Šta je novo?

AMD Navi RX 5600 XT

Bice interesantna karta ako de ispostavi da je nivo RTX 2060 modela koji je nesto 10-15% brza od GTX 1660 Ti.
 
Da, za 1080p potencijalno jako dobra kupovina.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Samo da vidimo jos cenu, sto kod nas sto na kp. Cenim da ce na kp da zecepe odmah 300e+, u tom slucaju radije bih dodao jos 50e za RX 5700.
 
bolja od 1660ti pa ti vidi [emoji41]

5500xt je rx580 [emoji102]

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
a koje kartice ce onda naslediti rx560 i rx550 ?
 
Vec imas naslednika u vidu RX 5500XT, samo cene su u nebu trenutno :)
 
Teoretski kartica sa velikim oc potencijalom,sa more power tool i 5700xt bios 2 GHz core,micron gddr6 ide 1.9-2.0 GHz (kao na 1650s-1660s).
 
Steta za 6 umesto 8GB.
 
to to polovna 56 pa ubacis bios od 64 i bog da te vidi [emoji16]

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Nvidia spustila cenu 2060 FE na 299USD, na sta AMD odgovara dizanjem kloka 5600... to ce da podigne potrosnju, pitanje koliko. Vendori su dobili nove vBIOSe, ali ako su kartice vec uradjene naponske ce biti dosta nategnute ovim korakom. Tako da je prva serija verovatno kao i prvi macici, no videcemo...
 
Mislim da ce vremenom izbaciti i 8GB verziju ove karte. Ne bi imalo smisla da postoji slabija RX 550 XT 8GB a da brzu RX 5600 XT osakate za 2GB VRAM-a. Osim ako nisu resili da koriste ''zeleni'' recept.
Ako razne, relativno stare igre, zauzimaju do 8GB video memorije, i to u 1080p rezoluciji, onda ce 6GB ocigledno biti limit za novije naslove.
 
Neverovatno da se i dalje pilićari sa tom količinom vrama. Treba lepo da zveknu 8gb,a one entry karte mogu i 4gb ili 6gb da imaju.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Po necemu mora da se odvoji od 5700 serije,vec ima isti gpu pa bi 8gb znacilo i 256 bit magistrala,ko bi onda kupio rx 5700?
 
Taman sam se nameracio da je kupim kad se pojavi u prodaji kad ono 6gb :D
 
Sapphire RX 5600 XT Pulse

relative-performance_2560-1440.png
relative-performance_1920-1080.png
power-gaming-peak.png
 
Sapphire kaže 10W (sa 150W na 160W). Preporučuju napajanje od 500W (min. 450W)

Po merenjima, bogumi, ~30W vise.
Sad, pre nego sto neko ospe drvlje i kamenje da je to nebitno, jer sta je dodatnih 30W na ceo PC, evo u cemu je (mozda) problem: kartica je pravljena sa 150W potrosnjom na umu, VRM je dimenzionisan (+ tolerancija i overengineering) za tu potrosnju. Te iste kartice su sad opterecene ~20% vise od predvidjenog sto je upravo pojelo onu toleranciju i overengineering i kartica je zategnuta ko lastis na gacama. A lastis moz' lako da pukne...
 
Jos jedna bitna stavka su i cene u EU, maltene su identicne za sada sa "obicnim" rtx 2060, neke cak i dostizu cene za rtx 2060 super od kojih su po svemu sudeci sporije ~10%. (evga 2060 KO je recimo 320, tj 340e za KO ultra)
Da su klepili ovo ispod 350e itekako bi bila odlicna ponuda, ovako je samo pitanje koji brend vise preferirate...

Ako ovako roknu cene i za sledecu generaciju, znaci ne budu barem 50e jeftiniji u ovom segmentu, odnosno 100e u visem, ne vidim neku logiku da se uzme AMD ispred nV grafa jer zeleni imaju dosta bolje drajvere...
Najveci je problem sto nVidia moze da obara dodatno cene i udju u razliku od 20-30e gde su opet bolja kupovina...

+edit
LOL!

Sada gledam cene za rx5700 (non-xt), u kom univerzumu je 5600xt bolja opcija u tom cenovnom rangu, kada se moze upecati rx5700 (custom) za 350/360e?!?!

Koji fail sa cenama za oba tabora u tom cenovnom rangu... xD Pa ovo sada mora da ide ispod 300e (~250/280e), rx5700/2060s u 300-400e, 400-500e bi trebali da pozicioniraju 5700xt i 2070s... 2080s je vec oko 700-750e.
 
Poslednja izmena:
Kad staviš .eu umesto .at , dobiješ još bolje cene za 5700 (300-310€) :D U USA RX 5600XT kreću od 279$ (MSRP). Sve u svemu, tržište će reći svoje ;)

Po merenjima, bogumi, ~30W vise.
Sad, pre nego sto neko ospe drvlje i kamenje da je to nebitno, jer sta je dodatnih 30W na ceo PC, evo u cemu je (mozda) problem: kartica je pravljena sa 150W potrosnjom na umu, VRM je dimenzionisan (+ tolerancija i overengineering) za tu potrosnju. Te iste kartice su sad opterecene ~20% vise od predvidjenog sto je upravo pojelo onu toleranciju i overengineering i kartica je zategnuta ko lastis na gacama. A lastis moz' lako da pukne...

Niko neće prodavati proizvod koji je pravljen van specifikacije. Da "mož' lako da pukne", ne bi davali 3 godine garancije. Posebno što se radi o relativno maloj potrošnji za grafičku kartu (~170W). Inače Asusov PCB za 500 Strix je isti kao i za RX 5700XT Strix ;)
 
Poslednja izmena:
^
U principu mogu i iz ostatka EU da narucujem ali mi je at najlaksi za potencijalne reklamacije (ali najvise drze cene). Nemacko trziste ubedljivo zna da bude najpovoljnije (mm/sat, mindfactory) sa random snizenjima/akcijama, tako da EU ne moras da gledas... Amazon uglavnom izjednaci ponudu za tehniku MM-a i Saturn-a kada su na akciji (i vice versa)

Ostaje da se vidi narednih par meseci kako ce cene "stabilizovati" ali napravise pravi clusterf*ck u tom cenovnom rangu od 250-350e. Jos veselije ce biti posle marta kada bude Nv objavi 3xxx seriju a AMD da odgovor sa Big Navi...

Inace JayzTwo objavi da su testovi za 5600xt i poslednjim ("last minute") biosom totalno nekonstantni, u nekim slucajevima performanse i 30% odlazile gore (tipa svega 2-3% sporije od obicne 5700), ali zato se kuleri nisu palili (samo manuelno) i umalo nije sprzena kartica. :d

Sta je AMD tu sakatio samo oni znaju, ali uopste me ne cudi da sa dobrim hladjenjem moze da OC-uje do nivoa obicne 5700, sto je ce kada budu pale cene, za ~260e biti odlicna karta. Ako srede drajvere... :)
 
Poslednja izmena:
Fail sa cenama ne postoji, nije AMD kriv što u EU postoje carina, prevoz,porez itd.
Karta ima 280$ MSRP, za 290 imaš modela da biraš, odličnih modela.
Drugo, 2060 ima samo EVGA za 300$, i koliko sam video, sve rasprodato.
Što se tiče cenovnog ranga, ponovio sam 20x do sada, od 250-400e ništa ne treba kupovati (ukoliko ne možete 5700xt da nađete za 400e,i to Pulse). Jednostavno, polovnjaci u tom cenovnom rangu nude dosta više za novac, samo treba naći sa garancijom.
 
^
Ne pratis temu, pogledaj jos jednom cene u EU, cak sam kacio i linkove... EVGA 2060 KO 320e, KO Ultra 340 (2 najnize cene). A zatim pogledaj i cene za 5600xt i rx5700 (isto sam fino okacio linkove) :)

Msi Gaming X rx5700xt moze lagano da se upeca za 420e (uz RedDevil i Nitro+ najbolje xt), Pulse xt se vrti oko 400-410e, sto je bb za sada... 2070s su padale na 450e, pa puta... A sigurno tek ocekujemo dodatni pad cena do leta, tako da nema zurbe.. :D
 
Poslednja izmena:
Mislim da ce vremenom izbaciti i 8GB verziju ove karte. Ne bi imalo smisla da postoji slabija RX 550 XT 8GB a da brzu RX 5600 XT osakate za 2GB VRAM-a. Osim ako nisu resili da koriste ''zeleni'' recept.
Ako razne, relativno stare igre, zauzimaju do 8GB video memorije, i to u 1080p rezoluciji, onda ce 6GB ocigledno biti limit za novije naslove.

Neće izbaciti 8GB kartu sigurno, može 12GB što drastično menja cenu i nema smisla, niko ne pilićari, nego bira optimum cena/performanse za datu tehnologiju, a i 5700 bi izgubila smisao da je drugačije.
Karte su 192Bit-ne.
 
Nazad
Vrh Dno