Šta je novo?

AMD Navi RX 5600 XT

Do kabla je. Poznata fora. Dešava se i na nv i amd grafikama, samo kako kome zapadne
 
Pozdrav ljudi, pazario sam grafičku i sada hocu da flesnem bios pošto je još uvek na 12GB.
Kartica je gigabyte rx 5600 xt oc, postoji update. Problem je što ne znam koji bios imam trenutno...
Evo info i hvala unapred
Ako neko ima istu grafičku i ima vremena može i objašnjenje procesa pošto nisam cackao pc barem 5 godina
 

Prilozi

  • 20200618_222556.jpg
    20200618_222556.jpg
    1 MB · Pregleda: 116
  • 15924835403264386535844890898968.jpg
    15924835403264386535844890898968.jpg
    1 MB · Pregleda: 108
Poslednja izmena:
Verovatno Gigabyte ima alatku za apdejt biosa iz koje možeš da iščitaš trenutni bios. Prečešljaj download sekciju za tvoju kartu.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Gledao sam i našao sam neke alatke ali ne i za update biosa. Nasoa sam ustvari jedan ali uvek prijavljuje grešku...
Znam da za ovu karticu sigurno postoji update...
Ne razumem zašto ovoliko komplikuju, u aidi gpu-z I još par aplikacija uvek prikazuje ovaj broj za bios dok na sajtu stoje f verzije...i sada trebamo da gledamo u pasulj koji nam bios treba
 
Ukoliko nekom treba ovo je bios f60, postoji update na f61. Crni ekran sam rešio instaliranjem drajvera sa AMD sajta ali SAMO drajvera bez adrenalina.
 
Ne prođe mi dan bez amdkmdag.sys plavog ekrana...

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Meni stiže kartica za neki dan, ako sve bude ok, gigabyte verzija gaming oc za 280e.

Otkud da tema ima ovoliko malo strana? :)
 
Ne prođe mi dan bez amdkmdag.sys plavog ekrana...

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Koji AV imaš? Jesi probao da skineš štitove pa da pobaš da igraš? Kad ti puca, u radu ili gamingu?
 
Rešio sam tako što sam instalirao samo drajver bez propratnog softvera.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Pa odna mogu i da pohvale... Daju utiske da li su zadovoljni ili ne kako radi i sl. :)
 
To tako ne funkcioniše. :)

Obično se ljudi jadaju kad ne radi nešto. Kad radi, to je valjda očekivano. Nije to samo kod nas, svuda je tako.
 
Stigla grafika, za sada prezadovoljan. :)

Ne mogu da očitam temperaturu u hw monitoru, pretpostavljam da je pitanje nekompatibilnosti, pošto je novija kartica ili?...
 
Open hw monitor , uz instaliran drajver whql sa amd sajta.
Mora da prikaže temp.
 
HW monitor se ne koristi, HWInfo je prava stvar :)
 
To bi bilo isto da sam napisao da je jedina tačna stvar koju vidim u task manageru, eno i tamo izbacuje temperaturu Grafe.
Koristiš šta želiš, hwinfo je detaljniji , za sve drugo dovoljan je hw monitor ili open hw monitor i daleko od toga da se ne koristi, lol.
 
Ljudi, jel ste flešali bios zarad performansi?

Malo me bune verzije na gigabyte sajtu, ne znam koja je adekvatna? Ima 3 verzije, u opisu istih piše za bios F1-F2, za F60 i FA0
 
@dean87 hwmonitor je krs neopevani, niko ne treba da ga koristi, ... samo i iskljucivo hwinfo.
 
Ljudi, jel ste flešali bios zarad performansi?

Malo me bune verzije na gigabyte sajtu, ne znam koja je adekvatna? Ima 3 verzije, u opisu istih piše za bios F1-F2, za F60 i FA0

Pa jesi li pogledao koji BIOS ima tvoja kartica?

@dean87 hwmonitor je krs neopevani, niko ne treba da ga koristi, ... samo i iskljucivo hwinfo.

Oce, isto kao sto je i CPU-Z krs. Svako koristi ono sta mu odgovara, ajde malo manje off topica.
 
Probao oba. Apsolutno iste vrednosti i očitavanja daju tako da mi nije jasno čemu drvlje i kamenje na hwmonitor. Ako neko može da pojasni, ali smisleno, bez navijačkih gluposti.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probao oba. Apsolutno iste vrednosti i očitavanja daju tako da mi nije jasno čemu drvlje i kamenje na hwmonitor. Ako neko može da pojasni, ali smisleno, bez navijačkih gluposti.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Evo ja da ti kažem da mi open HM čita tipa 10 informacija o GPU pa i temperaturu koju CPUID HW nije. Upravo gledam u oba, mrzi me da hvatam print screen.

@Solesoslav Ne mogu da nađem verziju biosa po onim oznakama kakve su na download sajtu. U aidi nalazim bios verziju ali su u pitanju brojevi. 017.001.000.049.000000. Tj ne znam gde da je vidim...

Edit: mislim da sam našao, kada pokrenem ati update utility, u imenu biosa piše F60, kontam da je to - to?

Edit 2: uspešno flešovano :) Koristio sam gigabyte tool sa zvaničnog sajt ipak na kraju.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    15.6 KB · Pregleda: 82
Poslednja izmena:
Ne pamtim kad sam se gluplje i praznije osecao nego danas.

Rx 570 sam zamenio ovom grafickom, ryzen 3 1200 sa R5 3600, pokrenuo Red Dead Redemption 2 na HIGH (texture ultra) i igrao se na 50 fps... znao sam te informacije gledajuci testove na netu, ali tek sad kad sam pljunuo 57k za ove dve komponente sam shvatio sta uradih... Kad sam vec bacio toliko para za dve komponente, def je trebalo da idem na 5700xt koji je bio skuplji za 120 evra i nek ide zivot. Ovako ima da se grizem 3 meseca za donju usnu.

Poenta price, kad bacate velike pare u opticaj, nikad ne zalite dodatnih 100tinak evra za nesto drasticno bolje.
 
Koji su vam stabilni klokovi i naponi?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Koliko je uopste unapredjenje u igrama posle updatea biosa?

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Ne pamtim kad sam se gluplje i praznije osecao nego danas.
...

Poenta price, kad bacate velike pare u opticaj, nikad ne zalite dodatnih 100tinak evra za nesto drasticno bolje.

Ako je suditi po testovima na internetu, ne bih rekao da je u pitanju drastična razlika u performansama. Pre će biti ono "koliko para, toliko muzike".
Ja sam na mojoj Sapphire Pulse RX 5600XT imao novi BIOS out of the box a igrao sam se i Trixx Boost opcijom i rezultati su zaista jako dobri.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ne pamtim kad sam se gluplje i praznije osecao nego danas.
Poenta price, kad bacate velike pare u opticaj, nikad ne zalite dodatnih 100tinak evra za nesto drasticno bolje.

5700xt није драстично боља. Боља је 20%, што је далеко од драстично бољег.
 
Taman da dobaci do 60 fps :p
 
Nazad
Vrh Dno