Šta je novo?

Samsung Galaxy A71

Nisam govorio o restartima, nisam takav problem ni imao, nego o pucanju neta pri kretanju, sto je dosta korisnika iskusilo na MTS. Od 07.08, od kada je resen problem, nikakav update FW nije izasao. MTS je sam otklonio kvar, isto kako ga je sam i napravio posto je do pre mesec, dva, sve radilo kako treba.

Pored random restarta, imao sam problem sa netom da nije hteo ponekad automatski da prebaci na mobilni internet kad ostane bez WiFi signala. Mislim da sam to i pomenuo negde. Nakon poslednjeg (velikog) azuriranja, sad sve radi kako treba.
 
Desetak telefona u firmi i niko nema nikakav problem za sad.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Vaša sreća. Nas dvojica u kancelariji imamo A71 i obojica smo imali problem. Nije baš da se lako primeti pošto se pojavljivao u pokretu.
Ja, čim sednem u auto pustim YouTube. Da ne radim tako pitanje da li bi uopšte video bag pošto net za nekoliko minuta proradi.
Bitno je da su sredili.
 
Interesuje me da li uvek punite na super fast, ili nekada iskljucujete opciju i punite sporije?
 
Super fast. Evo, već 6 meseci i ne primećujem da je baterija oslabila, a i ne opterećujem se time. Kada primetim, pravac Promobi i zamena baterije.

Sent from Samsung A71 using Tapatalk
 
Ja uvek na Superfast.
Nisam ni znao da moze drugacije [emoji38]

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
teoretski a i praktično brzo punjenje greje više i telefon i bateriju...to bi trebalo da znači da će baterija brže da ode, iako ima i tvrdnji da to ne utiče na vek baterije...sad sam proceni na osnovu toga i odluči da li ćeš koristiti brzo punjenje uvek ili ponekad kad ti je baš bitno da brže dopuniš telefon...

ima raznih teorija, tvrdnji i iskustava povodom toga tako da nije lako dati precizan odgovor...neko će ti reći da stalno puni brzo i da je baterija super, a mnogi se žale da im je zbog toga otišla brzo/brže...

inače, može da su puni sporije ako se isključi fast charging u podešavanjima, ili ako se ne koristi njegov brzi punjač...
 
Poslednja izmena:
Super fast. Evo, već 6 meseci i ne primećujem da je baterija oslabila, a i ne opterećujem se time. Kada primetim, pravac Promobi i zamena baterije.

Sent from Samsung A71 using Tapatalk
Jesi menjao nekad batetiju na telefonu sa zalepljenim ledjima? Jel vrate sve u milimetar da je kao pre otvaranja?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Menjao sam. Naravno da vrate sve kako je bilo. Kao i svaki drugi deo kada menjaju.
Ne samo da ga punim na super fast već ga i koristim tokom punjenja. Na punjač ga stavljam kada mi odgovara bez obzira na procenat baterije. Možda mi se dva puta desilo da je baterija bila na 20%.

Sent from Samsung A71 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pitam jer sam jednom prlikom nosio jedan Samsung u ovlasceni servis u TC Usce jer kao imaju kalupe za svaki model i bla bla....
Uglavnom telefon vise nikad nije izgledao kao pre otvaranja.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Da li ovi telefoni kod nas što se prodaju preko operatera spadaju u grupu koju ce Samsung nadograđivati duži period?
Negde sam pročitao da za A71 5G garantuju tri nadogradnje, nisam siguran da li će ovi kod nas proći isto.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Jedino sto me strasno smara je to sto su slike na kameri nekako zamrljane...ne znam kako da objasnim... Nezavisno od toga da li slikam iz blizine, daljine...kada uvecam sliku nisu jasne fotografije. Na Nokia 7+ je kamera kud i kamo bolja.
 
Samsung ubija detalje postprocessingom izgleda. Već smo diskutovali na tu temu, kao da dodaje neki pastelni efekat. I ja sam imao bolje rezultate na Leeco x820 kad cropujem fotografiju. Smetalo mi je u početku, sad sam se navikao.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Jedino sto me strasno smara je to sto su slike na kameri nekako zamrljane...ne znam kako da objasnim... Nezavisno od toga da li slikam iz blizine, daljine...kada uvecam sliku nisu jasne fotografije. Na Nokia 7+ je kamera kud i kamo bolja.

nastavljaju svetle tradicije a70...isti slučaj se znači nastavlja...fotke su preprocesirane, preeksponirane i fali im oštrine...
 
nastavljaju svetle tradicije a70...isti slučaj se znači nastavlja...fotke su preprocesirane, preeksponirane i fali im oštrine...
Nisam siguran da su preeksponirane ali jesu previše procesirane.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Kada je telefon zaključan, prilikom uzimanja ekran se upali. Ne dodirnem ga da bi se to desilo. Da li znate kako može da se ovo isključi?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Napredne funkcije,pokreti ,podignite za buđenje-isključi

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Namestio sam. Hvala.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Da li je jedina opcija povezati telefon sa tv-om i igrati igre npr, putem chromecast-a ili mirroring - a?
Hteo sam da probam neku igru na tvu ali lagovaće ako je bežično povezan.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Stiglo ažuriranjeScreenshot_20200912-133602_Software update.jpg

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Kupio sam ovaj tel kada je bila ta akcija u Gigatronu, sve je top, osim baterije, desava mi se da od 100% do 99 dodje jako brzo, mozda cak i min posle koriscenja, ne znam jel to normalno ili sa baterijom nije nesto uredu.
 
Sve je ok, gledaj ukupno trajanje baterije .

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Koje vam je podešavanje kamere najbolje?
Da li je bolje staviti 64mp ili 16:9 4:3?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ja uglavnom fotkam 4:3. 64mp nema hdr, dok 16:9 nije ništa drugo nego cropovan 4:3. Širokougaoni je tu čisto da se kaže da postoji, eventualno ako treba da uhvatiš širok kadar iz nekih praktičnih razloga, tipa ako radiš nešto pa da imaš dokumentovano i slično. Ili eventualno za insta, jer tu se ionako ništa ne vidi [emoji14] za neko iole "ozbiljnije" fotkanje nije, u low lightu neupotrebljiv.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ja uglavnom fotkam 4:3. 64mp nema hdr, dok 16:9 nije ništa drugo nego cropovan 4:3. Širokougaoni je tu čisto da se kaže da postoji, eventualno ako treba da uhvatiš širok kadar iz nekih praktičnih razloga, tipa ako radiš nešto pa da imaš dokumentovano i slično. Ili eventualno za insta, jer tu se ionako ništa ne vidi [emoji14] za neko iole "ozbiljnije" fotkanje nije, u low lightu neupotrebljiv.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Šta podrazumevaš pod low light neupotrebljiv?
Daj neku fotku tvoju u low light.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Misli na širokougaonu kameru. Primetno je lošija.



Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Nemam jer sam ih pobrisao. Ima previše šuma, oštrine bez. Loš je širokougaoni objektiv čak i u idealnim svetlosnim uslovima.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Da li je 8 i 20 sot dobar sto se tice za bateriju ovog telefona i da li treba da se fabricki resetuje tel, s obzirom da sam instalirao ovaj najnoviji update, nije velik, oko 200 mb?
 
Nazad
Vrh Dno