Šta je novo?

Samsung Galaxy A71

Ja sam prešao sa S10 na A71, baterija mi je bila presudna, kamere su lošije definitivno. S10 je morao na punjač oko 15h da bih izdržao dan, ovaj telefon nisam uspeo da ubijem bateriju za mesec dana, zadnjih nedelju dana koristim i 2 kartice i nema šanse da mi ne izgura dan, nekad zaspim sa 30%. Vrtim se između 4,5 do 6h SOT
 
Meni se danas prvi put desilo nešto čudno sa baterijom. Bila je na 25% kada sam izašao napolje i slikao sam malo. Posle 15 min opet uzimam telefon i on ugašen. Probam da ga upalim, on se uključi i pokaže 0% baterije i ugasi ga. Kasnije kada sam ga stavio na punjac pokazao je otprilike sa 20 na 0 da je palo odmah.

Kao da mi je crkla baterija.
244eb2bb6cfe865636f527f1b9822f5f.jpg


Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
I meni se to desilo par puta u poslednjih 6 meseci ali sam mislio da sam istripovao

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ja sam prešao sa S10 na A71, baterija mi je bila presudna, kamere su lošije definitivno. S10 je morao na punjač oko 15h da bih izdržao dan, ovaj telefon nisam uspeo da ubijem bateriju za mesec dana, zadnjih nedelju dana koristim i 2 kartice i nema šanse da mi ne izgura dan, nekad zaspim sa 30%. Vrtim se između 4,5 do 6h SOT
Ako nije i cena bila u jednačini trebao si onda na S10Lite. A71 je odličan telefon, S10Lite je bolji.
 
Poslednja izmena:
Meni se danas prvi put desilo nešto čudno sa baterijom. Bila je na 25% kada sam izašao napolje i slikao sam malo. Posle 15 min opet uzimam telefon i on ugašen. Probam da ga upalim, on se uključi i pokaže 0% baterije i ugasi ga. Kasnije kada sam ga stavio na punjac pokazao je otprilike sa 20 na 0 da je palo odmah.

Kao da mi je crkla baterija.
244eb2bb6cfe865636f527f1b9822f5f.jpg


Sent from my SM-A715F using Tapatalk

toliko ti je fon bio ugasen,pa nije bilo ocitavanja potrosnje baterije!
 
Da li je ovo normalna potrošnja ?Screenshot_20210110-234056_Device care.jpg

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Tako je i meni bilo cak i vise kad sam ugasio adaptive brightnes nestalo je taj senzor je stalno ukljucen za autimatsko osvetljenje ekrana i bas trosi bateriju.
 
Ja sam ga isto iskljucio i nestao je iz potrosnje baterije ... Inace baterija je odlicna koristim A71 oko mesec dana , od 9-11 sati sot u 2 dana , sve zavisi od koriscenja ... Ja prezadovoljan , ne igram igrice , 90 % vremena wifi , mobilni slabo , nalog , YT , Insta , viber drustvene mreze , forumi , elektronske novine , malo kamera
, Malo razgovora u toku dana i to je to ... osvetljenje drzim negde na oko 60 % i jace , ekran najbolji u klasi ..
 
Ima li neko iskustva sa senzorima? Naime senzor blizine reaguje tek skoro da ga dodirnem-na odprilike 3 mm od ekrana. Ranije je to bilo bar na 2cm od lica...Jel moguce da se on istrosi i da nema onu svoju osetljivost??

Primetio sam i ja da ne radi kako bi trebalo... Kad isključi display tokom razgovora, ne uključuje ga kad odmaknem telefon od lica...
 
Trenutno mi je A71 prvi pik, mogu da ga uzmem novog za 290e.
Da li ima neko preporuku za nesto sto je u ovom trenutku bolje, a da je novo, da je cena do nekih 400e i da nije kinez?
 
Meni ne pada nista na pamet. Mozda neki stariji flagship ako nadjes. Nije los telefon, dobar ekran, dobra baterija, lepo radi, za sad fluidno skroz. Jedino sto sam primetio da sporije radi je sd maid kad brise kes od aplikacija
 
Poslednja izmena:
Nigde :D. Možda je pogrešio kolega.
 
Moze li neko da mi da predlog koju gcam da koristim, tacnije kojom ste vi najzadovoljniji? Ako moze i link. Hvala
 
Držite se teme.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Uzeo A71 8GB i prezadovoljan sam, jedino me nervira sto se screenshot radi prevlacenjem dlana, jako mi je nezgodno, postoji li opcija da se promeni precica na npr dupli klik na power dugme? Trenutno u podesavanjima taj dupli klik mogu samo da stavim za pokretanje kamere i valjda bixby...a ne treba mi ni jedna od te 2 opcije, mnogo cesce koristim screenshot.
 
Sasvim je ok za te pare. Nije kao sony koji sam koristio dve i po godine ali pristojna naprava. U roku od odmah sam se navikao na veci ekran. Sony cu ostaviti zbog kamere ali mi se ucinilo da je eis na samsungu bolji. Razmisljao sam o poco x3 ali nisam neki fan kineza i njihovog sw-a
 
Ma odlican je to telefon, nemam potrebe za boljim(a imao sam skoro sve S i Note telefone predhodnih godine, osim Note 20). Koristim ga vec četvrti mesec...sto mi se nije desilo u predhodne 2 godine, kad sam ih menjao skoro na mesecnom nivou.

Послато са SM-A715F уз помоћ Тапатока
 
Jesam ja slep ili ne postoji opcija da se ugasi vibracija skroz za notifikacije?
Smanjim notifikacije skroz ali ostane vibracija.
 
Moraš u svaku stavku da ulaziš pa da gasiš šta ti ne treba. Recimo, poruke, odeš u Settings, app, pa nađeš poruke, i uđeš u neki od opcija za notifikacije i onda ugasiš vibraciju. Ja drugačije nisam uspeo na Samsung telefonima da sredim to.
 
Nema toga. Pogledao sam par apps koje me zanimaju i nema.
560bb78091e2ea58b80eb27653f8b884.jpg
 
Udji recimo u common notification pa tu ugasi vibraciju.
 
Nazad
Vrh Dno