Šta je novo?

AMD Navi RX 5600 XT

Moram i ja da se ispravim za fps, ipak nije bilo sve high vec ultra na vise mesta, ne samo texture.

Ipak, na kraju sam izdejstvovao zamenu, 100e sam dodao i porucio 5700xt gigabyte.

20fps je za mene ipak drasticno za 100 evra razliku, narocito kad se zadje u 2k vode...

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Smanji i podešavanja, ne mora da bude baš na ultra...obično skoro i da nema vizuelne razlike ali fps itekako oseti.
 
Наравно да практично нема разлике, сем даљине исцртавања сумњам да ишта може да се примети.
 
Dešava mi se u CS GO i to tačno posle reinstalla windowsa da mi pucaju teksture... Izađe crno nešto, kao deo teksture, mape da pocrni, ali jako na kratko, i tipa 1, 2 puta po mapi na primer.

U lolu a i u valorantu ništa, installirao valorant samo zbog toga.

CS GO je jedna velika budževina u kodu i strukturi kontam, da li da se brinem da je nešto oko grafike? Bukvalno je nova tipa 6 meseci, ili je nešto do ovog hovneta, cs go-a.
 
Meni ništa ne radi dok avast premium ili bilo koji drugi av radi. Pisao sam već 100x. Čim isključim štitove, sve ok, ništa ne puca. Sapphire 5600xt 14Gbps BIOS. Nadam se da 6tu seriju neće ovako zaklati sa drajverima
 
Nemam nikakav AV.
 
Jel jos neko primetio da Sapphire Pulse 5600XT BE koji je sad dominantan po oglasima nije isti kao onaj bez BE oznake koji svi nahvalise? Po slikama sa Sapphire sajta izgleda da fali jedan heatpipe (onaj najduzi, sa "gornje strane", gde je konektor za napajanje), a i boost je sa 1750 spusten na 1620. Memorija je i dalje 14Gbps, ali nema dual BIOS i PWM za dodatni ventilator. Posto ne uspeh u potrazi za BE testom ne znam da li je "ustrojen" i VRM... Budget Edition?
 
Jel jos neko primetio da Sapphire Pulse 5600XT BE koji je sad dominantan po oglasima nije isti kao onaj bez BE oznake koji svi nahvalise? Po slikama sa Sapphire sajta izgleda da fali jedan heatpipe (onaj najduzi, sa "gornje strane", gde je konektor za napajanje), a i boost je sa 1750 spusten na 1620. Memorija je i dalje 14Gbps, ali nema dual BIOS i PWM za dodatni ventilator. Posto ne uspeh u potrazi za BE testom ne znam da li je "ustrojen" i VRM... Budget Edition?

Da, isto tako ima i 5700XT BE koji ima nize klokove.. na oko je isti ali opet nije isti
 
Koja verzija 5600/5700 XT najbolja?

Da znam sta da gledam po oglasima..
 
Gigabyte i Red Dragon su takođe dobri.

Djalf je verovatno mislio Nitro+ i Red Devil. Red Devil je veća karta od Red Dragona i mrcina na nivou Nitro+, te dve su najbolje.
Red Dragon je manja, veoma kompaktna ali svejedno dobra karta...
 
Poslednja izmena:
Samo da pitam...imam nameru da uskoro predjem na 5600xt...pa me interesuje da li jos uvek postoji problem kao na 5700 da kartica ne moze da se kontrolise (takt,brzina ventilatora) preko Afterburnera ?
 
Aorus mi se svideo, navodno je na nivou Red Devila, a za Sapphire sam pretpostavio da su u top 3. Ta tri cu onda i da gledam. :)
 
Zakucan takt jezgra koji postaviš u Wattmanu?

Meni i dalje ševa gore dole.Brzina ventilatora kada postavim svoju krivu nikako neće ispod 1100rpm.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ne mogu da tvrdim za sve. Možda je samo do mog "siroma'"modela (Mech Oc).

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Zašto su rx5600 i rx5700 skoro istih cena na kp? Razlika u ceni je 50e otprilike. Jel sam nešto propustio? Jel ima rx5700 koji je lošiji od rx5600?

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
 
Zašto su rx5600 i rx5700 skoro istih cena na kp? Razlika u ceni je 50e otprilike. Jel sam nešto propustio? Jel ima rx5700 koji je lošiji od rx5600?

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
Zato što koriste isti GPU, razlika je samo u clock speed-u. Bilo je čak i BIOS updatea, I to zvaničnih, koji su omogućili i još veći OC nakon što je nVidia izbacila 2060 Super.
 
Zato što koriste isti GPU, razlika je samo u clock speed-u. Bilo je čak i BIOS updatea, I to zvaničnih, koji su omogućili i još veći OC nakon što je nVidia izbacila 2060 Super.
Pa šta da radim ? Gledam da kupim grafiku za triple monitor sim racing. Meni znači da se manje greje jer imam malo kućište.

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
 
Verovatno 2060 Super. Po meni mrtva trka, kupi sta nadjes a da je jeftinije.

Naravno, ako ti se bas ne zuri sada je pravi trenutak za cekanje (iako sam generalno protiv toga), mislim da odavno nije bilo goreg trenutka za kupovinu graficke karte.
 
Verovatno 2060 Super. Po meni mrtva trka, kupi sta nadjes a da je jeftinije.

Naravno, ako ti se bas ne zuri sada je pravi trenutak za cekanje (iako sam generalno protiv toga), mislim da odavno nije bilo goreg trenutka za kupovinu graficke karte.
Gledam samo AMD zbog drajvera na Ubuntu koji su open source pa nemam nikakvih dodatnih podešavanja niti instaliranja već samo radi.

Pa nije da mi se žuri ali značila bi mi bolja kartica. Mogu da igram sa ovom ali na neki low settings što mi nije bas privlačno.

Što je ovo los trenutku i kada bi trebalo da bude bolje za kupovinu?

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
 
Aj da ne otvaram novu temu. Treba mi savet.
Presao sam sa Sapphire Pulse RX580 8gb na Sapphire Pulse 5600XT BE. Kupljena karta u Gigatronu. Obrisao stare drivere, instalirao za 5600xt ali sve aplikacije koje sam pokrenuo (uglavnom igre) pucaju i izbacuje me na desktop. Probao i Heaven Benchmark 4.0 ista stvar.
Vratim staru RX580, obrisam drivere 5600xt, instaliram drivere za 580 i sve radi. Da li je karta uopste ispravna? Da li ima smisla da uopste reinstaliram Windows s obzirom da i dalje sve radi kad vratim staru kartu u masinu?

Konfiguracija:
I5 10400f
MSI Mag B460 Tomahawk
2x8GB Hyper X 2666 Mhz.
Napajanje FSP 700W

Evo par screenshotova kao podataka o kartici.
Hvala na pomoci.
 

Prilozi

  • Resident Evil 2.png
    Resident Evil 2.png
    78 KB · Pregleda: 56
  • Heaven Benchmark 4.0.png
    Heaven Benchmark 4.0.png
    677.9 KB · Pregleda: 55
  • Minecraft Dungeons.png
    Minecraft Dungeons.png
    79.7 KB · Pregleda: 52
  • RX 5600XT.gif
    RX 5600XT.gif
    28.9 KB · Pregleda: 51
  • 2021-01-01 (4).png
    2021-01-01 (4).png
    473.8 KB · Pregleda: 43
Probaj druge drajvere ako ima efekta nekog.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Obrisi te sa ddu.. Display driver uninstaller.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
AMD ima taj ddu i istu stvar radi tako da ti ne treba on.Probaj 20.11.2 drajver

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Probao sve od navedenog, i dalje isto :(
Da li mislite da karta ne funkcionise, da li da je nosim na reklamaciju?
Da li reinstalirati windows mozda?
 
Nazad
Vrh Dno