Šta je novo?

Da li neko ima Logiku za WD3200AVJS ???

bness

Čuven
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
99
Poena
619
Ćeletu crkao HDD za koji sam pricao da treba da ga menje vez 5-6 godina... E sad posto pise čovek knjige, u hardu mu je ostalo nekoliko tekstova (word dokumenata) koji su mu neophodni da lakše doživi 81 rođendan :)

Hard se čuje da se zavrti i sve zvuci ok, ali se ne prijavljuje na sistem tako da mislim da je do logike. Akone neko ima ovakav da mu su mu je crkla mehanika, a zeljan je da mi pomogne bio bih mu više nego zahvalan.


Evo i slika onog sto mi treba...
20200105_232541.jpg
20200105_232607.jpg
 
Ako su ti podaci važni, bolje odnesi u neku firmu koja se bavi spasavanjem podataka.
Ako knjige i nisu baš važne onda probaj sam. Imaj u vidu da možda nije dovoljno da nađeš novu ploču sa elektronikom. Za novije diskove treba prebaciti i neki ROM čip.
 
Tim pre sto word dokumenti nisu mnogo veliki, ako nema slika u njima, pa ce spasavanje biti jeftinije jer imaju fiksni deo i ostalo po kolicini spasenog materijala... Odes, oni skinu sve, ti izaberes sta treba da ti daju (spasu) i odneses na dvd ili usb (ili jos bolje na oboje) ono bitno...
Onda caletu kupis 2 hdd, jedan klasicni 3,5" i jedan externi pa imas kopiju bitnih stvari i nikad vise nece biti gubitka podataka cije spasavenje kosta vise od oba ta diska zajedno (mozda).
 
Tim pre sto word dokumenti nisu mnogo veliki, ako nema slika u njima, pa ce spasavanje biti jeftinije jer imaju fiksni deo i ostalo po kolicini spasenog materijala... Odes, oni skinu sve, ti izaberes sta treba da ti daju (spasu) i odneses na dvd ili usb (ili jos bolje na oboje) ono bitno...
Onda caletu kupis 2 hdd, jedan klasicni 3,5" i jedan externi pa imas kopiju bitnih stvari i nikad vise nece biti gubitka podataka cije spasavenje kosta vise od oba ta diska zajedno (mozda).
2020-ta je Zeho.. sto da se zeza i vrv zaboravi sto uvek sledi sa eksternim hdd + word dokumenti su smesno mali, kada ima mali milion cloud resenja.
Instant sync i miran je.

...riding on 720p...
 
Otac mu stariji covek, eeeej 80 godina, dal zna...
 
Ćeletu crkao HDD za koji sam pricao da treba da ga menje vez 5-6 godina... E sad posto pise čovek knjige, u hardu mu je ostalo nekoliko tekstova (word dokumenata) koji su mu neophodni da lakše doživi 81 rođendan :)

Hard se čuje da se zavrti i sve zvuci ok, ali se ne prijavljuje na sistem tako da mislim da je do logike. Akone neko ima ovakav da mu su mu je crkla mehanika, a zeljan je da mi pomogne bio bih mu više nego zahvalan.


Evo i slika onog sto mi treba...
Pogledajte prilog 279714
Pogledajte prilog 279715

A jesi probao sve moguce programe za povracaj podataka, cak i one koji mogu da rade sa nazovi "mrtvim"(posto vec vrti frizbi) hdd-ovima ?
 
Otac mu stariji covek, eeeej 80 godina, dal zna...

Sta ima da zna :)
Sednes 5 minuta odradis Dropbox recimo, bacis mu fajlove (knjige i sta vec) u dropbox folder na kompu i od danas su ti knjige tu chale, i cao zdravo.... DB odradi sync kad god se nesto promeni i to je to.....
 
Nazad
Vrh Dno