Šta je novo?

Samsung Galaxy A71

Ako stavimo na papir prednosti i mane A71 vs P30:

1. Staklo pozadi - P30
2. HDR10 - P30
3. Kirin 980 - 7nm - P30
4. Kamera na strani P30
5. USB 3.1 - P30
6. IP53 - P30

Po meni čak i to što dolazi sa A9 nema toliku manu jer generalno je bolji uređaj u globalu od A71.

1. Staklo pozadi nekome nije prednost. Prošli telefon mi je imao staklo i nikad više. Taj premium osećaj može skupo da košta a i teži je aparat
2. Ekran na A71 je bolji nego na P30, mada i to su lične preference, ja uporedo kad ih gledam, super AMOLED na A71 deluje bolje
3. Baterija na a71
4. UI 2.1 na A71, huawei je smorio sa svojim emiuem, ponovo kao dugogodišnjeg korisnik huaweia
5. P30 ima IP53
6.P30 malo je manji od A71
7.kamera na P30 je bolja
8. Što se brzine u svakodnevnom korišćenju tiče, nema razlike, P30 bi trebao biti bolji i brži definitivno, možda se u igricama i nekoj obradi primeti, u svakodnevnom korišćenju i ne
9. Fingerprint je brži na P30
10.razlika u ceni (oko 200€) nije mala za nov uređaj sa garancijom, ipak je P serija premium kod huaweia.
Dal se isplati tarazlika u ceni, to je već do onoga ko kupuje.


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Ok, sve jasno, samo neka poređenja sam izneo, jer P serija od rekao bih P20 ima veliki uspeh kod korisnika. Svakako je cena veća neko A71 ali opet kao što si napisao, svaki ima neki plus ili minus. Onda možda i o S10 lite treba razmišljati ako se odvoje još neke pare sa strane.
 
I nije baš 200 evra razlike. Gledam skoro kod operatera, 5000 razlike između ta dva telefona trenutno. Loše mesto za postavljanje pitanja, ali svakako je hardverski p30 superiorniji uređaj, naravno kome odgovara emui.
 
Da li ljudima stvarno toliko nije bitna veličina telefona?

A71: 163.6 x 76 x 7.7 mm
P30: 149.1 x 71.4 x 7.6 mm
 
Bitna im je, tj bitno im je da je telefon što veći. Svi mi koji ne mislimo tako, bićemo prinuđeni da pređemo u drugi tabor.
 
I nije baš 200 evra razlike. Gledam skoro kod operatera, 5000 razlike između ta dva telefona trenutno. Loše mesto za postavljanje pitanja, ali svakako je hardverski p30 superiorniji uređaj, naravno kome odgovara emui.
Slabo si gledao pa pricas napamet, u VIP-u na tarifi neo 10 A71 izadje 3849din a P30 pro 4949din sto je razlika 26400din ili 225€.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Da li ljudima stvarno toliko nije bitna veličina telefona?

A71: 163.6 x 76 x 7.7 mm
P30: 149.1 x 71.4 x 7.6 mm
Pa bitna je, kako nije. Svako ima svoje razloge za i protiv većeg ili manjeg telefona.
Meni lično A71 je za nijansu veći od onoga što mi odgovara, i pored dosadašnjih aparata, koji su bili u rangu veličine P30, ipak su prevagnule neke druge stvari za veći ekran, godine, vid, app koje su ipak bolje na većim ekranima.....

Kad god treba da stavim A71 u torbicu ili džep, popizdim, al ipak, druge stvari su mi bitnije

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
I nije baš 200 evra razlike. Gledam skoro kod operatera, 5000 razlike između ta dva telefona trenutno. Loše mesto za postavljanje pitanja, ali svakako je hardverski p30 superiorniji uređaj, naravno kome odgovara emui.
Kod operatera je cena A71 neprihvatljiva. Pa skuplji je od Nova 5T modela, koji je takodje sveukupno verovatno i bolji telefon (Samsung ima One UI i trajanje baterije na svojoj strani, mada nije ta razlika toliko velika).

P30 je samo ~300 dinara mesečno skuplji, a teško da može da se poredi sa A71.
 
@lanmi loš wifi prijem ima A71... Npr sa starim telefonom koji je koštao 3 puta manje nov, sam na poslu imao odličan signal wifija... Sa ovim jedva uhvatim da se konektujem

Istina živa, i vrlo mi ide na živce.
Ne znam kolike su i da li postoji šansa da se ispavi nekim update-om
 
Podneo prigovor MTS-u za pucanje neta.
Odgovorili 2 puta!?
U međuvremenu stigao i najnoviji update, vratio se u grad i reko daj da probam.
Izvrteo 20km na biciklu, 3x mi pukao net (pustio YT) [emoji24]

Nema leba od njih. Sledeća vožnja pustiću net sa druge kartice, isto MTS da vidim situaciju...
0cf055ce7ac58b1e22e1e2e3ece64b55.jpg
6820fd23bc1922e4dbd910932b4c9a71.jpg
 
Za probleme sa mobilnim internetom , za mrezu namestite 2g/3g opciju (ne 2g/3g/4g), mislim da je to meni resilo problem...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Rešilo je zato što je problem sa 4g mrežom. Ali ako je to rešenje, da u 2020. se vraćam na 3g, onda i nije rešenje.
 
Meni radi MTS net bez ikakvih problema (network mode 4G/3G/2G (auto connect)).

Sent from SM-A715F using Tapatalk
 
Napišite koju verziju SW na telefonima imate, pa će se videti da li je do mreže ili telefona.
Ne bi bilo prvi put da update telefona zezne nešto.
Pozdrav
 
Napisao sam zadnji update od pre neki dan (SEE A715FXXU2ATG1), a pocelo je i na proslom ROM-u. Bukvalno, radilo je kako treba i od jednog dana vise ne. Na svakoj trasi kroz grad net pukne nekoliko puta i to uvek na istim mestima. Uklapa se sa pretpostavkom da prilikom promene bazne stanice iz nekog razloga net zakuca (4G+ ikona uredno stoji sve vreme). Lek je airplane mode na par sekundi ili promena na drugu karticu pa vracanje na prvu... ili cekanje minut, dva ili nekoriscenje LTE.
 
Poslednja izmena:
Ne, ne vredi...jednostavno mi se prekida mobilna konekcija cesto. Ovo je vec ozbiljan problem i ne znam kako da ga resim.
 
Ja sa ovim tel na mts mreži nemam nikakav problem sa mrežom.
WiFi ne koristim jer nemam limit sa potrošnjom mob. podataka.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Stigao mi update, jedno pitanje, jel kad je ovako veliki update, nece sam obrisati sve, posto je praktično nov rom?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Samo odradi bez brige.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Od petka, problem sa pucanjem neta na MTS-u na neobjašnjiv način je nestao!?
Nikakav update, kako je došao tako je i otišao.
Naravno (pu, pu...) da se nadam da je trajno rešen.
Kakva su vaša iskustva?
 
Poslednja izmena:
^Isto, ali da sačekamo još par dana. Nikada se ne zna sa MTS-om.

Sent from Samsung A71 using Tapatalk
 
Cini mi se da ni kod mene nema vise problema sa internetom na mts mrezi. Trenutno sam u Zrenjaninu i nema nikakvih problema...barem ovo sto sam do sada cackao telefon. Videcu kada budem u BG-u (kazem to jer sam bas na odredjenim mestima, svaki put istim, ostajao bez neta).
 
Izgleda je problem sa restartima i kod mene resen posle azuriranja. Od tada ni jedan problem. Jos samo da provalim kako da ga podesim da mi se ne otkljucava u dzepu dok brze hodam i to je to. Ukljucio sam to u podesavanjima, ali opet mi se ponekad otkljuca, pokrene neku aplikaciju, pozove nekog, preskoci mi pesmu..
 
A71 kad koristim "lagano"
11ce5a6d82709c6a5192d2441508d4ee.jpg


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Izgleda je problem sa restartima i kod mene resen posle azuriranja. Od tada ni jedan problem. Jos samo da provalim kako da ga podesim da mi se ne otkljucava u dzepu dok brze hodam i to je to. Ukljucio sam to u podesavanjima, ali opet mi se ponekad otkljuca, pokrene neku aplikaciju, pozove nekog, preskoci mi pesmu..

Nisam govorio o restartima, nisam takav problem ni imao, nego o pucanju neta pri kretanju, sto je dosta korisnika iskusilo na MTS. Od 07.08, od kada je resen problem, nikakav update FW nije izasao. MTS je sam otklonio kvar, isto kako ga je sam i napravio posto je do pre mesec, dva, sve radilo kako treba.
 
Da, nema vise problema sa mobilnim internetom na mts mrezi. Svuda radi bez greske, cak i na mestima gde sam ostajao bez neta. Videcemo jos.
 
Nazad
Vrh Dno