Šta je novo?

Samsung Galaxy A71

To je sve zvaka za ludaka,mislim na te akcije ...
 
Evo trajanje baterije na A71 (WIFI 90% 4G 10% , GPS, AOD, društvene mreže , razgovori, fotkanje, slušanje muzike ... bez štednje) 2 dana i oko 7h SOT .
Inače A71 sa ovim SD 730 stvarno lepo i fluidno radi , apsolutno nikakav lag/štucanje , sve lepo klizi -nema tu nikakve razlike u radu u odnosu na Note 9 ili S10 . Jedina razlika je u stock kameri - noćne fotke su slabijeg kvaliteta (ali zato instalira se GCam i to je rešeno) .
Ko voli Samsung i hoće nov telefon (sa Android 10 - out of the box ) ovo je za 330-350 best buy kupovina .
d95db24111bced5b135bffb39c5e856e.jpg
e545e1e8da734ad1367b4413e544d86d.jpg


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Odlična baterija, što je bilo za očekivati.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Vidim da postoji ovaj tel kod vipa. Jel sigurno ima nfc, znam da neke verzije a50 nisu imale iako je pisalo jer su nabavljeni bili iz Turske pa je zavisilo od regiona i firmware-a.
 
Vidim da postoji ovaj tel kod vipa. Jel sigurno ima nfc, znam da neke verzije a50 nisu imale iako je pisalo jer su nabavljeni bili iz Turske pa je zavisilo od regiona i firmware-a.
Treba da ima.Screenshot_20200420-145628_Settings.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Baterija od jutros na wi-fi sve sem igrica stvarno prezadovoljan 5h 25 min na 52%baterije. Probao sam google kameru iz prethodnog posta i stvarno bolja u noćnom režimu.
8ade87a66607af3c86a79a163e362f97.jpg


samsung A 71
3d39bf28fa5bb34571652b5e3d36cc92.jpg
 
Poslednja izmena:
Slucajno danas pogledah temu o ovom telefonu i odusevih se. Pa ovaj telefon ima sve sto mi treba za ok cenu. Dobar chipset, DualSIM, 3.5mm jack, ok kamera. Jedino me malo brinu dimenzije i softver. (Nemam utisak da je Samsung nesto preterano azuran oko softvera, pogotovo za srednje i nize klase.)
Vec neko vreme trazim naslednika Mi A2 i skoro da sam digao ruke od potrage, kad pojavi se ovo. :banana:
 
Plus što i na dotičnom sajtu i na gsm areni kukaju na originalni punjač što dolazi u pakovanju.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
^^ Zašto kukaju na punjač? Kukaju Indusi, a oni kukaju na sve. Ekran nema grešku. Koristim telefon preko dva meseca. Koliko vidim ovo je nekoliko žalbi iz UK. Kao i svaki telefon, kao i svaki uređaj. Desi se neka greška ili propust u kontroli kvaliteta. Na tehničkom smo forumu znamo, valjda, svi da se to dešava.

Sent from Samsung A71 using Tapatalk
 
Plus što i na dotičnom sajtu i na gsm areni kukaju na originalni punjač što dolazi u pakovanju.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Ja komentare sa GSMarene ne bih uzimao previse zdravo za gotovo jer tamo lupetaju sve i svasta, ali ponekad se naleti na nesto poput gorenavedenog problema. Bas sam se bio zagrejao da uzmem ovaj telefon, ali ovo me je o'ladilo. Nadam se da cu uspeti negde uzivo da ga vidim pre nego sto donesem konacnu odluku.
 
Punjač radi ok za sada i ekran je odličan gledao sam i sa plavim svetlom i nema ništa .Moja devojka ima A50 i baš je vidljiva razlika u korist A71.

samsung A 71
 
Imam A71 preko dva meseca i sve radi bez problema. Nikakvi bugovi. Koristim i blue light filter.

Pozz

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Možda ima veze sa regionom za koji je?

Moze biti. Odavno je poznato da nije isti kvalitet za razlicita trzista. Za EU trziste ne daju silikonsku futrolu. Ja uzeo danas crni (plavi i sivi previse sljaste za moj ukus), pa cemo da vidimo.
 
Nema veze sa regionom. Mislim da je, jednostavno, uletela neka loša serija i to očigledno u Engleskoj. Čak ne serija, jer bi bilo više žalbi. Neki propust u kontroli kvaliteta. Ko će ga znati? Kao što rekoh ranije, dešava se. To je tako u masovnoj proizvodnji. Ja koristim blue light filter stalno i nema greške.

Sent from Samsung A71 using Tapatalk
 
pozz da li je neko primetio razliku u kvalitetu videa u 1080p sa samsungovim app-om je veoma lose kao da je 480p a sa Google kamera app je extra kvalitet videa 1080p sto se tice slikanja bas i nisam nesto zadovoljan Google kamer-om 4k video je odlican sa sasamsungovim app-om dok Google kamera ne mogu da nastelujem da snima u 4k zna neko kako da podesim 4k?
 
Je l' se susreo neko sa random restartima? Imam ovaj telefon od subote i danas već 2 random restarta. Jedan jutros, a jedan malopre. Izvadim telefon iz džepa, kad ono traži mi pin.
Ne znam koliko bi hard reset pomogao..
Koristim 2 kartice od kojih je jedna u romingu. Sa istim karticama nikad mi se nije desio restart na Mi A2.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ja koristim dve kartice i nemam taj problem.
Pozz

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
^^Jesi li video kada se restartovao? Možda je registrovao dodire u džepu i zato traži pin. Takođe možda mu je uključen auto restart. I još jedna situacija, ako je uključen auto update možda je uradio update?

Sent from Samsung A71 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pin uvek traži kada se restartuje.

samsung A 71
 
Da, a ako se stvarno restartovao, imao bi notifikaciju "phone restarted" pri otkljucavanju.
 
Ne znam tacno kad su se desili. Prvi restart je bio jutros kad sam dolazio na posao. (Verovatno kad sam usao u zgradu jer sam cuo neke zvukove telefona.) Kasnije mi je telefon bio na silent, tako da nisam ni primetio drugi put kad se desilo, sve dok nisam izvadio telefon iz dzepa. (Vadim telefon, kad ono trazi mi pin za sim kartice.) Autorestart je iskljucen. Nisam primetio nikakav update da je uradio. Kod ovog drugog restarta mi je izasla neka poruka, nesto tipa Samsung Knox private data policy (tako nekako); kilometarski tekst, bez ikakvog tastera na kraju (Agree, Decline i sl.). Samo tekst i to je to.
Nesto razmisljam, mozda je do nekih aplikacija koje sam instalirao. Ovde pre svega mislim na neke Google-ove sistemske aplikacije (Carrier services i sl.). Posto mi je ovo prvi Samsung telefon, u onom bunilu tokom podesavanja, sam instalirao brdo nekih stvari koje sam imao ranije na telefonu, a koje su sada verovatno nepotrebne. Do sada sam koristio samo telefone sa klot androidom. Inace, kad sam ubacio kartice i prvi put ukljucio telefon (A71), odmah mi je prijavio neku gresku za drugu SIM karticu (koja je u romingu) i trazio restart. Posle se vise nije bunio. Takodje, prilikom ubacivanja SIM kartica u fioku za kartice, primetio sam da kartica u slotu za SIM2 ne naleze idealno kao kartica u slotu za SIM1. (Probacu da im zamenim mesta, pa da vidim da li je do kartice ili slota.)

@megaman
Nisam na to obracao paznju.
 
Pin traži i kada telefon pokušaš neuspešno da otključaš (mislim) pet puta. Mislim da se to i desilo. Da li je uključen AOD na dodir? I što kaže @megaman imao bi notifikaciju da je restartovan.

Sent from Samsung A71 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno