Šta je novo?

Bestbuy mi 9 ili nešto drugo?

Miksat

Poštovan
Učlanjen(a)
03.03.2016
Poruke
610
Poena
80
Pozdrav, da li ima nešto bolje od mi9 do 350 evra?
Najbitnija stavka je da radi normalno 2-3 godine

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pozdrav,

sad jedno pitanje, slabo imam vremena da pratim tržište mobilnih u poslednje vreme :)

Da li stvarno treba 350e da se da da telefon radi 2-3 godine za najosnovnije stvari fluidno + da kamera pravi slike da liče na nešto za 2020 godinu ili može i za manje novaca da se dobije isto?

Izvinjavam se što upadam u temu ali i sam sam u procesu informisanja zarad kupovine telefona.
 
jedino ako imaš neku varijantu da ti neko donese s'van pa da pojuriš realme x2 pro ili malo još da dodaš za oppo reno ace,toga ovuda nema...za sličan novac van i pixel 3xl može da se nađe većinu vremena.
 
Sto se novca i tih potreba tice, msm da za tako nesto ne treba davati taj novac.

Mi 9T je oko 250e, za 215e imas Mi 9 Lite, za tipa 160tak Mi A3...Izbora koliko hoces.
 
Mislim da je i Redmi Note 8 Pro solidan izbor za dosta manje para.

Mislim da je to jedini model ispod 250 kod nas a da ima 6GB RAM. I još na to i 4.500mAh i 64MP tripple kameru. Pa čak i microSD i 3.5mm ulaz :)

Mada lično da mogu da nabavim, mislim da bi RealMe bio moj izbor. Možda i TCL Plex. Anonimni brendovi koštaju manje a Android je Android :D

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mi 9 Lite ima sve to, doduse bateriju nesto nizeg kapaciteta, ali autonomije ta dva telefona su tu negde. A Mi 9 Lite donosi amoled ekran.
 
Pozdrav,

sad jedno pitanje, slabo imam vremena da pratim tržište mobilnih u poslednje vreme :)

Da li stvarno treba 350e da se da da telefon radi 2-3 godine za najosnovnije stvari fluidno + da kamera pravi slike da liče na nešto za 2020 godinu ili može i za manje novaca da se dobije isto?

Izvinjavam se što upadam u temu ali i sam sam u procesu informisanja zarad kupovine telefona.

Danas ti midrange uredjaji drugih proizvodjaca kostaju 350e :)

Mi A3 za ~160e je entry level, a da ima sve sto treba da ima.

Mi 9 Lite za ~220e je sa boljim ekranom, chipsetom, 6GB ram i UFS 2.1 internom, u odnosu na A3.

Mi 9T za ~270e sa boljim chipsetom, dizajnom i telefoto kamerom, u odnosu na 9 Lite.

Mi 9T Pro za ~330e sa boljim chipsetom, 4K 60fps snimanjem, laserskim autofokusom i dual GPS-om, u odnosu na 9T.

Svi idu sa Samsung Amoled ekranom (jedini A3 za 720p), 4000mAh baterijom, IMX586 glavnim senzorom (izuzetak 9T koji ima 582 ali je to prakticno isto), 64GB interne, dovoljno ram-a, dobrim i stedljivim chipsetovima.

4 telefona koja savrseno pokrivaju najvazniji segment :)

Prehajpovani Redmi sa MTK chipsetom, IPS ekranom i Samsung senzorom kamere nije vredan pomena :)
 
Poslednja izmena:
Danas ti midrange uredjaji drugih proizvodjaca kostaju 350e :)

Mi A3 za ~160e je entry level, a da ima sve sto treba da ima.

Mi 9 Lite za ~220e je sa boljim ekranom, chipsetom, 6GB ram i UFS 2.1 internom, u odnosu na A3.

Mi 9T za ~270e sa boljim chipsetom, dizajnom i telefoto kamerom, u odnosu na 9 Lite.

Mi 9T Pro za ~330e sa boljim chipsetom, 4K 60fps snimanjem, laserskim autofokusom i dual GPS-om, u odnosu na 9T.

Svi idu sa Samsung Amoled ekranom (jedini A3 za 720p), 4000mAh baterijom, IMX586 glavnim senzorom (izuzetak 9T koji ima 582 ali je to prakticno isto), 64GB interne, dovoljno ram-a, dobrim i stedljivim chipsetovima.

4 telefona koja savrseno pokrivaju najvazniji segment :)

Prehajpovani Redmi sa MTK chipsetom, IPS ekranom i Samsung senzorom kamere nije vredan pomena :)

Hvala na odgovoru, mislim da ću ipak da se odlučim za Mi 9 lite, ne znače meni zmajevi ispod haube :) mislim znače mi ali za normalno korišćenje (standardne društvene aplikacije, pozivi, poruke), ok kameru i bez igrica mislim da je best by za mene.

Jeste najlakše kupiti skupo i radiće sigurno, samo kome šta treba sve od toga...

Hvala još jednom na savetu.
 
Tako je, ovo sto sam pisao je preporuka za prosecne korisnike, ne za nas manijake, mi znamo sta hocemo [emoji23]

Standardni korisnici ne znaju sta je MiUI, Emui, Android One, bitno im je da radi lepo, a svi koje sam naveo rade odlicno :)
 
Ja bih vise voleo da budem medju ovim standardnim korisnicima i da kupujem bez mnogo razmisljanja. [emoji846]
Ovako se opteretim kao da resavam zadatke iz nuklearne fizike. [emoji16]
 
Pozz ljudi, sta preporucujete, mi 9 ili 9 Tpro? Koji je bolji built quality, ako ima razlike uopste? Tear drop mi ne smeta apsolutno. Zasto je one plus 6t skuplji nov od mi9 kad je 845 chipset?
 
Zasto je Samsung 3 puta skuplji, a ono sto ima se jedva moze nazvati chipsetom :)

9T Pro uzmi, nema greske.
 
Ili 9 ili 9t pro, trece nema :) Sad procitah da je 9t pro malo deblji i tezi, tako da mozda bolje 9. Ako neko ima da predlozi nekog prodavca proverenog a povoljnog, da daje neku krstenu garanciju od bar 6 meseci, slobodno moze pm :) Sad sam odgledao neke review-e. Uglavnom svuda je mi9 skuplji od mi9T pro, koji je ustvari rebrandirani Redmi k20pro...
 
Poslednja izmena:
Ja bih išao na 9T Pro. Ne sviđa mi se Mi 9. Pogotovo kad stoji na stolu mnogo se klacka zbog velike izbočine kamere, mene to nervira i na Mi 8 koji ima manju izbočinu.
9T Pro - ekran bez izreza, ravan pozadi, osetno bolja autonomija, jeftiniji.
 
Ne znam... Mora resavam pod hitno a svi su mi ti telefoni bre veliki. KAd bi imalo nesto kao mi a3 a da bude vrh hardware to bi bilo to. Ovo danas bre tableti, bisu telefoni... Mnogo veliki telefoni, ali izgleda da nemam izbora :(
 
navici ces se u roku od pola sata.uzmi pravi 21:9 fon (predlozeni mi9t pro) i imaces i jako prihvatljivu ergonomiju jednom rukom.

iwcham:

ne treba ti preporuka,poslozis po ceni na kp,proveris ocene i starost naloga,pozoves coveka i bice ti jasno u 5m sa kim imas posla.
 
Ne znam... Mora resavam pod hitno a svi su mi ti telefoni bre veliki. KAd bi imalo nesto kao mi a3 a da bude vrh hardware to bi bilo to. Ovo danas bre tableti, bisu telefoni... Mnogo veliki telefoni, ali izgleda da nemam izbora :(

Probaj da nađeš Sony Xperia XZ2 compact (dual). Vrhunski hardware u malom pakovanju. Meni se smučili ogromni telefoni. Ovaj mališa ima odlične performanse, a fantastično leži u ruci i džepu ;)
 
Ipak mi9. Ipak mi se dizajn vise svidja kod mi9. TAnji je i ima malo bolju kameru od mi9tpro. :)
 
nema to veze sa životom.ako hoćeš OIS u klasi imaš samo mi8,ostalo mu je manje više tu naročito sa gcam.sad,dal' možeš da prežališ notch i što je uslovno rečeno mator model to je druga priča...i ako ne možeš mi9t pro je jedini logičan izbor onda.
 
mislim da mi9 ima osetno bolje kamere... Gledao sam neki klip gde je image stabilization los na mi9t pro, a onaj marques mu je isoljuvao kameru samo tako...
https://youtu.be/WpPw7lUXyI0


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Da se ukljucim, malo kasnije ali dobro....

Sto se androida tice taj marques pljuje sve sto nije Samsung, cast izuzecima.
 
Ne gledaš ti dobro i redovno Marquesa onda :D bukvalno samo Pixele (nexuse pre njih) i OnePlus koristi, i najviše hvali. Doduše Pixela uglavnom samo zbog kamere, ali mu je uvek daily.
 
Nazad
Vrh Dno