na novi komp... skuplje te izadje poziv nego da uzmes novu licencu.
 
Uzeo sam neki dan ritejl verzinu za 25 a oem 9 evra.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moze neko info za provereno mesto da uzmem par licenci za windows 10 za te male pare? Moze i na pm.
 
Ebay, imas ih gomilu. Vidis ocene i broj prodatih i ne treba ti vise.

...riding on 720p...
 
Aman... ako nisam 30+ licenci kupio, nisam ni jednu...
Tesko ces naci da jedan prodavac toliko dugo prodaje licence pa da mozes preporucivati proverene...
Drzis se navedenih pravila i nema problema.
Takodje, pricamo ocifri od 400 din, nemojmo praviti nauku od toga kada je nema.

...riding on 720p...
 
Sto kaze @dukelander za te pare ne vredi se cimati nego se uzme nova licenca.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Sto kaze @dukelander za te pare ne vredi se cimati nego se uzme nova licenca.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Treba imati u vidu da te licence sa eBay-a nisu 100% legalne po pitanju načina upotrebe same licence tj. krši se licencni ugovor korišćenjem takvih licenci.
 
Takve licence se koriste za kucnu upotrebu, u poslovnoj svrhi su neupotrebljive.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kupio pre neki dan retail za 371din (cena bila u $). Probao radi, reinstalorao odmah da vidim i sve ok.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Baš zato i kažem, krši se licenci ugovor, ako se volume licenca koristi kod kuće, ako je to ikoga briga.
Jedina poenta te licence je da izbegneš aktivatore koji ti mogu nabaciti bedu na vrat. Da radi 6 meseci koliko te pp stiti i dovoljno je, a radiće bez problema i mnogo duze.
 
Baš zato i kažem, krši se licenci ugovor, ako se volume licenca koristi kod kuće, ako je to ikoga briga.
Ne krsi nista u drzavama gde je regulisana digitalna svojina, tipa u Nemackoj.
Moze u licenci MS da pise sta hoce, ona nije jaca od zakona same drzave gde se prodaje.
A zakon u Nemackoj jos iz 1999 kaze da ti kada kupis neki sw, on je tvoj i mozes da radis sta hoces sa njim sve sto je u skladu sa zakonom, a u zakonu stoji da mozes dalje da ga prodas ako hoces, kao i auto npr.
Zato je legalno i regularno, i zato ima toliko prodavaca licenci na ebay i sl.
Kao sto rekoh, kupio sam gomilu i nikada ni jedna nije istekla, moje licne traju vec godinama.
Jedina mana je sto se vezuju za maticnu, te ako ti rikne mb ili menjas konfu mozes da prenes isti kljuc samo direktnim pozivom u MS kancelariju na novu maticnu. Probao jednom uspesno, izgubio skoro sat vremena.
Pri sledecoj promeni konfe sam odradio 3 klika za 20 sec na ebay-u i resio problem, jednostavno ne vredi se cimati.

...riding on 720p...
 
Kupio sam retail verziju valjda će da radi i kad promenim komp.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ja sam kupio 2. Jednu skoro, a drugu ima min pola godine na Gamers Outlet i rade. Njih sam, kao najpovoljnije, našao preko cdkeys.com. Drugaru sam kupio na HRKGames i i taj radi.
Pre toga sam kupio na ebay i bio prevaren. Kupih retail verziju, a dobih link ka Mega da skinem image i aktivator :D Vratio Ebay pare jer ovaj nije ništa odgovarao na moju žalbu...

Via mi8
 
Ebay oem licence su savrseno legalne i rade, jedino ko hoce da im ms resi problem oni ne nude support vec moras da se obratis onom kod koga si 'uzeo' komp.
 
Ja kupujem licence preko E-bay, kao što reče @DukeLander samo pogledaj ocene i to je to, sve savršeno rade. Baš uzeh za sebe jednu pre 3 medelje i sve ok
 
Kupio sam retail verziju valjda će da radi i kad promenim komp.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Kako to misliš valjda će da radi? Ili si kupio retail ili nisi, pokreni cmd kao admin unesi komandu slmgr /dli i treba da dobiješ ovo.
2020-01-08 05_34_09-Greenshot.png
 
Proveravam danas kad stignem kući.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Znam, proverio sam i to. Reinstall je bio iz drugog razloga.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno