Šta je novo?

Samsung Galaxy A71

Da li neko ima predlog za neko dobro zastitno staklo? Kupio sam Nillkin amazing h+pro...ali ono ne zahvata citavu povrsinu ekrana. A nije vala ni jeftino, placeno je 1800 dinara.
 
Tačno nedelju dana od kupovine bez restarta, i polako se primeti neki lag, ali nije strasno, dok malo pre nije krenuo random da sam spusta notification bar i diže, kao blesav?!?
Pogledam na netu odmah da vidim jel se neko žali, na pixel-u sam našao da su se žalili, na A71 ne. Posle restarta, ne dešava se za sada, videcemo dalje.
Nego, kad telefonirate, bilo gsm poziv ili viber, WA, da li vam sa leve strane prednje kamere treperi nesto, kao mrtav pixel da je?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Nije mrtav piksel to je proximity sensor.

Sent from Samsung A71 using Tapatalk
 
Meni se desilo danas to sa spuštanjem not. bara, nikad pre nije, pripisujem to apdejtu koji sam danas instalirao.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
I ja se razmisljam da uzmem zastitno staklo, pa me zanima, vredi li uzeti Panzerglass pre nego Nillkin? Panzerglass je duplo skuplji od Nillkin Amazing 3D CP+ Max i deblji je za 0,1mm od Nillkina.
 
i sta ima novo kod novog update-a jel ima razlike poboljsanja itd....posto ne cu da radim update da cujem prvo iskustva.
 
Dodali su neke sitnice od opcija u kameri. Zatim, isti dan mi se ažurirano i OneNote koji sada radi odlično a nije hteo da sinhronizuje. Ne znam do kojeg je ažuriranja al sada radi perfektno. Fingerprint mi deluje da je bolji sad. Toliko sam primetio jer nisam mnogo čalkao telefon.
Inače ne baguje, ne usporava. Radi normalno.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Meni se desilo danas to sa spuštanjem not. bara, nikad pre nije, pripisujem to apdejtu koji sam danas instalirao.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Ja kad sam uzeo telefon pre 7-8 dana, odmah mi je ponudio taj update nakon paljenja I provere. Telefon je za austrijsko tržište, pa je valjda kod njih stigao update pre, posto kod nas vidim da je pre dan, dva. Samo sam juce imao taj problem, tel nije gasen 180 sati, pa nakon restarta, vise se ne dešava, videcemo da li će opet I kad.


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Ja sam primetio sledece u poslednje vreme.
Stavim tel na punjac i sve super ide do 95%
Od 95% fo 100% ga puni 20ak min.
Ali, ako ga na 95% samo na trenutak skinem sa punjaca pa vratim onda ovih 5% zavrsi za par minuta.

To na pocetku nije bilo tako a ne znam zasto se sada javlja ovaj momenat.

Pozz
Milan

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
To sam ja jednom primetio, pa nisam bio siguran jel sam dobro video da je bilo 95%. Posle nisam primecivao, jer ga stavim uveče na punjenje, skidam ujutru, pa ne znam koliko je tih 5% punio.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Zna li neko dal može i kako da se podesi da kad se klikne na kontakt, da se se umesto video poziv, koji je podešen na google duo, da se stavi viber, Skype ili neka druga app za video call.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Nije dugo prošlo i opet je zabagovalo punjenje. Stavljen je sinoć, jutros 97%, nece dalje, restart i posle par sekundi pokaže 100%.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Ja sam primetio sledece u poslednje vreme.
Stavim tel na punjac i sve super ide do 95%
Od 95% fo 100% ga puni 20ak min.
Ali, ako ga na 95% samo na trenutak skinem sa punjaca pa vratim onda ovih 5% zavrsi za par minuta.

To na pocetku nije bilo tako a ne znam zasto se sada javlja ovaj momenat.

Pozz
Milan

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
To je normalno, fabrički podešeno na većini telefona - twinkle charge. Negde počine na 20%, negde na 10, eto ovde na 5. Na nekim telefonima kada iskljuciš i ukljuciš punjenje, nastavi da puni punom brzinom. Preporučio bi da punite onako kako je Samsung zamislio, pošto je to jedna od zaštita od overcharge a čuva i dugotrajnost baterije.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To je trickle charge i normalno je, poslednjih 10% se uspori punjenje i kod mene.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Dal postoji mogućnost da kad mi zvoni telefon, a slušalice su povezane, da mi zvoni u slušalicama. Da se javim i prekinem razgovor mogu, i sagovornika čujem na slušalice, al mi ne zvoni direkt na sluškama već zvoni telefon na svom zvučniku.
Na ranijim telefonima mi je zvonilo u sluškama.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
^ da se nadovežem I dam odgovor, možda nekome zatreba.
Problem sa zvonom i obaveštenja preko slušalica rešen instaliranjem samsung app Sound Assistant.


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Fini rezultati baterije.
9ca9c690e15887789769d6391ee6972b.jpg


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
^ samo koliko si koristio na wifi i 4g?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Non stop upaljen wifi i mob net, vise je korišćen wifi.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Jedan savet:
Dvoumim se između ovog telefona i P30.Šta je po vama bolji izbor?
I ja sam se dvoumio upravo između ta dva telefona (doduše i novog iPhone-a SE, koga sam eliminisao iz priče zbog slabe baterije) i na kraju sam uzeo A71 i ne kajem se. ;) Prednosti P30 su jači SoC (Kirin 980) cije ćeš prednosti više osetiti u nekom benchmark-u nego u realnom radu i druga prednost je prisustvo telephoto kamere (ako ti je bitna), a i kvalitet fotografija u low light uslovima napravljenih main kamerom je na strani P30. Ne kažem da A71 pravi loše slike, daleko od toga, ali u uslovima slabijeg osvetljenja P30 je na svom terenu. A71 ima veći dosta veći ekran, dolazi sa Android 10, tako da će verovatno imati dužu softversku podršku nego P30, proširivu internu memoriju sa microSDXC karticama za razliku od (skupih) Nano Memory koje koristi P30, a tu je i baterija dosta većeg kapaciteta. Smatram da su oba telefona odlična i za koji god od njih da se odlučiš, mislim da nećeš pogrešiti.

Sent from SM-A715F using Tapatalk
 
Znaci da bi na 4g imao oko 6-7h sota.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Bez igrica na wifi izvučem oko 8 SOT u jednom danu. Na 4g bez igrica 6 SOT, ali meni je uvek jak signal i uglavnom tapatalk, insta i tviter. Minimum mi je nešto jače od 5 sati a bilo je i 7, sve zavisi kako se koristi.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
^ to je ok, najvise pitam posto jedan drugar hoce da uzme pa da mu prenesem informacije. Hvala za pomoc.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
^ to je ok, najvise pitam posto jedan drugar hoce da uzme pa da mu prenesem informacije. Hvala za pomoc.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Reci slobodno drugaru da se baterija brzo puni, a sporo prazni. ;)

Sent from SM-A715F using Tapatalk
 
^ odlicno, hvala za preporuke[emoji3].

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Autonomija je stvarno brutalna, jutros oko 10h sam ga skinuo sa punjača (na 95%) i skoro čitav dan sam na netu (4G, bez Wi-Fi-a), brightness na pola (namerno nisam stavio na auto) i sad je baterija na 54%, SoT 6h.

Sent from SM-A715F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno