Šta je novo?

Samsung Galaxy A71

Sve je pocelo da se desava kada sam ubacio drugu karticu. Iako je sada ne koristim, problem postoji.
Dal je slucajnost, ne znam ali sam tada primetio da ne radi osnovnu funkciju zbog koje postoji.
Mislim da nema veze sa tim jer moj otac koristi dve kartice od samog pocetka.
 
Djevojka je kupila telefon prije skoro 2 godine. Nakon 10-tak dana sestra njena kupi u istoj radnji. Sestra je dobila onaj nastavak na punjac sto ide pa sam skontao da telefon nije za nase trziste. Ona govori da je kod sestre mnogo bolja kamera i da stalno stizu joj azuriranja sistema dok ona nije dobila azuriranje dugo, dugo. I ja u fazonu kao mozda i ne zna gdje da pregleda itd, pogledam ja i mislim da je sekjuriti pec zadnji iz aprila 2021 godine. Bas sam se iznenadio. Provjeravao sam ja da azuriram rucno ali nema nista. Bas cudan neki model, sta li 🤔
 
Pitanje je za koji je region taj telefon jer od toga i zavis ažuriranje ali nešto tu ne štima evo kada je bio zadnji update i to je bilo na android 13. bezbednosna zakrpa je 1.10 2022. Screenshot_20230310_220729_Software update.jpg
 
I ja to mislim. Region ali koji god da je dosad bi dobio neko azuriranje.
Inace on radi extra.
 
Evo posle 2,5 godine poceo je da baguje. Tesko da ce izdrzati 4 kako sam planirao.
Kada me neko zove, telefon ne zvoni odmah ili uopste. Samo posle vidim propusten poziv ili kad pocne da zvoni javim se odmah, a ljudi kazu da je zvonilo 4x. Zamenio sam karticu, zamenio poziciju sim kartice, formatirao telefon i nista nije pomoglo.
Baterija vec drugi put za redom na nekih 20% puca i telefon se gasi.
Ista stvar buraz! od slova do slova....nadam se da ce biti neko resenje za to :)
Otac se zali kako mu pozivi ne stizu na njegovom A71 telefonu nakon update, probao je factory reset par puta i nije mu pomoglo. Nekad se desi da mu poziv stigne sa zakasnjenjem, npr meni zvoni 5-6x a njemu tek onda stize poziv. Da li je imao neko problem i da li imate ideju sta bi moglo da bude?
isti problem o kod mene...nadam se nekom resenju
 
Izgleda da je resenje da se promeni telefon 🤷
Guracu koliko mogu, pa kad mi dojadi ili se jos pogorsa stanje, menjam.
 
Vidim dosta vas se zali na ovaj model, meni radi extra kao i prvog dana.
-Ukidaju podrsku za 19 Samsung modela medju kojima je i ovaj:
 
Uzeo sam A54 a A71 je ostao u kući kod starijih(imao sam jednu crtu na ekranu koja me mnogo nervirala te i zbog toga).Realno ima bolji ekran a naročito zvuk ali hoće da se oseća malo grejanje pri jačoj upotrebi i baterija mi je bolja bila na A71 mada i ovde nije loša realno jedan dan 5-7h SOT.
 
Nov telefeno, nova baterija. Meni je na A71 sada 4h sot.
 
Od pre mesec dana počeo je da mi baguje tel, neko me pozove, ja se javim, ja ih čujem, oni mene ne, nekad ni ja njih ne čujem, niti oni mene. Ne pomaže nista drugo osim restarta, nakon čega proradi sve normalno. Nekad se desi 2-3 puta na dan, nekad 10 puta 🤬. Imam poslednji update, nisam radio factory reset, imam bankovne aplikacije, a nemam vremena do banke za aktivacione kodove za iste, pa ne znam jel bi factory reset to rešio. Svakako ću probati, samo da dodjem do vremena da to uradim, ali reko dotle da pitam jel se nekom to dešavalo i kako je rešio ako jeste?
Zvao informativno servis, kazu mozda je mikrofon, ja kazem, ako je mikrofon, onda ne bi radio nikad, zar ne? A nakon restarta radi normalno, tako da mi deluje više kao software - ski problem, nego hardware-ski, ili grešim?
Da dodam da se to dešava ne samo na gsm pozive, vec i na viber, WA i na Messenger-u.
 
Jedino onda factory reset, pa da proveris.

Ja sam imao problem, kad me neko zove, telefon ne reaguje, samo posle dobijem notifikaciju za propusten poziv. Vremenom se sredilo.
 
Nazad
Vrh Dno