Šta je novo?

Samsung Galaxy A71

Koliko te izasao u telenoru i uz koji paket?

Total 2 RSD 1650,00 + uredjaj RSD 53,280 podeljeno na 24 rate.
Meni je odgovaralo jer mogu u ratama da placam iako izadje skuplje nego na KP. Mozda sam se i zeznuo nemam pojma nikad nisam uzimao telefon na rate :)

Pozz
 
Ako dobro računam cca 93.000 rsd, malo previsoka cena. Jeste da je sa pretplatom ali opet...
 
Skup telenor. uvek su bili najskuplji, istice mi ugovor kod njih u junu ali cu def da menjam.
 
Sad sam gledao kod drugara, on ima A70. Isto nema ove opcije....
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Prosto nemoguće da se opcije razlikuju na A10. Šta imaš od podešavanja u tastaturi? Da li si probao direktno na Touch intensity da promeniš i da dobiješ vibration na tastaturi?

Edit:

https://r2.community.samsung.com/t5...n-haptic-feedback-in-samsung-M30/td-p/2255909

Jeste za M seriju ali da li je moguće da su ukinuli...

Uopste nemam opciju vibration intensity niti vibraciju po grupama.
Samo da li hocu da uz zvono ide i vibracija i to je to.
Sve ovo sam vec probao i jednostavno nema opcije
 
Pogledaj u opciji sound and vibration/system sound/vibration control da li ti je upaljena vibracija na tastaturi? Ovo je sa N10+ mada svaki samsung bi trebao imati ovaj deo isti sa A10.
e07644b227c31983d0347d5718ba9b2b.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na KP 350 e sa 2 god garancije operatera ... Eto njega vrlo brzo i na 300 e
 
Pogledaj u opciji sound and vibration/system sound/vibration control da li ti je upaljena vibracija na tastaturi? Ovo je sa N10+ mada svaki samsung bi trebao imati ovaj deo isti sa A10.
e07644b227c31983d0347d5718ba9b2b.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk

U tome i jeste problem, nema opcije :(

Screenshot_20200214-074545_Settings.jpgScreenshot_20200214-074601_Settings.jpg
 
Ako tražiš Touch Interaction u Settings? Nema ga ni tamo? Kod mene na S9+ imam opciju da tamo podesim vibraciju baš za tu opciju.
 
Poslednja izmena:
Dođavola, šta su upetljali sa A71 modelom...M serija ima isti "bug" ili je to novi feature :). Ne verujem da bi ti čak ni flash preko Odin-a pomogao. Jel si probao factory možda? Pre toga backup na oblak ili SmartSwitch.
 
jedino da probas sa nekom aplikacijom ako ima za to, neverovatno da ne stave osnovno u telefon.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

To je i meni palo na pamet. Da probam da skinem neku tastaturu sa APP store-a, ili da se naviknem na novonastalu situaciju. I meni je stvarno neverovatno da nema.
 
^ probaj sa nekoliko aplikacija, ako ne pomogne nemas druge nego da se naviknes da postojece.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Dođavola, šta su upetljali sa A71 modelom...M serija ima isti "bug" ili je to novi feature :). Ne verujem da bi ti čak ni flash preko Odin-a pomogao. Jel si probao factory možda? Pre toga backup na oblak ili SmartSwitch.

Nisam probao factory reset jer sam tamn sve instalirao i namestio pa mrzi radim sad to :)
Nije novi feature, isto je i sa prethodnikom A70:d
 
Ozbiljno razmisljam da pazarim a71.
Smeta mi dimenzija telefona najvise, 6.7 inca mi se cini previse, trenutno sam na 6.3 i mucim se da koristim jednom rukom.
U tom pogledu mi a51 vise odgovara. Ali mi ta razlika u benchmarku od 100 000 poena vise u korist a71 bas bode oci. Ne znam kolika je realna razlika u radu?
 
Ozbiljno razmisljam da pazarim a71.
Smeta mi dimenzija telefona najvise, 6.7 inca mi se cini previse, trenutno sam na 6.3 i mucim se da koristim jednom rukom.
U tom pogledu mi a51 vise odgovara. Ali mi ta razlika u benchmarku od 100 000 poena vise u korist a71 bas bode oci. Ne znam kolika je realna razlika u radu?

A51 ima primetno losiji ekran i losiji SoC (ne samo po performansama), ekran na A71 je flagship nivo, bar je tako bilo na 2 primerka koja sam ja cackao. U ruci i nije velik, mislio sam da ga kupim, ali sad kad je forumas iznad napisao ovo za haptic i tastaturu, ne kupuje mi se.
 
Cekaj stani , problem je sto ti ne vibira dok kucas nesto na tastaturi ? Ja koristim Gboard i sad sam malo pogledao u njenim podesavanjima i ima to podesavanje za vibraciju i za njenu jacinu ... Inace koristim Honor 8x al ovo nema veze sa telefonom nego vibracija na tastaturi se podesava direktno u Gboard podesavanjima ,
Prvo skines Gboard sa prodavnice ... Iskljucis ostale tastature u samsung podesavanjima , ukljucis Gboard , udjes u njena podesavanja i pisace ti : jezici , podesavanje , teme , ispravljanje teksta i jos neke stvari . Ides na podesavanja i skrolaj na dole nadji " Jacina vibracije pri pritisku na taster " tu podesis onaj ms , ja sam sad podesio tacno na pola ... I to bi trebalo da je to , ima tu jos dosta podesavanja za Gboard tastaturu pa svako podesi kako mu odgovara , ja odma iskljucim ono ispravljanje teksta i gresaka i one predloge reci pa sve ostalo ... nadam se da sam pomogao ... Ako sam razumeo sta ti treba onda se to resava instaliranjem ove apk ...
 
Veruj mi da ja vibraciju na tastaturi nikad nisam ni koristio , al ako je to ono sto mu treba , eno gore pa nek namesti .. ja ovu Gboard tastaturu koristim duze vreme , nekako mi najvise odgovara , ima dosta podesavanja koje mogu da se nameste , izmedju ostalog i ta vibracija sto im treba ..
 
Ja ću tokom ovog meseca uzeti A71. Hoću veliki i dobar Amoled, a i SD730 je dobar plus. E, sada što se tastature tiče... Dugo nisam koristio Samsung telefone, ali na Touchwizu ta Samsung tastatura je bila (za mene) dosta gora od Gboarda. Ne znam koliko se to promenilo sa OneUI?

Sent from my moto g(6) plus using Tapatalk
 
Cekaj stani , problem je sto ti ne vibira dok kucas nesto na tastaturi ? Ja koristim Gboard i sad sam malo pogledao u njenim podesavanjima i ima to podesavanje za vibraciju i za njenu jacinu ... Inace koristim Honor 8x al ovo nema veze sa telefonom nego vibracija na tastaturi se podesava direktno u Gboard podesavanjima ,
Prvo skines Gboard sa prodavnice ... Iskljucis ostale tastature u samsung podesavanjima , ukljucis Gboard , udjes u njena podesavanja i pisace ti : jezici , podesavanje , teme , ispravljanje teksta i jos neke stvari . Ides na podesavanja i skrolaj na dole nadji " Jacina vibracije pri pritisku na taster " tu podesis onaj ms , ja sam sad podesio tacno na pola ... I to bi trebalo da je to , ima tu jos dosta podesavanja za Gboard tastaturu pa svako podesi kako mu odgovara , ja odma iskljucim ono ispravljanje teksta i gresaka i one predloge reci pa sve ostalo ... nadam se da sam pomogao ... Ako sam razumeo sta ti treba onda se to resava instaliranjem ove apk ...

Upravo to. Predpostavio sam da moram da instaliran neku drugu tastaturu sa APP store da bih ovo prevazisao.
Nije da cu da crknem bez ove opcije, ali uvek sam je koristio pa sam se nekako navikao. I prosto ne mogu da shvatim da su je skinuli sa A serije (i proslogodisnje i za 2020, proverio na A71 i na A70 modelima).

Inace sem ove sitnice, telefon je skroz ok.
 
@Migrant eto ne moras da odustajes od A71 ako je samo do vibracije :) , instaliras apk i problem resen , mada vidi da nisi pomenuo vibraciju ja je verovatno nikad ni ukljucio ne bi , mislim nije lose , al sto se mene tice nesto skroz manje bitno ...
 
Poslednja izmena:
Hvala za info, onda ostaje u igri. :)
Nego, kakav je vibro motor, je li bucan, krs ili je priblizan S seriji? U S9+ je odlican za moje standarde.
 
Samsung Galaxy A71 autonomija (blago ispod Samsung Galaxy S10 Lite)

gsmarena_297.jpg
 
Na A70 vibracija gotovo da se nije ni primećivala, ne znam kako je na ovom A71 modelu.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Имам понуду за куповину А71 и недоумицу. Наиме, телефон је узет преко оператера, износ готовине 0 динара, целокупан износ подељен на 24 рате и нема фискални рачун. Да ли је оператер у овом случају дужан да изда фискални рачун? Како се остварује гаранција? Да ли је неко имао сличну ситуацију?
 
Nazad
Vrh Dno