Šta je novo?

Samsung Galaxy A71

Meni se isto desilo danas na MTS mreži. Stoji uredno 4g+ interneta nema. Nisam se kretao, bio sam na poslu. Dođe na minut i opet pukne. Ne znam da li je do telefona ili do MTS-a.

Sent from Samsung A71 using Tapatalk
 
Ukucajte u dajleru *#*#4636#*#* , prikazaće vam meni, nakon toga uđite u "Phone information", skrolujte do "Cell Info Refresh rate"...dešava se da je podešen na "Immediate"... Označite "Disabled" pa proverite da li je problem sa internetom rešen...ili ublažen
 
Da i ja potvrdim na A70 MTS mreza, isto danas tj upravo vidim kada stoji 4g+ nemam net uopste i po 2-3 min, kada prebacim na 2g/3g onda net uredno radi.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Ja sam na VIP i nisam do sada primetio taj problem.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Da probao sam sad. Na 3g radi bez greske, 4g puca prilikom promea pozicije (100% pri promeni repetitora). Ono sto mi nije jasno, do pre 3 dana radilo bez greske!?

Ukucajte u dajleru *#*#4636#*#* , prikazaće vam meni, nakon toga uđite u "Phone information", skrolujte do "Cell Info Refresh rate"...dešava se da je podešen na "Immediate"... Označite "Disabled" pa proverite da li je problem sa internetom rešen...ili ublažen
ovaj kod mi ne funkcionise
 
Uzeo ovaj tel pre par dana pa da pitam... Da li je moguće da ovaj tel nema led za notifikacije? Ne znam kad sam dobio poruku ili nešto drugo... Primetio sam isto da ima dosta lošiji wifi prijem od mog starog telefona Alcatel idol 5 koji je inače krah telefon...
Jos jedna stvar, da li neko ima ovakav problem sa bench forumom npr... Screenshot_20200707-055823_Chrome.jpg
 
Telefonu koji ima oled ekran nije potrebna led lampica pošto može sve vreme da pokazuje notifikacije na displeju bez preterane potrošnje baterije. Ako ti već nije, uključi Always On Display i imaćeš notifikacije.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Ako imas SEE CSC ROM na telefonu ocekuj apdejt za 4, 5 meseci, posto je ovo Samsung sa najneazurnijim apdejtovanjem koji sam ikada imao
 
Zašto je A71 bolji izbor od Mi Note 10 Lite ?
Specifikacije su im vrlo slične, Kinez je pola godine mlađi i po nekim ciframa jači, a upadljivo jeftiniji.

Da li je tolika prednost u kvalitetu Super Amoled A71 nad Amoled ekranom MiNote10Lite da opravdava držanje cene ?
 
Nije, samsung ima jak marketing,mnogo jako ime i to sve kupac placa.
Da li si ikada video reklamu za xiaomi? Oni maltene nemaju marketing, a nisu ni toliko jak brend da bi ime naplacivali.
Imao sam priliku da oba telefona testiram, a71 je kao igrackica pored mi note 10 lite sto se izrade tice.
Ekran na a71 malo bolji ali nista spektakularno.
Ja licno koristim xiaomi zadnje 4 godine i mislim da je jedina prednost samsunga taj one ui koga svi mnogo hvale. Ali na zalost nisam imao priliku da ga isprobam u smislu da imam licni uredjaj sa one ui-jem na duzi period.
 

Bolje bi im bilo da batale "bells and whistles" i da sednu i konacno srede osnovne stvari kao sto su gubitak mobilnog interneta pri promeni baznih stanica, WiFi konekciju i restarte koji se povremeno desavaju. Nekad ne pomaze Airplane mode on/off za mobile data i WiFi, vec mora restart telefona koji radim u proseku jednom nedeljno.
 
Zašto je A71 bolji izbor od Mi Note 10 Lite ?
Specifikacije su im vrlo slične, Kinez je pola godine mlađi i po nekim ciframa jači, a upadljivo jeftiniji.

Da li je tolika prednost u kvalitetu Super Amoled A71 nad Amoled ekranom MiNote10Lite da opravdava držanje cene ?

Pa pazite ovako, pre svega da napomenem da sma korisnik xiaomi telefona, dakle da ne bude da sam samsung fan boy.
Prvo, nista skoro sto ste naveli ti i kolega nije tacno. Objektivno gledano.
Prvo cena, kako je to Mi Note 10 Lite osetno jeftinije i gde? U leglanoj prodaji kod nas mi note 10 lite 6/64 je 48k dinara, a a71 6/128 je 47k, dakle sa duplo vise memorije. Na crno, po oglasima mi note 10 lite krece za 280-290e, a za oko 300e vec krecu a71 sa garancijama operatera sto kod mi note 10 lite opcija nije, nego samo na dodjem ti garanciju.

Dalje, a71 ima bolju kameru, pogledajte testove. Samsung telefoni imaju najbolje amoled ekrane i tu price i diskusije nema, da li je to sad nesto wow u odnosu na amoled panel.na xiaomi-u, neka drua dimenzija? Nije. Da li ne taj panel na xiaomiu los? Svakako nije, ali nije na nivou samsunga.
Xiaomi ima objektivno vise premium dizajn uslovno, zbog upotrebljenih materijala, ali svejedno vecina fonova ce u case, plus to staklo pozadi je svakako podloznije ostecenjima nego glastik plastika.
Ostalo je manje vise tu negde, uglavnom subjektivno ralzike. Meni je recimo tear drop notch na fonu od ~400e u 2020oj godini nedopustivo, isto vazi i za 64gb memorije za bazicni model.
 
Ne vidim sta si ti drukcije napisao od mene? Sem sto si zavio u lepsu foliju.
Isto da ima malo bolji ekran, da xiaomi ima bolju izradu.
Stim sto sam rekao da je prednost samsunga one ui sudeci po korisnickim iskustvima.
 
Poslednja izmena:
Izašao update na 2.1 za Poljsku,Indiju i Emirate .20200709_165410.jpg

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Ne vidim sta si ti drukcije napisao od mene? Sem sto si zavio u lepsu foliju.
Isto da ima malo bolji ekran, da xiaomi ima bolju izradu.
Stim sto sam rekao da je prednost samsunga one ui sudeci po korisnickim iskustvima.

Ok, ako je tako, mada sam itekako drugacije napisao.
 
Pozdrav,hteo bih da pitam 3 pitanja :).1.kupio sam juce ovaj telefon 8gb ram kad kucam imei telefona pise 6gb rama kad skinem app cpuz pise 8gb ram i na app devico info hw sad me zanima sta je istina?2na kutiji pise samsung india jel to nike neka kopija telefona ne znam dal mora da pise samsung vietnam.i 3.kad zovem nekog pojavljuje mi se zelena tacka kao senzor pored selfi kamere senzor da ugasi svetlo ekrana jel normalno da svetli zelena tacka ne treperi nego svetli onako jaka boja zelena
 
Tačka je ok. Proximity sensor. Kod mene treperi.
 
Poslednja izmena:
Bolje bi im bilo da batale "bells and whistles" i da sednu i konacno srede osnovne stvari kao sto su gubitak mobilnog interneta pri promeni baznih stanica, WiFi konekciju i restarte koji se povremeno desavaju. Nekad ne pomaze Airplane mode on/off za mobile data i WiFi, vec mora restart telefona koji radim u proseku jednom nedeljno.

To sto ti i koliko vidim jos par vas ovde imate problema sa (MTS) mobilnim internetom ne znaci da svi ostali korisnici ovog telefona imaju isti problem. Koristim A71 od maja meseca i u MTS-u sam i za net uglavnom koristim mobile data, jer imam dosta GB-a u paketu. Apsolutno nikakvih problema nemam sa konekcijom, gde god da se nalazim konekcija je stalna i stabilna. Iako WiFi manje koristim, ni sa njim nisam imao problema sa jacinom signala. A sto se restarta telefona tice, od kad sam ga kupio konstantno je ukljucen, nijedan restart (osim onog za update SW-a), telefon radi bez ikakvih problema i/ili bagova.
 
To sto ti i koliko vidim jos par vas ovde imate problema sa (MTS) mobilnim internetom ne znaci da svi ostali korisnici ovog telefona imaju isti problem. Koristim A71 od maja meseca i u MTS-u sam i za net uglavnom koristim mobile data, jer imam dosta GB-a u paketu. Apsolutno nikakvih problema nemam sa konekcijom, gde god da se nalazim konekcija je stalna i stabilna. Iako WiFi manje koristim, ni sa njim nisam imao problema sa jacinom signala. A sto se restarta telefona tice, od kad sam ga kupio konstantno je ukljucen, nijedan restart (osim onog za update SW-a), telefon radi bez ikakvih problema i/ili bagova.

A moze i ovako.. To sto jedino ti nemas problem sa mts-om, ne znaci da niko nema problem. Ili, to sto ti imas silne gigabajte na paketu, pa ti WiFi skoro i da ne treba, ne znaci da ga i ostali ne koriste. (Besmislene i tvoja i moja tvrdnja, zar ne?) Problem definitivno postoji i povezan je sa WiFi i mobile data. Posto ne koristis toliko cesto WiFi, kod tebe se pomenuti problem verovatno nece ni javiti. Nisam od onih koji svaki cas pale/gase WiFi/mobile data. Kod mene je to oboje stalno ukljuceno, zato se problem (verovatno) i ispoljava i zbog toga moram ponekad rucno da restartujem telefon jer ne pomaze ukljucivanje/iskljucivanje WiFi/mobile data. Iznenadne restarte imam jedino na poslu kada se telefon pokusa povezati na lokalnu WiFi mrezu (eduroam). Inace, mts kartica mi je u romingu i internet je iskljucen za mts karticu, dakle, nije do mts-a. Za mobile data koristim karticu lokalnog provajdera. Osim navedenih problema, ja ni jednu drugu zamerku nemam. Sto se tice svega ostalog, telefon radi kao zmaj.
Za sada sam primetio da gubitak mobile data ponekad imam kad izadjem iz kuce i telefon se otkaci sa kucne WiFi mreze, a zaboravi da ukljuci mobile data.
 
Ja stvarno taj problem nemam ,od poslednjeg ažuriranja mi se dešava ponekad da kada me neko pozove ekran se ne upali i moram prvo da pretisnem power dugme . Ostalo je ok.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Ja stvarno taj problem nemam ,od poslednjeg ažuriranja mi se dešava ponekad da kada me neko pozove ekran se ne upali i moram prvo da pretisnem power dugme . Ostalo je ok.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
Od navedenih problema sa internetom, jedino mi se ovo desi nekad. Net, wifi i mobilni ( telenor) radi normalno, nisam primetio nikakav bag, uključena uvek oba.

Devojka je na mts, i zbog posla svaki vikend prelazimo 1000km, i ona ima problem sa mts netom, drugi tel je u pitanju, ali nekad pri promeni predajnika, i ako je domet ok, dok ne ugasi i ne upali net, nece da radi.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Novi apdejt sa UI 2.1 rešiće većinu priblema , velik je oko 1,5 Gb .

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Stigao updateScreenshot_20200714-103055_Software update.jpg

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Novi apdejt sa UI 2.1 je upravo stigao kod mene

bggcyr8a.jpg
 
Nazad
Vrh Dno