Šta je novo?

Samsung Galaxy A71

Pin traži i kada telefon pokušaš neuspešno da otključaš (mislim) pet puta. Mislim da se to i desilo. Da li je uključen AOD na dodir? I što kaže @megaman imao bi notifikaciju da je restartovan.

Sent from Samsung A71 using Tapatalk

Restartovao sam telefon, nikakvu notifikaciju da je restartovan nisam dobio. Dobio sam istu poruku koju sam i danas 2 puta dobio nakon sto sam ukucao pinove. Phone is starting... i nakon sekund osvezava widget za vreme o i sve ostalo. Isto ponasanje kao i prilikom ukljucivanja i namernog restarta. Zato i mislim da se sam restartovao, upravo zbog ponasanja nakon unosenja pinova, a koje je identicno ukljucivanju ili restartu telefona. AOD je ukljucen na dodir.
 
Poslednja izmena:
Evo trajanje baterije na A71 (WIFI 90% 4G 10% , GPS, AOD, društvene mreže , razgovori, fotkanje, slušanje muzike ... bez štednje) 2 dana i oko 7h SOT .
Inače A71 sa ovim SD 730 stvarno lepo i fluidno radi , apsolutno nikakav lag/štucanje , sve lepo klizi -nema tu nikakve razlike u radu u odnosu na Note 9 ili S10 . Jedina razlika je u stock kameri - noćne fotke su slabijeg kvaliteta (ali zato instalira se GCam i to je rešeno) .
Ko voli Samsung i hoće nov telefon (sa Android 10 - out of the box ) ovo je za 330-350 best buy kupovina .
d95db24111bced5b135bffb39c5e856e.jpg
e545e1e8da734ad1367b4413e544d86d.jpg


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Vrlo koristan, i dobar komentar, tacnije sve sto me interesovalo. Reci mi samo, sto se tice gcam-a da li radi bez bagova i da li se samo instalira ili je potrebno dirati oko camera2api i ostalih gluposti?
 
Šta se dešava sa procesiranjem na kamerama Samsung telefona? Jel je moguće da samo meni ovo smeta?

a71

Slučajno mi iskočio na Amazonu ovaj model, i rekoh ajde da vidim kako se drži u odnosu na Pixel 3/4. Ovo nije nešto što želim na svojim fotkama, bilo noćnim ili dnevnim, gde su detalji? Ne izgleda kao fotografija, više kao uljana slika nekog umetnika. Ne znam, možda i ja mnogo tražim... Daj mi veći šum, hoću detalje, ne ovako da napavi fotku plastičnom...
 
Samo si tokom toliko godina koriscenja navikao na DSLR ili MILC kvalitet fotografija :)
Zapravo, ovo je skroz korektno za uredjaj te klase, ma koliko ti to cudno zvucalo ili delovalo. Mali senzor, napucavanje ISO na 1000+, onda agresivno peglanje suma i to je to.

To o cemu pises je odavno trend u smartfon fotografiji, cak je i Apple presao na ovakav post-processing. Dovoljno je uporediti ''skolski'' korektan pp na starim modelima (iP7 i iP8), vec prelaskom na X seriju se vidi jasna razlika na 100% cropovima, iako su u nekim drugim aspektima taj softver bolji, pp je generalno muljaviji. Cak postoji odredjena razlika i izmedju Nexus i Pixel kamera, noviji Pixeli imaju malo manje senzore primarnih kamera i objektivno malo brljaviji post-processing, mada i dalje najbolji u klasi. Ali realno, ni fotografije koje snimaju Pixeli nisu bas idealne, po strogim fotografskim pravilima, jeste da manje brljaju od gotovo svih ostalih kamera ali zato nerealnim hdr+ efektom mogu da dobiju ''plastican'' i nerealan izgled, promasen (previse hladan) WB itd. Jedan od retkih izuzetaka sa ''zdravim'' pp-om (uz Pixele) je Huawei Mate 30 Pro, i jednim delom iP11 serija.

Ne bih se previse opterecivao sa tim stvarima, posebno na Samsung A seriji. A i generalno, velika vecina fotografija snimljenih smartfon kamerama zavrsi na raznim mrezama, posle provlacenja kroz razne insta filtere koji samo dodatno degradiraju kvalitet i smanjuju razliku izmedju najboljih i prosecnih kamera sa telefona.
 
Poslednja izmena:
Od prosle srede do juce, ni jedan restart. A onda juce tri puta u jednom danu. Mislim da su restarti imaju veze sa WiFi mrezom (eduroam) na poslu, jer prvi restart mi se desio (kao i prosle srede) kad sam ulazio u zgradu, a ostala dva puta se desilo kad sam se kretao po zgradi. WiFi i mobile data nikad ne iskljucujem na telefonu. Jedino sto sam iskljucio je dodeljivanje nasumicne MAC adrese u WiFi podesavanjima, ali nikakvog rezultata nije dalo. Neverovatno mi je da je 7 dana radio normalno, a onda u jednom danu 3 restarta, kao i prosli put. Nista drugacije nisam radio u odnosu na prosli put kad se desilo.
Pokusacu sa hard resetom i iskljucivanjem WiFi dok sam na poslu, da vidim da li ce se opet desiti. :trust:
 
A mi ostali u januaru!??? Nije tesko promeniti CSC ali to podrazumeva fabricki restart... ne radi mi se to sada.
 
Danas mi je stigao A71 iz MTS-a, ali uz telefon nisam dobio onu silikonsku futrolu, a ne volim da mi je telefon goluzdrav i nezasticen, pa bih mu nabacio Nillkin Frosted Shield futrolu i Nillkin CP+ Pro ili 3D CP+ Max staklo. Da li je neko od vas koristio navedeno staklo i ako jeste, kako se pokazalo?
 
Koristim Nillkin H+ Pro. Nikada ne bih dao tolike pare za staklo da nije bio policijski cas pa je bilo daj prvo sta nadjem. Lik na KP je imao H, H+ i H+ Pro. Hteo sam srednju cenu (H+) ali zvao me sutradan i kaze ipak nema. Reko, onda nek bude najskuplja :) ...i nisam se pokajao. Nikada nisam imao staklo sa tako dobrim oleofobnim slojem. Naravno pokriva ceo ekran perfektno. Stavio sam i Nillkin Nature case, sa ojacanim coskovima (kad vec nema Defender) i nisu u konfliktu.
 
Poslednja izmena:
Pazljivo sa Frosted Shieldom samo.

Drug je prosle godine iskrivio telefon malo kada ga je skidao.
Nije ni primetio dok ga nije stavio na sto a ono donji deo malo izdignut.
Ta maska je nenormalna koliko steze, posebno sada kada je zatvorena sa sve 4 strane.
Ja je nikada ne bih stavljao, posebno ne na plasticne telefone koji su slabijeg integriteta.
 
@Twi$teR Ja sam uzeo CP+pro staklo i odlično je. I Frosted shield. Staklo pokriva ceo ekran i stvarno ima odličan oleofobski sloj. Frosted shield štiti sa sve četiri strane, s tim da je malo zasečeno na dva donja ćoška tako da se lako skida i ne može da iskrivi telefon. Ja sam zadovoljan. Sada, meni (srećom) telefon nije ispadao tako da ne mogu da znam kolika je zaštita od pada na beton (recimo). Nadam se da nikada neću ni saznati [emoji3] Sve u svemu meni to lepo izgleda i čini mi se da je telefon dobro zaštićen.

Sent from Samsung A71 using Tapatalk
 
Uzeo ovaj tel danas caletu, bas sam nekako ostao ravnodusan na osecaj u ruci, previse lagano,obicno.
Ono sto mi se nije svidelo je to sto se posle konfigurisanja i malo zezanja po telefonu, posle 10 min prilicno ugrejao u predelu kamere.
 
Uzeo sam Samsung nakon X godina. Za sad sa još upoznajem sa njegovim interfejsom.
U principu sve radi kako sam i očekivao, al videću kako će se pokazati nakon par dana maltretiranja. Povredio sam danas kameru sa A70 I ovaj daje ipak bolje slike sa prirodnim bojama na auto modu, barem nama amaterima.
Brdo stvari ne znam ni da podesim :)
Elem, jedina najveća zamerka je što na ovom modelu, a čitajući strane forume, i na nekim A70 modelima nakon nadogradnje na Android 10, app OneNote ne funkcioniše uopšte! Sinhronizacija ne radi nikako i to je globalni problem za koji ne postoji rešenje trenutno. To me je ubilo u pojam. Kao radi se na tome al za sad bez konkretnih pomaka. Tu I tamo se sinhronizuje po neki folder pa nestane. A meni sve poslovno na OneNote. Čak i kad se ide preko pretraživača ima brdo problema, dok na ostalim telefonima sve radi ok. Dakle ogroman FAIL dal za samsung dal za MS, ne znam.
Druga stvar, dal je neko podesio na SwiftKey latiničnu ćirilicu sa kvačicama? Imam kvačice dužim pritiskom na taster al nemam posebne tastere sa ŠĆČŽ...
Za sad toliko.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Instaliraj GBoard, odaberi srpsku tastaturu sa našim dodatnim slovima i vozi.
 
I na kraju dana nakon celodnevnog podešavanja, instaliranja, iživljavanja, plus malo I igrica u ultra režimu, osvetljenje 30-6%, 4g, wifi, sve živo je radilo i sinhronizovalo, odličan rezultat.
dee4c67a0e09b31901794415cea784bb.jpg


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Ja ga imam par dana, sta znam, očekivao sam više od 4500mAh. Čudno mi da mi viber prvi na listi potrošača, a uglavnom je chat i malo poziva, 10 min max.
Može da zabuni sot, jer ne računa od poslednjeg punjenja, nego od 0-24h, pa može da se desi da se udje u nov dan, koristi 2 sata sot-a, stavi na punjac, ustane ujutru sa 100%, nastavi korišćenje do kraja dana, samim tim, lažan je rezultat, jer je sot za više od 100% baterije. Jel moze to da se promeni da pokazuje od poslednjeg punjenja, tj kad je na 100%, a ne da ide od 0-24h?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


1cf2cc794a65fd9cc4a10625c44120fb.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala na podsetniku, odavno sam koristio tu app još u S3, zaboravio na nju.
Nego, gledam sa par app kapacitet baterije, trebalo bi da je 4500mAh, ali ni jedna ne pokazuje toliko, nesto jace od 4300. Jel to normalno, kao što ni 6GB rama i 128GB memorije nije toliko, nego je zaokruzeno?
S6 mi tačno pokazuje 2550mAh, koliko i ima.
92f5a3f74f0b85280c313d94b065b99f.jpg


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Samsung Galaxy A71 koristi EB-BA715ABY bateriju koja ima:

Rated Capacity: 4370mAh
Typical Capacity: 4500mAh

Samsung prilikom opšteg reklamiranja A71 kao celog proizvoda koristi vrednost koja im više odgovara da bude pominjana, premda ona vrednost od 4370mAh i jeste realnija vrednost stvarnog kapaciteta kod nove baterije i jeste realnija kao referenca pri kalkulacijama. Otud možda nejasnoća oko toga.

samsung-galaxy-a71-sm-a715f-battery-eb-ba715aby-4500mah-gh82-22153a.png
 
Poslednja izmena:
Jedini bug koji sam primetio mi je sa satom na ugašenom ekranu kad je podešen da se pojavljuje na dodir. Kakvu god jačinu osvetljenja da mu podesim, on je skoro uvek na najslabiji osvetljenosti, ponekad se zezne da bude kako sam namestio.
Sad mi je podešen kao na slici a svetli kao na najslabije.
Kad je always on, onda je jačina kako je podešeno.
84ed9fc724beaec57fbe7634dafe9fbb.jpg


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ako sam dobro shvatio, ta opcija ti dozvoljava da double tapom na sat dobijaš mogućnost podešavanja osvetljenja ekrana, i nema veze sa jačinom osvetljenja sata.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ako sam dobro shvatio, ta opcija ti dozvoljava da double tapom na sat dobijaš mogućnost podešavanja osvetljenja ekrana, i nema veze sa jačinom osvetljenja sata.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Provalio sam kako radi. Kad tapnem bilo gde na ekran, onda je sat jedva vidljiv. Kad tapnem u blizini fingerprinta, onda je sat vidljiv na sa osvetljenjem koje sam podesio.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Stigao jeScreenshot_20200601-232438_Software update.jpg

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Dobro su se setili. Da ne kažem, fala ....
Za početak, fingerprint radi dosta bolje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno