Šta je novo?

Raskidanje ugovora sa mts

Duobethic

Poznat
Učlanjen(a)
06.01.2020
Poruke
1
Poena
41
Pozdrav, imam problem sa mts box paketom (telefon+internet adsl) tacnije sa odjavljivanjem usluge. Unapred se izvinjavam ako pisem u pogresnoj temi ili forumu ovo mi je prvi post ovde. Pisem ovde jer pokusaj razgovora sa operaterom mts-a je kao da pricam sa zidom. Ja ih pitam kako funkcionise ukidanje ugovora, a oni meni pricaju o promocijama i kako ce za godinu dana biti bolje itd. Jedva promrmljaju kako i sta treba da se uradi.

Pre mesec dana sam presao na EON u Sbb (tv+fon+internet) i napravio zahtev za prebacivanje broja koji je mts tek danas odbio pod razlogom da nisam namirio obaveze i da treba da sa njima raskinem ugovor. Operater mts-a mi je saopstio da sam prinudjen da platim odjednom svotu od 22000+ dinara (sto mi tesko finansijski sada pada) i da vratim opremu. Citao sam negde da to uplacivanje unapred vise nisam u obavezi da placam jer je donet novi zakon o zastiti potrosaca. Moj ugovor sa mtsom traje tek do novembra ove godine i pritom sam sve uredno placao i nisam uzimao nikakav telefon preko njih.

Moje pitanje za vas koji se bolje razumete u ovo od mene jeste sledece - da li ja moram da platim tu sumu novca mts-u i da li postoji mogucnost da se bezbolno otarasim ovih krvopija?
 
Pozdrav, imam problem sa mts box paketom (telefon+internet adsl) tacnije sa odjavljivanjem usluge. Unapred se izvinjavam ako pisem u pogresnoj temi ili forumu ovo mi je prvi post ovde. Pisem ovde jer pokusaj razgovora sa operaterom mts-a je kao da pricam sa zidom. Ja ih pitam kako funkcionise ukidanje ugovora, a oni meni pricaju o promocijama i kako ce za godinu dana biti bolje itd. Jedva promrmljaju kako i sta treba da se uradi.

Pre mesec dana sam presao na EON u Sbb (tv+fon+internet) i napravio zahtev za prebacivanje broja koji je mts tek danas odbio pod razlogom da nisam namirio obaveze i da treba da sa njima raskinem ugovor. Operater mts-a mi je saopstio da sam prinudjen da platim odjednom svotu od 22000+ dinara (sto mi tesko finansijski sada pada) i da vratim opremu. Citao sam negde da to uplacivanje unapred vise nisam u obavezi da placam jer je donet novi zakon o zastiti potrosaca. Moj ugovor sa mtsom traje tek do novembra ove godine i pritom sam sve uredno placao i nisam uzimao nikakav telefon preko njih.

Moje pitanje za vas koji se bolje razumete u ovo od mene jeste sledece - da li ja moram da platim tu sumu novca mts-u i da li postoji mogucnost da se bezbolno otarasim ovih krvopija?

Ako si imao promociju 6 meseci po 1.rsd, placas punu cenu pakrta za tih 6 meseci. Ako je box 4 po 3699rsd mesecno, onda je to 6x3699rsd ili broj meseci do kraja ugovora puta 3699, pa vidis sta ti je isplativije.
S obzirom da je i jedno i drugo puno para, savet da mts raskines tek po isteku ugovora.
 
S obzirom da je ugovor skoro pri kraju onda oni imaju pravo na svoj deo jer si paket dobio sa nekim popustom u zamenu da paket koristiš neki ugovoreni period.
Mislim da ćeš morati da platiš to na šta si se obavezao ugovorom. Osim ako neko nema neku drugu ideju...
Inače raskid ugovora se inicira u poslovnici i čeka se odgovor.

Evo pojašnjenja zakona: https://www.ozonpress.net/ekonomija...e-ugovor-sa-kablovskim-i-mobilnim-operaterom/
 
Moj ti je savet da kontaktiras organizaciju za zastitu potrisaca i organizaciju Efektiva jer sam njima drugacije ne moze, veruj mi, znam odlicno.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ne punu cenu, već razliku u ceni tokom promocije, ako je uopšte bilo povlastica. Inače ne bi trebalo da bude penala za prevremeni raskid ugovora.
 
Mojim prijateljima su trazili da isplate preostala 6 meseca iako nisu imali nikakvu pogodnost prilikom produzenja ugovora, placali su punu cenu od prvog dana, otisli u poslovnicu oni im rekli da moraju da plate preostala 6 meseca koliko je ostalo do isteka, onda sam ja poslao mail i naveo da krse zakon, odgovorili su kako imaju pogodnosti i da zato moraju da isplate, ponovo saljem mail da navedu tacno koje oni to imaju pogodnosti kad od prvog dana placaju punu cenu, ljigavci nisu hteli da odgovore, onda sam ih zvao trazi da mi tacno kazu koje oni imaju pogodnosti, poceli da vrdaju i kako ne bi trebalo da raskinu, naravno padne mi klapna sve im po spisku, zovem Efektivu, posaljem mail koji su poslali iz MTS i kako se sluze lazima i prevarama, slike svih racuna i cene i da nisu imali nikakav benefit, ovi iz Efektive su zavrsili sa MTSom za nekih 10 dana, prijatelje zvali ovi iz MTS da donesu opremu, nisu nikakve penale platili.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
c06cbbb15699717a7d68d43d4a2bb432.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno